Wpis z mikrobloga

@lyndrym: Nie kupuj nic polskiego, ja kiedyś starałem bawić się w patriotyzm gospodarczy i ZAWSZE się zawiodłem jeśli chodzi o trwałość i bezawaryjność. Kup sprzęt wydajny energetycznie, na przestrzeni lat można sporo na tym zyskać. Szukaj promek w jednym sklepie, zwykle bardziej się opłaca niż szukanie i kombinowanie po jednej sztuce.
@lyndrym: ja osobiście uważam, że warto zainwestować w lodówkę. O ile w innych sprzętach (własne vs we wcześniej wynajmowanych mieszkaniach) nie widzę ogromnej różnicy na codzień, tak lodówka z bajerami typu space max, komora zero, ergonomiczne pułki w środku robi robotę. Warzywa i owoce mogą leżeć dwa razy dłużej no, marnuje znacznie mniej jedzenia i wszystko mieści mi się do zamrażarki.
@lyndrym: lodówka: Samsung bespoke z space max / LG , zmywarka: Bosch z metalowym dnem i automatycznie uchylanymi drzwiczkami po skończonym myciu ewentualnie drożej Miele, Pralka: LG, Bosch, Electrolux lub drożej Miele
@lyndrym: poluj na promocje dzienne + drugi sprzęt taniej 20%, trzeci 30% itd

Jak robiłem ostatnio zakupy w ME to kupując lodówkę i ekspres zaoszczędziłem w sumie prawie 1k a jak bym jeszcze wziął wtedy pralkę to ponad 2k do przodu by było (). To dalej funkcjonuje tylko nie wolno się spieszyć.
@lyndrym: Polecam piekarniki z możliwością pieczenia dwóch potraw naraz, używam od jakiegoś czasu i super się sprawdza. Przemyśl czy chcesz mikrofalówkę, jeśli tak to warto wkomponować ją od razu w zabudowę. Od niecałego roku używam też pralko suszarki LG i jestem mega zadowolony. Warto przemyśleć jako alternatywę dla pralki jeśli nie masz wystarczająco miejsca na pralkę i suszarkę oddzielnie
@lyndrym: Nie piorę zbyt dużo. 2/3 razy w tygodniu maksymalnie. W zimę nie chciałem rozkładać suszarki w mieszkaniu wiec każde pranie od razu suszyłem i sprawdzało się idealnie. Tez słyszałem, ze sie nie sprawdzają ale nie mam konkretnego info co z nimi jest nie tak. W moim wypadku od około roku działa bez problemu i spokojnie w 2h wysuszy 5kg prania.