Wpis z mikrobloga

DLACZEGO DEPP NIE ZŁOŻYŁ SWOJEGO POZWU W KALIFORNII? OPINIE PRAWNIKÓW

Już kiedyś wam to mowilam, ale teraz wkleję opinie osób zajmujących się prawem.
Chodzi o to, że Kalifornia ma bardziej restrykcyjne prawo. Wystarczy, ze Heard przestawi wyrok z uk i ten pozew mógłby zostać od razu odrzucony i potraktowany jako próba zastraszania.

Dlaczego Deppowi udało się złożyć pozew w Virginii?
W Uk strona był tabloid, a nie sama Amber. Amber Udowodniła w tym procesie 12 z 14 pobic, ale nie była strona, a swiadkiem.

Ryan Baker, prawnik z Los Angeles
„Moim zdaniem, gdyby ta sprawa została wniesiona w Kalifornii, byłaby prawie martwa w dniu przyjazdu”

„W Wirginii nie ma takiej wczesnej proceduralnej możliwości zamknięcia sprawy i jej zamrożenia”

Reeves Law Group
„Kalifornia ma silną ustawę anty-SLAPP. Przepisy anty-SLAPP mają na celu uniemożliwienie ludziom wykorzystywania pozwów sądowych, takich jak pozwy o zniesławienie, w celu zastraszenia osób korzystających z praw wynikających z Pierwszej Poprawki.

Zgodnie z kalifornijskimi i większością przepisów anty-SLAPP osoba pozwana za zniesławienie może złożyć wniosek o zniesienie pozwu, ponieważ dotyczy on chronionej mowy. Na przykład Amber Heard argumentowałaby, że jej artykuł na temat przemocy domowej dotyczy kwestii publicznej, która zasługuje na ochronę według Pierwszej Poprawki. Powód (Johnny Depp) ma wówczas obowiązek wykazania prawdopodobieństwa, że wygra w sprawie. Jeżeli powód nie może sprostać temu ciężarowi, pozew o zniesławienie może zostać oddalony.

Zgodnie z kalifornijskim prawem anty-SLAPP, gdyby Depp przegrał wniosek anty-SLAPP o strajk, musiałby również zapłacić koszty prawne Hearda. Przegranie wniosku przeciwko SLAPP o strajku zwykle oznacza również śmierci dla pozwu o zniesławienie, co prawdopodobnie jest większym problemem dla Deppa, ponieważ jego hollywoodzka kariera zależy od tego, aby nie był postrzegany jako sprawca przemocy domowej.

Prawnicy Deppa próbowali zablokować możliwość korzystania z anti-slapp, ale sąd odrzucił ten wniosek jeszcze przed procesem.

Prawnicy próbują tłumaczyć, ze pozew jest w Virginii, ponieważ WP ma tutaj oddział, ale to bajka. WP nie jest nawet strona w tym postępowaniu.

Fot. Ryan Baker

Pobierz
źródło: comment_1652212239CnnFpqn97CR9tOEfStn9WY.jpg
  • 36
@podomka: każdy ma taką soap operę jaką chce i za jaką zapłaci. Przenoszenie pozwów do stanów w których obowiązuje sprzyjające prawo to nie jest jakaś nowość ani rzadkość. Podejrzewam że sprawa w UK była takim samym wybiegiem.
@python jezu, co za typ. Napisałam w poście, ze wp nie jest nawet strona postępowania i to bajka dla naiwnych, typ mi to linkuje xddd uderz w stół. No ludzie, litości.
@GrzegorzPorada: Nie, jeśli już to napaści. Orginał „Mr Depp lost his case, and the Judge found that The Sun had proved that its published allegations that Mr Depp beat his ex-wife and fellow actor Amber Heard were substantially true: 12 of 14 alleged incidents of assault were proven. The ruling is devastating for Mr Depp, whose legal team says he will appeal
@Python: Wkleiłeś mi informacje, ze w Virginii są oddziały wp. A ja we wpisie już się do tego odniosłam. Wp nie jest strona w tym postępowaniu. Równie dobrze może powiedzieć, ze gucci ma tam szwalnie, a on lubi jego ciuchy i dlatego tam zalozyl proces.
@KeyserSoze87: Usunęłam jego komentarz, bo mi macki opadły. We wpisie jest informacja, ze wp nie jest strona w procesie, a typ zaczyna o tym pisać. Dodostkowo przyznał się, ze nie przeczytał całości.
@podomka: Przecież ja tego nie wymysliłem, tak twierdzą prawnicy i specjaliści chociażby z Law & Crime network dzięki którym można ogladać rozprawę live na youtubie.

A i możesz darować sobie twierdzenie ze WP nie jest stroną. Tak samo stroną nie jest kupa Amber a mimo wszystko jest ważnym elementem PR i sprawy sądowej.

W tym przypadku całe oskarżenie o zniesławienie bazuje na "Op-ed" (felietonie) napisanym przez Amber w WP.
@Python: Xd Daj link do tych słow „ekspertów”. Eksperci są raczej zgodni, ze wybrał Virginie ze względu na prawo. Cały wpis jest o tym, wraz z opiniami prawnikow, ale przecież wykopek wie lepiej xd
@KeyserSoze87: To nie jest prawda. Depp miał wielu świadków w uk, a mimo to przgral. Wszystkie dokumenty sądowe są online. On w SMS przyznawał się do przemocy, wiec nie miał szans tego wygrać. Daj link do tych „espertow”, którzy twierdza, ze ma szanse wygrać, bo chyba są niespełna rozumu. 1 dowod = przegrana, a odczytano już naprawdę mocne smsy. OPENING STATEMENTS - https://tiny.pl/98mtp

SKELETON ARGUMENTS - https://tiny.pl/98mtp

WITNESS STATEMENTS - https://tiny.pl/98mt5