•  

Hej Mireczki, lece za miesiąc na zachodnie wybrzeze USA. Spędzę tam nieco ponad 2 tygodnie. Jak najlepiej ogarnąć internet mobilny? Warto kupować karte sim na miejscu?

W ogóle dawajcie jakies pro tipy na Stany i co warto zobaczyc w tym regionie, nie mając zbyt wiele czasu.

#podroze #usa #podrozujzwykopem

•  

@nioncia: uważaj na dindunafinów.

•  

@nioncia: zazwyczaj jak ludzie odwiedzali mnie w USA, to kupowalem karte w T-Mobile. Kiedys mieli karte wazna przez 21 dni, specjalna oferta pod turystow.

Gdzie dokladnie bedziesz? Bo trudno cos rekomendowac bez tego - zachodnie wybrzeze jest duze :-)

•  

@nioncia: Ja wróciłem 3 tygodnie z Kalifornii. Sam korzystałem z angielskiego operatora Three ale po prostu musisz (jeśli mieszkasz w PL) popatrzeć po ofertach operatorów, jeśli nie to na miejscu karta SIM najlepiej od oficjalnego dystrybutora ale szykuj się na kwoty rzędu $30-40

Jeśli masz jakieś pytania odnośnie USA to pytaj bo sam szykowałem się chyba z pół roku na własna rękę.

pokaż spoiler Wyprzedzając, tam wszystko jest na kartach kredytowych co dla ludzi z Europy jest dziwne, można to ominąć, mieszkanie ogarniasz na AirBnB taniej i lepiej a samochód który jest obowiązkowy tylko na TURO).

pokaż spoiler Spokojnie wszędzie działa Revolut jeśli chcesz płacić, jak zakupy to tylko Wal-mart bo najtaniej ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Pozdro z LA

źródło: IMG_4340.jpg

•  

@nioncia: Btw. Jak się skusisz na jazdę Taxi itp co jest dużo droższe to ogarnij aplikacje LYFT (taki Uber) tylko są tańsi i można płacić Revolutem, ja płaciłem przez Apple Pay.

Kalifornia jeśli tam jedziesz to taki stan/kraj trzeciego świata. Maja tam inflacje prawie 11% i ogólnie widać na peryferiach biedę, w sklepach drożej niż w Europie a paliwo jak wtedy byłem przekraczało $6 za galon (było poniżej 3-4).

•  

Po co ci internet mobilny w USA, umówmy się że będziesz mi wysyłał smsem adres url, a ja ci odeślę pierwsze 160 znaków z tej strony i będziesz miał internet za darmo.

•  

@FeyNiX: Mocno się zmieniło i prawie wszędzie już debetowki akceptują. @nioncia: ogólnie dla turystów są tylko dwie opcje: at&t i tmobile. Reszta operatorów nie działa na europejskich telefonach. Tmobile ma najtańsza opcje ale tanio nie jest- minimum 40dolkow a jeśli chcesz hot spot np na 2 telefony to 60 z netem unlimited. Ostatecznie olalem simke i używałem wifi m.in z auta wypożyczonego

•  

@utede: Hotelu i samochodu bez kredytówki się nie da a to największy problem.

@wolny_mysliciel: internet potrzebny jako nawigacja w telefonie, aplikacje typu AirBnB czy Uber. Ja dużo dzwoniłem i robiłem Live na WhatsAppie dzwoniąc do domu w UK.

•  

@nioncia: jak masz telefon w plusie to polecam pakiet atlantycki https://www.plus.pl/documents/16/18117621/Pakiet_Atlantycki_regulamin.pdf ewentualnie kup taką kartę na początek

•  

@FeyNiX: Da się hotele. Większość oczywiście klasycznie wola kredytówki ale niektóre nie chcą depozytu albo akceptują debetowke

•  

@utede: Szukając na booking w Kalifornii to prawie żaden. Poza tym odchodząc od tematu kredytowek z doświadczenia wiem ze lepiej szukać na AirBnB. Wtedy czuć fajny klimat miejsca.

Ja w LA miałem wynajęty pokój w domku to czułem się jak w filmach i jeszcze dostałem miejsce w garażu na samochód to było jak w bajce ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Hotele w USA są bardzo drogie i kiepskiej jakości a za wszystko każą sobie dodatkowo płacić

•  

@FeyNiX: Akurat wróciłem z Californi i przez booking znalazłem 2 bez depozytu, a jeden z depozytem debetowka. Pozostałe hotele faktycznie chciały kredytówe. Airbnb nie sprawdzalem, wezmę pod uwagę następnym razem. Co do cen… No coś, stany tanie nie są a szczególnie właśnie zachód :D z paliwem oszaleli

•  

@utede: Ja mieszkam w UK wiec W stosunku do PL tez tanio nie jest ale patrząc na ceny to maja tam przejebane jednym słowem. Zarobki tez dupy nie urywają z tego co się orientuje do tego wtedy było już 8,5% inflacji a z samej Kalifornii uciekło chyba 200.000 ludzi.

Ogólnie w USA żywność była zawsze tania i gowniana, teraz to tragedia bo nawet w UK jest taniej.

Nie wiem jak ceny wynajmu ale tez kolorowo nie maja

źródło: 78470184-346a-4eaf-bc13-9f5f142dac20.jpg

Gorące dyskusje ostatnie 12h