Wpis z mikrobloga

@MrBeast: ja przeczytałem, że mogą spalić te dodrukowane coiny, tak, że sobie robiłem nadzieje, że może nie padnie to całkiem. szkoda 10 dolców, ale płakać nie będę bo to tylko 10 dolców, i szkoda Twoich 4tys, ja bym się popłakał ;-]
@MrBeast: powiedz mi mirku, ajk to mozliwe ze wydrukowali 900mld w godzine i 100 mld przez kilka lat, czy moc obliczeniowa komputerow az tak wzrosla? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
jako cypto debil nie w temacie, cos mi sie przewinie jak to dziala?
1 zrob algorytm z dziura
2 zrob crypto
3 debile kupuja
4 kumuluj miliard
5 masowa wyprzedaz?
6 debile na dolku dalej sypia hajs
7
generalnie ja to myslalem ze crypto powstaja na skumulowanej mocy obliczeniowej wydaj na prond za piniondz ale chyba nie


@Krafti: No tak jest mniej więcej jak krypto ma własny blockchain np Etherum, Bitcoin. Ale Tokeny, NFT i inne gówna już działają inaczej. W dużym uproszczeniu do wydrukowania np tokenów nie potrzeba praktycznie, żadnej mocy. Proste jak dodanie kilku zer w excelu aby z 100 zrobić 1000000 ( ͡° ͜ʖ
@Krafti: Oni mieli taki algorytm po prostu ze drukowałli łunę, sprzedawali ja i kupowali za to UST by był zawsze za 1$. A ze nie był przez ostatnie 3 dni ani razu to drukowali dużo. Jeszcze jak kosztował coin nawet tego centa to nie wiem wystarczyło wydrukować miliard na godzinę. Ale jak spadło na 0,00006 to trzeba było drukować gigantyczne ilości by coś to było warte po sprzedaniu