Wpis z mikrobloga

Za gówniaka wyobrażałem sobie ludzi koło 30stki jako już takich mocno dorosłych, aktualnie mam 27lat w grudniu 28, i ni #!$%@? się dorosły nie czuje, w weekendy imprezy ze znajomymi, popalanie zioła, granie w gierki, #!$%@? głupot, spontaniczne grupy, z dorosłości to jedynie mieszkanie z różową ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Nie wiem czy kiedyś ludzie się szybciej starzeli, czy taka presją społeczeństwa była czy po prostu młody gówniak tak to sobie wizualizować
  • 72
@shadow_hunter: ciężko zdefiniować dorosłość, mówiąc dorosłość mam obraz moich rodziców oraz ich znajomych

Rozumiem przez to głównie stabilność, wychowywanie dziecka, przede wszystkim poważne myślenie o życiu

Ja aktualnie nie wiem co będę robił za rok, nie myślę o sobie jako o dorosłej osobie. Moje myślenie jest zapewne archaiczne gdyż aktualna dorosłość różni się od tej sprzed 20 lat, ale mimo wszystko uważam że sporo mi do niej brakuje :D
zdefiniuj dorosłość


@shadow_hunter: imho to być odpowiedzialnym za kogoś (włącznie z sobą)

ja mam 39, mam dwójkę dzieci, ale chodzimy na koncerty parę razy w roku, robimy wypady weekendowe a ja osobiście giercuję i nie mam zamiaru tego zakańczać
@acidd: odpowiedzialność - zgadzam się, to duży wyznacznik dorosłości

A co do gier to możesz mieć nawet 100 lat i dalej grać w gry, na końcu dnia jaka jest różnica między Tobą grającym w gry, a kimś kto był w kinie? Obaj dążyliście do zapełnienia tego czasu czymś co będzie Wam dawało frajdę więc dla mnie nie ma różnicy. Poza tym gry rozwijają człowieka na wielu płaszczyznach
A co do gier to możesz mieć nawet 100 lat i dalej grać w gry, na końcu dnia jaka jest różnica między Tobą grającym w gry, a kimś kto był w kinie? Obaj dążyliście do zapełnienia tego czasu czymś co będzie Wam dawało frajdę więc dla mnie nie ma różnicy. Poza tym gry rozwijają człowieka na wielu płaszczyznach


@shadow_hunter: zgadzam się w 100%
@pilnapotrzeba: 27 lat to dzisiaj gówniarz nadal xD. Zwykle jesteś na rynku pracy może 3-4 lata w takim wieku ,wylapałeś w końcu trochę lepszą pracę na lepszych warunkach (o ile studiowałeś) i dopiero budujesz swoje małe królestwo.

Mam znajomych w twoim wieku, ja jestem pare lat starszy, to trochę czasami rozczulają ich te problemy. Większość jeszcze jest na etapie wynajmu mieszkania, ja już walczę z budową domu, przez co nie zawsze
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@pilnapotrzeba: sam pamiętam 30 urodziny ojca a nawet i 25 jak przez mgle, ale masz rocznik zauważyłem że jest skrajnie podzielony :D jedni właśnie są już tymi "dorosłymi" - własny dom, rodzina, na głowie wydaje się, poważne sprawy albo ludzie którzy są wolnymi duchami co jest spoko :D