Wpis z mikrobloga

Gdybyśmy mogli tylko dowiedzieć się co odpowiada za to, że w Hiszpanii jest o 50% więcej bezrobotnych kobiet niż mężczyzn. Przecież nie socjalistyczne prawo faworyzujące kobiety za płeć, co nie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A w takiej zaściankowej Polsce bezrobotnych kobiet bywa mniej niż mężczyzn XD

#heheszki #humorobrazkowy #bekazlewactwa #rakcontent #ciekawostki #feminizm
Pobierz s.....i - Gdybyśmy mogli tylko dowiedzieć się co odpowiada za to, że w Hiszpanii jest...
źródło: comment_1652470328sQP5rH6A48uyZse2E3aupo.jpg
  • 15
A tak poważnie to problem moze byc tez bardziej kulturowy skoro różnica jest chyba zbliżona jednak na przestrzeni lat.


@nilphilus: a czemu różnica miałaby się specjalnie wahać na przestrzeni 6 lat? To aż tak długi okres czasu? XD

Przecież w tym czasie Hiszpania jakoś specjalnie polityki nie zmieniła.
@skitarii: to wina polityki czy nie, skoro nie zmieniła? ;-)

Tzn jakos malo mnie interesuje ich polityka, ale jestem trochę uczulony na wyciąganie wniosków "na chłopski rozum" bo problem jest złożony raczej - fakt, swoja cegiełkę na pewno dokłada polityka która zmusza pracodawcę do większych nakładów /ryzyka w stosunku do jednej grupy społecznej - ale nadal jest to część prawdy, a przedstawiana jest jako jedyna bolączka =]
to wina polityki czy nie, skoro nie zmieniła? ;-)

Tzn jakos malo mnie interesuje ich polityka, ale jestem trochę uczulony na wyciąganie wniosków "na chłopski rozum" bo problem jest złożony raczej - fakt, swoja cegiełkę na pewno dokłada polityka która zmusza pracodawcę do większych nakładów /ryzyka w stosunku do jednej grupy społecznej -


@nilphilus: przecież oni mocno feministyczną politykę mają od 2004 roku czy coś koło tego.

ale nadal jest to
@skitarii: nah, stosuje raczej "mamy teorie pod tezę - czy sa inne argumenty". Do tego ja nie zaprzeczam całkowicie temu, ale bardziej przekonały by mnie badania które potwierdzają, ze to jest glowny czynnik a inne zmiany w kraju sa tylko pobocznymi czynnikami - albo jest to suma wszystkich. Malo tego, jestem tez przeciw faworyzowaniu grup społecznych - ale nie mam zamiaru zrzucać całej winy, zwlaszcza ze Polska tez w sumie faworyzuje
skąd masz to info, że w hiszpanii bezrobocie wśród kobiet jest o 50% wyższe niż wśród mężczyzn?


Normalnie. Kobiet poszukujących pracy jest tam o 50% niż mężczyzn.

I jak to możliwe, że w Polsce więcej kobiet niż mężczyzn pracuje? Przecież na wykopie mówili, że księżniczki tylko leżą i pachną, a polacy muszą je utrzymywac.


@chrominancja: ale wiesz, że osoby bierne zawodowo nie są zaliczane do bezrobotnych? XD

Aby być bezrobotnym, trzeba
@skitarii spójrz na wykres. Przyjrzyj się mu. Co widzisz? Korelacja między ilością bezrobotnych kobiet i mężczyzn występuje od tak dawna, jak daleko wstecz dane na wykresie sięgają. Zależność jest wprost proporcjonalna. Zmiana w prawie na to nie wpłynęła - chyba, że miała miejsce przed 2014T1. Ale tak nie było. Prawo to nie obowiązuje nawet teraz, bo mają nad nim głosować dopiero 17 maja. A więc pijesz pianę trollu i tyle.
czyli z dupy wzięte te 50%


@chrominancja: przecież na wykresie jest to napisane. Bezrobocie wśród kobiet to 18%, a wśród mężczyzn to 12% czyli bezrobocie wśród kobiet jest większe o 50%.

Czyżbyś była aż taką dzbanicą, żebyś nie odróżniała procentów od punktów procentowych? XDDD

Bo faktycznie, jeśli idzie o PUNKTY PROCENTOWE, to bezrobocie wśród kobiet w Hiszpanii jest większe o 6 PUNKTÓW PROCENTOWYCH, ale te 6 PUNKTÓW PROCENTOWYCH to
spójrz na wykres. Przyjrzyj się mu. Co widzisz? Korelacja między ilością bezrobotnych kobiet i mężczyzn występuje od tak dawna, jak daleko wstecz dane na wykresie sięgają. Zależność jest wprost proporcjonalna.


@SkorpionX: przecież dane na wykresie są z ostatnich 8 lat, a obecne prawo obowiązuje od jakichś 18 lat.

Kolejny, co nie umie czytać wykresów i wypowiada się na tematy o których nie ma pojęcia XD

A skutki wejścia w życie tego
nie, ja wciąż proszę o źródło. Widzę, że dalej go nie masz i jedyne co możesz to obrażać xD


@chrominancja: przecież masz wykres. Sama sobie też w Google możesz wpisać "gender unemployment rate spain".

Jeśli tego nie umiesz zrobić to przyznaj, że jesteś dzbanicą i dam ci bezpośredni link. No chyba, że chodzi ci tylko o marnowanie mojego czasu, bo masz ból dupy o mema ( ͡° ͜ʖ ͡