•  

Pojebana akcja. Zawsze jak robię zakupy to biorę swoją własną torbę. Nigdy nie miałem z tym problemu ale ostatnio w #zabka typ zwrócił mi uwagę, że woli abym pakował rzeczy do koszyka bo sprawniej mu się skanuje. Ok. Przed chwilą robiłem zakupy, zapakowałem rzeczy do mojej torby i poszedłem do kasy samoobsługowej aby nie zawracać mu głowy skoro to taki problem. Skanuje sobie rzeczy a tu nagle typ łapię mnie za bark i zaczyna się wydzierać, że on mi już zwracał uwagę aby nie pakować rzeczy do torby oraz, że mam już nie robić u niego zakupów. Trochę mnie zamurowało więc nie chciało mi się mu tłumaczyć, że mówił coś innego tylko wyrzuciłem rzeczy z torby na ladę i wyszedłem. WTF?

#zalesie #gownowpis

•  

@DooBeeDooBee: może mieli ostatnio sporo braków, pojechali im po pensjach i pilnują teraz, w takiej torbie mimo wszystko można jakieś małe rzeczy pokitrać

•  

@DooBeeDooBee pakowanie do własnej torby jak są koszyki to cringe

•  

pakowanie do własnej torby jak są koszyki to cringe
      @kotbehemoth: WTF xD? Wejdź sobie kiedyś do Lida czy innego Aldi w Niemczech. Prawie każdy chodzi z własną torbą.

•  

@DooBeeDooBee: gosciu jakbys wzzedl do sklepu, pakował rzeczy do kieszeni, zatrzymala by cie ochrona i powiedziała, ze kradbiesz mimo, ze chciales zaplacic. No od tego jest koszyk xd

•  

@DooBeeDooBee: Ktoś kradł, bo nie wyjmowal wszystkich zakupów z torby? Przecież on nie bedzie chodzil za ludzmi i sprawdzal. Uzywaj koszyka, przeciez i tak musisz z torby wyjac zakupy do skanowania ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@pilnapotrzeba: @kotbehemoth: @hipokryzjawkutos: @Orowerbogatszy: tu nie chodzi o to czy pakował do koszyka czy torby, tylko wymyślił jakiś bzdurny powód, że chodzi o wygodę, a później zaatakował opa, bo jednak chodziło mu o bezpieczeństwo towaru.

•  

@kotbehemoth: wystarczy wiedzieć jakimi brudasami są ludzie i przechodzi ochota na macanie sklepowych koszyków. Zawsze pakuję do torby.
      @hipokryzjawkutos: możesz sobie nawet w dupę pakować, dopóki nie wyszedłeś bez płacenia to nie ukradłeś.

•  

a w Indiach srają na ulicy

@kotbehemoth: No zakładam, że jednak celujemy w kraje o trochę wyższej kulturze a nie Indie. Dzisiaj od cholery osób chodzi z własnymi torbami i większość osób pakuje rzeczy bezpośrednio.

Ktoś kradł, bo nie wyjmowal wszystkich zakupów z torby?

@Orowerbogatszy: Z koszyka też mogę nie wszystko zeskanować, no i co?

gosciu jakbys wzzedl do sklepu, pakował rzeczy do kieszeni, zatrzymala by cie ochrona i powiedziała, ze kradbiesz mimo, ze chciales zaplacic. No od tego jest koszyk xd

@hipokryzjawkutos: Ym... torba a kieszeń to dość różne rzeczy.

•  

@DooBeeDooBee: gosciu jakbys wzzedl do sklepu, pakował rzeczy do kieszeni, zatrzymala by cie ochrona i powiedziała, ze kradbiesz mimo, ze chciales zaplacic. No od tego jest koszyk

@hipokryzjawkutos: i nic by Ci nie zrobiła. Tak długo jak nie wyniesiesz czegoś że sklepu, lub nie robisz patroli, typu założę na siebie pełno ubrań. I wyjdę z przebieralni, tak długo nic Ci nie grozi.

•  

@kotbehemoth co? XD Zawsze tak robię, w różnych sklepach, marketach i nikt nigdy nie miał do mnie o to problemu xD

•  

@DooBeeDooBee: widzę że niektórzy ładnie się tu zesrali w komentarzach, więc podam przykład (oczywiście anegdotyczny) dlaczego czasem pakowanie do torby ma sens. Otóż zakupy zazwyczaj robię duże, bo na cały tydzień, ale czasem zdarzy się że różowy weźmie auto i muszę je ogarnąć zbuta. Wtedy zawsze pakuję w torbę bo dzięki temu wiem ile dokladnie dam radę udźwignąć i czy przypadkiem ten dodatkowy soczek albo czteropaczek harnoli nie będzie już ponad moje siły. Wolę komfortowo wracać z torbą załadowaną na 80% moich możliwości, niż jak wkurwiona, stereotypowa matka polka, której niewiele brakuje do awansu na wielbłąda.

•  

Pojebana akcja. Zawsze jak robię zakupy to biorę swoją własną torbę. Nigdy nie miałem z tym problemu ale ostatnio w #zabka typ zwrócił mi uwagę, że woli abym pakował rzeczy do koszyka bo sprawniej mu się skanuje. Ok. Przed chwilą robiłem zakupy, zapakowałem rzeczy do mojej torby i poszedłem do kasy samoobsługowej aby nie zawracać mu głowy skoro to taki problem. Skanuje sobie rzeczy a tu nagle typ łapię mnie za bark i zaczyna się wydzierać, że on mi już zwracał uwagę aby nie pakować rzeczy do torby oraz, że mam już nie robić u niego zakupów. Trochę mnie zamurowało więc nie chciało mi się mu tłumaczyć, że mówił coś innego tylko wyrzuciłem rzeczy z torby na ladę i wyszedłem. WTF?

@DooBeeDooBee: na zachodzie to normalne nie przejmuj sie cebulakami :D

•  

@DooBeeDooBee: chodzi o to, że ludzie kradną i robią to na potęgę. Sam pracowałem kiedyś w sklepie i ludzie są w stanie zakosic nawet batona za 2zl aby tylko być do przodu. Więc moim zdaniem chłopu pewnie pojechali po pensji za braki i teraz bardziej pilnuje towaru, a ludzie zwyczajnie pakują swój towar do torby i albo nie wyciągają wszystkiego do liczenia albo mówią "Paniee ja zem to w innym sklepie kupił". Nie zapominajcie że większość ludzi jest zjebana to raz, a dwa czy to taki problem używać koszyków skoro są? Nie wydaje mi się.
      Tak samo jak nie ogarniam ludzi co piją i żrą w sklepie zanim zapłacą za towar, a później robią wysypisko śmieci na taśmie. Czy tak ciężko wam wytrzymać te 15 minut bez picia i jedzenia? XD

•  

@kotbehemoth: Mmmm... Myte raz na swój żywot, dotykane przez obszczańców, chorych, bordo, brudnych. Już pędzę pakować wszystko do nieporęcznego plastikowego gówna. ( ͡º ͜ʖ͡º)

pokaż spoiler Konto na Wykopie to też cringe, co teras?

•  

albo nie wyciągają wszystkiego do liczenia albo mówią "Paniee ja zem to w innym sklepie kupił".
      @Skowyrny_Johnny: To trzeba sobie ochroniarza postawić, niech śledzi. Nie ma żadnego obowiązku używania koszyków, tak samo jak nie ma obowiązku oklejania plecaków w marketach. To że ktoś nie ogarnia biznesu albo nie potrafi wkalkulować strat, nie znaczy że każdy ma być traktowany jak złodziej i pomiatany przez sprzedawcę. Zakupy można nosić w zębach, spodniach, plecaku i nic nikomu do tego, dopóki nie psuje się tego towaru. Mogę je nawet zaplombować w kopercie bezpiecznej przed przyjściem do kasy jak będę miał taką fanaberię. Ja mogę mieć fanabiere, a sprzedawca musi mi sprzedać i z koszyka i z plecaka, do którego nie ma prawa zaglądać.

•  

@Rabe: nie jest też nigdzie napisane, że nie można srac do paczkomatu i też srasz?

•  

nie jest też nigdzie napisane, że nie można srac do paczkomatu i też srasz?
      @Skowyrny_Johnny: Pepe, poważny jesteś? Nie, nie sram, bo byłoby to zachowanie karalne. Nie korzystanie z koszyka nie jest karalne i nie możesz mnie za to pozwać tak jak ja nie mógłbym pozwać żaby z wypoku za bycie kretynem.

•  

@kotbehemoth: jak zabronią korzystać z własnej torby, to wolę nosić na swoich rękach niż korzystać z tych brudnych koszyków - wszystkie sklepy mają w dupie ich czyszczenie

•  

@DooBeeDooBee typie, rzeczy w sklepie pakuje się do koszyków/wózków i tyle. Po to są one w taki sposób przesitowane, żeby było widać co jest w środku i wyeliminować możliwość kradzieży, pakując coś właśnie do własnej torby. Gość z żabki dobrze zrobił, a Ty naucz się korzystać z wózków i koszyków. Do własnej torby możesz pakować rzeczy PO ich zakupie.

•  

@Skowyrny_Johnny: zdarzyło mi się jeść na sklepie i tak, jak nic nie jadłem od 12 godzin to może być ciężko wytrzymać jak nie ma żadnego powodu by to robić. Syfienie to jest oddzielny temat.

Zaś jak pracodawca ucina pensje za coś na co de facto nie masz wpływu to trzeba albo pracę zmienić albo podejście do niej a nie wyżywać się na bogu winnych osobach. Tutaj wychodzi frajerskie podejście Polaków do pracy i to jak łatwo dają się dymać na niemalże czymkolwiek.

Taki problem używać torby skoro się już ją ma? xD

•  

@DooBeeDooBee: Wam wykopki się wydaje, że zmienić robotę to 5 minut i masz nowa xD większość z was żyje w jakimś oderwaniu od rzeczywistości. Czy myślisz, że chłop który robi w Żabce pracuje tam bo to było jego marzenie? Bardziej stawiam, że życie lub sytuacja go do tego zmusiła i nie mógł znaleźć nic lepszego. Szef pewnie sprawdza na kamerach, a później od dostaje zjebe za takich ludzi jak wy. Niestety, nie każdy jest wykopkiem 15k i niektórzy są skazani na tyranie za marne grosze więc zamiast im uprzykrzać życie to chyba jednak można wrzucić te rzeczy do koszyka skoro później i tak trzeba je z tej torby wyciągnąć, policzyć i ponownie wsadzić.

•  

większość osób pakuje rzeczy bezpośrednio.

@DooBeeDooBee: jak dla mnie możesz sobie i do kaptura pakować, ale po co kłamać? 90%+ chodzi z koszykami przecież

•  

@DooBeeDooBee: weź pod uwagę, że z jego perspektywy wyglądało to zupełnie inaczej, bo nie wie jaka była Twoja motywacja.

Przykładowo (nie mówię, że dokładnie tak było): poszedłeś do samoobsługi żeby nie zawracać mu głowy, wygodniej Ci było pakować do poręcznej torby niż do koszyka którego nie da się wygodnie trzymać w wąskich przejściach frogszopu itp.

On natomiast wiedział tylko, że poprosił Cię o użycie koszyka i nie pakowanie do torby, po czym dalej pakowałeś do torby i jeszcze użyłeś innej kasy która uniemożliwia mu weryfikację co i czy skanujesz - on nie wie z jakiego powodu, widzi tylko rezultat, czyli mógł np. pomyśleć, że masz coś do ukrycia i mimo jego prośby nie tylko ją ignorujesz, ale starasz się unikać kontaktu z obsługą sklepu, co (z jego doświadczenia) zazwyczaj robią ludzie wynoszący mu towar.

Czy przykład z dupy? Możliwe. Chciałam po prostu napisać, że swoje czyny oceniamy po wewnętrznej motywacji jaka nami kierowała, natomiast innych tylko po suchych faktach i to pewnie było źródłem jego dziwnego/agresywnego zachowania. Co oczywiście go nie usprawiedliwia, bo to nie Twój problem, że inni mu kradną ¯_(ツ)_/¯

•  

@kotbehemoth: widziałeś jaki jest syf w tych koszykach?

•  

@DooBeeDooBee:

@kotbehemoth: WTF xD? Wejdź sobie kiedyś do Lida czy innego Aldi w Niemczech. Prawie każdy chodzi z własną torbą.

@DooBeeDooBee: xD ale nie porównuj krajów pierwszego świata z Polska gdzie ludzie kradną na potęgę

•  

@shitty_support: Rzeczowa wypowiedź, wziąłeś pod uwagę różne punkty widzenia. Nikogo nie obraziłeś.... jprdl i to na wykopie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Szacun.

•  

@DooBeeDooBee

Mi w UK w Lidlu zwrócili dwa razy już uwagę bo często też wchodzę ze swoją i pakuje do niej i wyciągam przy Kasię na taśmie, poprosił mnie żebym następnym razem korzystał z koszyka i nie pakował w swoje.
      Wózka na małe mi się brać nie chce, a te ich koszyki na kółkach są bardzo nieporęczne do noszenia więc póki co się nie stosuje i tak.

•  

@Pippo: jakby powiedział, że chodzi o kradzieże, to op by płakał, że go od złodziei wyzywają xD nie wiem jak ludzie sobie radzą w życiu będąc takimi płatkami śniegu... Jak robię zakupy w osiedlowym sklepie, to trzymam się zasad, jakich wymaga właściciel - jeśli mi się pasują, to nie chodzę do takiego sklepu.

•  

@kotbehemoth: w biedrze te wózko-koszyki są totalnie bez sensu. Tam jest ciasno. Weź się tym później przepychaj między regałami. Do tego trzeba się schylać co chwilę przy składaniu delikatnych rzeczy. Często spod wózka jest brudny i oklejony jakimś brudem. Pakując do torby wiem ile mi się zmieści. Jak dla mnie używanie torby do same plusy.

•  

@kotbehemoth: cringe to przejmowanie się co inni powiedzą zamiast robić jak nam wygodnie
      poza tym w wielu sklepach typu lidl nie ma koszyków tylko same wózki, jak chcę kupić 6 rzeczy to wygodniej mi to zapakować w własną torbę niż zajmować i tak zajebaną już powierzchnię sklepu kolejnym wózkiem

•  

@DooBeeDooBee: zawsze chodzę ze swoją torbą. nie będę dotykał omacanych, nie wiadomo czy nie gównem, koszyków.

•  

@kotbehemoth: a ja pakuje do swojej torby bo wiem że po zakupach wszystko się zmieści do torby

•  

@DooBeeDooBee: @Kouros: @Rabe: @topikPajak: @sruba_m3: przykro się czyta wasze komentarze. Też chodze z własną torbą, ale pakuje do niej po skasowaniu. Jasne że według prawa "nic nie ukradliście jak włożycie do kieszeni" ale czasem można nie być chujem i postawić się w miejscu osoby która tam pracuje musi mieć kontrolę nad tym co ludzie wynoszą bo wypływają jej za to pieniadze z kieszeni. Ja mam nerwicę na samą myśl że musiałabym mieć rentgen w oczach i 8 godzin w pełnym skupieniu obserwować te torby i kieszenie czy napewno nic tam nie zostało albo próbować zapamiętywać kto gdzie co wkładał. Chuj wam w dupę

•  

Komentarz usunięty przez autora

•  

zatrzymala by cie ochrona
      mimo, ze

@hipokryzjawkutos: zatrzymałaby (to jest jedno słowo). Nigdy nie stawia się przecinka w "mimo że". Do tego brak polskich końcówek = #analfabetyzm

+: Frakcja
    •  

@kotbehemoth: mhm, a rok temu to OLABOGA KORONOWAJRUS dezynfekujmy koszyki, ograniczajmy je, nie dotykajmy, a najlepiej nośmy swoje xDDDDDDDDD

•  

tylko wymyślił jakiś bzdurny powód, że chodzi o wygodę, a później zaatakował opa, bo jednak chodziło mu o bezpieczeństwo towaru.

@Pippo: Bo tak to działa w między kulturalnymi i inteligentnymi ludźmi. On nie mówi ci wprost, że ma cię za potencjalnego złodzieja ale ty wiesz o co chodzi, więc nie udajesz, że nie wiesz i wymyślasz jakieś z dupy obejścia. On cię nie obraża a ty robisz to o co cię poprosi i wszyscy są zadowoleni.

•  

@DooBeeDooBee: pojebana akcja. Też zawsze pakuje do własnej torby. Typ ma najwyraźniej jakiś problem ze sobą i wszędzie widzi złodziei.

+: f749348
    •  

@kotbehemoth: idź się lecz na nogi, na głowę za późno XD

•  

•  

tu nie chodzi o to czy pakował do koszyka czy torby, tylko wymyślił jakiś bzdurny powód, że chodzi o wygodę, a później zaatakował opa, bo jednak chodziło mu o bezpieczeństwo towaru.
      @Pippo wymyślił bzdurny powód bo inaczej musiałby nazwać opa potencjalnym zlodziejem
      I to bezpieczeństwo towaru, fajnie kradzież nazwałeś

•  

@kotbehemoth: nawet jak biedronowy koszyk to dno w chuj? Weź teraz wyciągaj coś z takiego kosza przy kasie króciutkiej na metr w kolejce po regały. Chuj wie jak mając kilka produktow tylko

•  

@kotbehemoth: Ja pakuje do własnej torby bo wiem że po zakupach mi się zmieści i wiem że nikt wcześniej rączki nie trzymał brudną łapą z wirusami.

•  

Bo tak to działa w między kulturalnymi i inteligentnymi ludźmi. On nie mówi ci wprost, że ma cię za potencjalnego złodzieja ale ty wiesz o co chodzi, więc nie udajesz, że nie wiesz i wymyślasz jakieś z dupy obejścia. On cię nie obraża a ty robisz to o co cię poprosi i wszyscy są zadowoleni.

@maksol93: traktowanie klienta jako potencjalnego złodzieja jest obraźliwe. Z tego samego powodu nie używam kas samoobsługowych np. w Lidlu, gdzie żeby wydostać się ze sklepu trzeba potwierdzić to na bramce paragonem.
      Jakoś inne sklepy potrafią traktować klienta normalnie (np. w Auchan, Decathlon, kiedyś piotr i paweł)

•  

@DooBeeDooBee: w Niemczech nie ma takiego złodziejstwa w sklepach, tu w Polsce to od małego mi się wpajało, że jak wchodzę z własną siatka to pokazuje ochroniarzowi co mam żeby potem nie było, że kradzione xD

•  

@Ranger: ale właściciel nie wyznaczył żadnych zasad! Tylko poprosił by pakować do koszyka bo będzie mu wygodniej skanować. Jeżeli op miał zamiar skorzystać z kasy samoobsługowej, to prośba właściciela była całkowicie bezzasadna. I to nie jest żadne obchodzenie prawa. Kasy samoobsługowe są dostępne dla wszystkich.

@maksol93: kulturalni ludzie nie atakują innych ludzi dlatego, że tamci zastosowali się do ich prośby trochę inaczej niż oczekiwali, ale z tym samym skutkiem. A skutek miał być taki żeby nie fatygować sprzedawcy.

Ihmo, gdyby sprzedawca nie kłamał, to nie byłoby całej afery.

•  

@kotbehemoth: Niby czemu? Jak biorę kilka rzeczy tylko, mam własna torbę to co zlecone tym że pakuję właśnie do niej a nie do tych obstanych i obryzganych koszyczków? :/

•  

@ipkis123: każdy jest potencjalnym złodziejem i nikogo nie należy tak nazywać. Ja się zgadzam, że towar powinien być w koszyku, ale to nie znaczy żeby kłamać i dziwić się że ktoś stosuje się do kłamstw.

Nie rozumiem o co Ci chodzi z tym wypominaniem mi bezpieczeństwa towaru. Przecież towar też można zabezpieczyć przed kradzieżą, wtedy jest bezpieczny. To nie jest żaden eufemizm z mojej strony. Zwyczajne słowa.

•  

@DooBeeDooBee: Ogarnij sobie przezroczystą torbę i powinno być git. Ja mam super wynalazek w postaci odpinanego, metalowego koszyka do rowera, ktory ma rączkę i z tym idę na zakupy, jak jestem na rowerze

•  
      AugustinTarrou

+9

zdarzyło mi się jeść na sklepie i tak, jak nic nie jadłem od 12 godzin to może być ciężko wytrzymać jak nie ma żadnego powodu by to robić.

@orekZmajorek: Słucham XD? Sklep to nie jest jakaś publiczna lodówka, że wchodzisz sobie i możesz się nażreć. Dopóki nie zapłacisz za towar to są cudze rzeczy, nie wiem jak można tego nie rozumieć.

•  

@package0x01: Taki mamy klimat ¯\_(ツ)_/¯. Jak coś u nas nie ma 7482 zabezpieczeń i 231 kamer/ osób zabezpieczających daną rzecz to na pewno zostanie to rozkradzione/rozwalone. Tu nie chodzi o traktowanie każdego klienta jako złodzieja tylko dostrzeganie rzeczy potencjalnie podejrzanych. Że Ty robisz aktualnie tę rzecz i jest okej, nie znaczy że wszyscy tak robią. Sklep pewnie miał problem że Grażyny wywoziły w tych swoich torbach na kółkach towar, bo "zapomniały" wyjąć, obsługa dostała prykaz, żeby zwracać uwagę klientom żeby używali koszyków, a typowi głupio było bezpośrednio powiedzieć "Panie, używaj koszyków bo kradno", po czym OP (mimo, że nie miał złych intencji) zrobił coś jeszcze bardziej podejrzanego, tj. robił dalej to samo, ale uciekł od ekspedienta, tak że ten nie ma weryfikacji czy wszystko zostało skasowane.

Za czasów studenckich pracowałem w markecie i wbrew pozorom o wiele więcej ludzi kradnie "przy okazji" zakupów, a nie przychodząc na wyjebke. Nie wiem, chyba tak sobie uspokajają sumienie, że przecież coś kupili a to tylko "gratis".
      Wspomniane wyżej torby na kolkach były standardem, często spotykane też było wynoszenie w tych sakwach na dole wózków dziecięcych. No i klasyczne ważenie pistacji jako fistaszków na wadze samoobsługowej ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@AugustinTarrou Przecież jest to zgodne z prawem. Są artykuły o tym w internecie. Możesz w sklepie samoobsługowym wziąć coś i zjeść przed zapłaceniem.

Jest oczywiście różnica między kładzeniem potem na ladzie upitej butelki z napojem, a kładzeniem papierka po batoniku.

Niemniej ludzie i tak rzadko tak robią, więc problemu nie widzę. Kilka razy widziałem jak matki dawały się dzieciom napić a potem kładły na kasę, bo była długa kolejka a zaczynało jej płakać, że pić

+: Lonelej
    •  

@Thermao: Wiem, że nie wszyscy ludzie są uczciwi, ale ja nie zamierzam się godzić na takie traktowanie. Niech zatrudnią lepszą ochronę, więcej kamer, ale niech nie utrudniają mi zakupów uważając, że mogę coś ukraść.
      Jak sklep mnie tak traktuje to po prostu przestaje tam chodzić (lub nie korzystam z kas samoobsługowych jeżeli to one są problemem).

Jak wspomniałem są inne sklepy, które jakoś takich praktyk nie uskuteczniają, a od Decathlonu inni powinni się uczyć jak wygląda kasa samoobsługowa.

•  

@DooBeeDooBee: to w żabkach są koszyki?

•  

@DooBeeDooBee: w Żabkach często kradną w ten sposób, byłem świadkiem takiej akcji mimo ze do żabki chodzę raz na miesiąc

•  

Na zachodzie to ludzie często po wejściu do sklepu biorą jakiś pusty karton, do którego ładują zakupy, a po dotarciu do domu odkładają go na makulaturę. W polackim świecie nie do pomyślenia, przecież jak nie używasz koszyka, to jesteś potencjalnym złodziejem.

•  

@DooBeeDooBee: No ja też od paru lat mam bagażnik pełen toreb lnianych ale i tak używam koszyka, a już na kasie pakuję bezpośrednio do swoich toreb. Gdzie problem?

•  

@DooBeeDooBee: pracowałem jako ochroniarz w supermarketach, po to są koszyki, zeby zmniejszyc ryzyko kradziexy bo w nich wszystko widac i nic w nich nie pokitrasz, bardzo duzo ludzi kradnie, masa ludzi to zlodzieje, nawet takich co normalnie wygladają i bys sie nigdy nie spodziewał. Ogolnie tez wieśniacko wyglada zapierdalanie z torbą swoja i pakowanie do niej, my Ci tej torby nie bardzo mozemy sprawdzic, a koszyk mozemy bo jest wlasnością sklepu. Kultura wymagalaby dopasowac sie do standardu sklepu i skorzystac z koszyka to nic nie kosztuje a ludziom w sklepie ułatwia prace i latwiej jest im oddzielic ludzi od zlodziei.

•  

@hipokryzjawkutos: prawie zawsze w casto upycham po kieszeniach bo nie biorę koszyka xD

•  

@DooBeeDooBee: jakiś zryty łeb i jak widać nie brakuje w komentarzach podobnych ludzi, to jest typowe społeczne zaprogramowanie januszowe - zachowywać się tak jak wszyscy wokół, nie wyróżniać się, żałosne owce, z niebieskim często jezdzimy na zakupy hulajnogą i z plecakiem do którego pakujemy zakupy, żadnych problemów

•  

@Pablo9940: to przepisy sobie zróbcie, że możecie sprawdzić, mi kasjerki bez problemu zaglądają do plecaka czy torby i nikt nie robi problemu, kaufland, lidl, bieronka i netto sklepy przez nas głównie odwiedzane i wiadomo, że nie wszyscy nas znają, często nie zaglądają wcale, bo wiedzą że jesteśmy ok

rozumiem jednak też wasz punkt widzenia jeśli chodzi o ułatwienie pracy oraz psychologiczne podejście do klienta, koszyk / wózek łatwo dostępny i widoczny, klient nie zostaje z myślą że został poproszony o pokazanie, osobiście nie widzę w tym problemu, taka praca

•  

@kotbehemoth: a to kurwa czemu? Koniecznie jak kupujesz chleb/warzywa to musisz je wsadzić do obsranego koszyka a każdą możliwą bakteria?

•  

@Ledlea: widac jak osoby takie jak Ty sa ograniczone, nie mozna sobie regulaminem sklepu uprawomocnic przegladania czyjejs torby. Jest takiw cos jak prewencyjne sprawdzenie w policji, ochroniarz nie ma prawa Ci nigdzie zagladac jesli to jest Twoje. Moze to zrobic policja .

•  

@Jaca656565: są materialowe siatki na zakupy z prawdziwej materialowej siatki i wszystko przez nie widac, kup sobie i pakuj jak chcesz.

•  

@DooBeeDooBee: jakby mi w sklepie pracownik złapał mnie na ramię i na mnie podniosl glos to bym mu wyjebał lepe na ryj.

•  

przykro się czyta wasze komentarze. Też chodze z własną torbą, ale pakuje do niej po skasowaniu. Jasne że według prawa "nic nie ukradliście jak włożycie do kieszeni" ale czasem można nie być chujem i postawić się w miejscu osoby która tam pracuje musi mieć kontrolę nad tym co ludzie wynoszą bo wypływają jej za to pieniadze z kieszeni. Ja mam nerwicę na samą myśl że musiałabym mieć rentgen w oczach i 8 godzin w pełnym skupieniu obserwować te torby i kieszenie czy napewno nic tam nie zostało albo próbować zapamiętywać kto gdzie co wkładał. Chuj wam w dupę

@Ledlea: Po pierwsze primo, clue problemu było to że kasjer jest zjebem, który nie umie się wyslownic i kombinuje, jak kobieta która coś zdenerwowało ale jeszcze nie zdecydowała co.

Po drugie, mieszasz wątki, czy wkładanie w żabce czy innym osiedla u jest wątpliwe, tak bo robi się tam małe zakupy.
      Czy w dużych i średnich marketach jest źle? Raczej nie, po pierwsze masz ochronę czyli człowieka który zdecydował ze patrzenie ludzia na ręce co robią to jest to co chce w życiu robić. Po drugie, jest to wygodne i zwyczajnie praktyczne, bo wiesz ile możesz unieść i ile xi się do torby zmieści, a tym sposobem możesz brac mała wygodna i estetyczna torbę, a nie jakieś szkardzierstwo z napisem, biedronka, z którym musisz potem.lazic.
      Skoro prawnie(a to fakt) sprzedaż wygodnych siatek jest nie wskazana, i ludzie powinni korzystać z siatek wielo razowych, to powinno być ok to zrozumiałe, że przy pewnych rodzajch infrastrukty ludzie pakuja, do własnych torb zakupy.

•  

@DooBeeDooBee ale nie mieszkasz w Niemczech

•  

@Faraluch
      LOL nigdy w życiu nie przyszło mi nawet do głowy że to może być jakikolwiek problem.
      Czasem zakupy robią w koszyku, czasem z własną torbą i serio nie mogę sobie nawet wyobrazić że komuś to nie pasuje bądź jest to nieodpowiednie.
      Z resztą jak mam kupić warzywa i owoce to nie będę ich przecież wkładał do tego obsranego koszyka w biedrze.

•  
      AugustinTarrou

+6

Przecież jest to zgodne z prawem. Są artykuły o tym w internecie. Możesz w sklepie samoobsługowym wziąć coś i zjeść przed zapłaceniem.

@nosacz_ninja: Pierwszy artykuł po wrzuceniu w Google hasła czy można jeść przed zapłaceniem mówi, że to jest po prostu kradzież, ale na koniec wszystko zależy od sprzedawcy.
      Wiele rzeczy w naszym społeczeństwie funkcjonuje tylko dlatego, że większość ludzi trzyma się pewnych domyślnych zasad. Jak wchodzimy do samoobsługowego sklepu to nie macamy pieczywa, uważamy, żeby nie uszkodzić towaru, nie chowamy go do kieszeni/plecaka, tylko do kosza, żeby sprzedawca łatwiej mógł wykrywać kradzieże. Po prostu nasze zachowanie musi być odpowiedzialne i przejrzyste, żeby ten sposób handlu przebiegał sprawnie dla właściciela sklepu, a spożywanie produktów przed zapłaceniem takie nie jest. Rozróżniasz picie z butelki od batonika, ale przecież inni też mogą zaraz znaleźć sobie szereg powodów, żeby tego batonika zjeść tak jak kolega wyżej, który nie jadł od 12 godzin. Raz byłem świadkiem jak przy kasie matka dyktowała jakiego pączka w międzyczasie zjadło jej dziecko. I co w takiej sytuacji sprzedawca ma zrobić? Sprawdzać monitoring, czy to się zgadza, wzywać od razu policję? Mojemu koledze, który właśnie tak nadpił wodę z butelki, bo był bardzo spragniony odrzuciło kartę przy kasie i nie miał potem jak za nią zapłacić. Przecież te wszystkie sytuacje są do uniknięcia, więc naprawdę ciężko mi zrozumieć takie zachowanie.

•  

@kotbehemoth: wystarczy wiedzieć jakimi brudasami są ludzie i przechodzi ochota na macanie sklepowych koszyków. Zawsze pakuję do torby.
      @hipokryzjawkutos: możesz sobie nawet w dupę pakować, dopóki nie wyszedłeś bez płacenia to nie ukradłeś.

@sruba_m3: ci sami ludzie dotykają też rzeczy w sklepie, które Ty potem kuoujesz i wkładasz do swojej lodówki.

•  

@kotbehemoth

@DooBeeDooBee a w Indiach srają na ulicy

A w Stanach biją murzynów.

•  

@Pablo9940: nie wiedziałam o tym, ale nie zmienia to faktu, że wkładanie zakupów do własnej torby nie jest przestępstwem i mogę tak robić, a przepisy to sprawa sklepu, a nie moja, ja mam robić zakupy tak by było mi wygodnie, to wasi szefowie są od nacisków na rządy, a w przypadku niedziel niehandlowych (tutaj chwalę) i braku płacenia podatków wiedzą jak sobie radzić

•  

@Ledlea: widac jak osoby takie jak Ty sa ograniczone

@Pablo9940: z całym szacunkiem, ale: powiedział gość robiący na ochronie w biedrze xDD

•  

@kotbehemoth: ja pakuje do swojej torby lub torby ze sklepu zamiast koszyka. Dzięki temu nigdy nie kupię za dużo i nie muszę kupować drugiej torby :-) jeszcze nikt mi uwagi nie zwrócił.

•  

@AugustinTarrou: no to chuj, bęfziesz musiał żyć ze świadomością, że żarłem w sklepie przed zapłacaniem za towar i po chuju mnie obchodzi co sądzisz na ten temat. Nie kurwa, raz przez całe życie mi się tak zdarzyło, że się na nogach słaniałem i coś na szybko zjadłem przed zapłacaniem ale tragedia wielka się stała xD

Idź w pizdu, pewnie jesteś z tego typu człowieka co na czerwonym świetle stpi nawet jak nic nie jedzie, bo pasy to nie jest twój dom i zasad trzeba tępo przestrzegać nawet gdy nikomu się nie dzieje krzywda jak się je złamie.

•  

@Pablo9940: co kurwa? jakie prewencyjne sprawdzanie? az mnie zmrozilo bo poczulem sie jak w prlu. prewencyjnie to policjant moze mnie spytac jak sie czuje a nie mi cokolwiek sprawdzac.

•  
      AugustinTarrou

+7

i po chuju mnie obchodzi co sądzisz na ten temat.

@orekZmajorek: Chyba jednak trochę obchodzi, skoro miałeś parcie, żeby odpisać XD. Ale przynajmniej widać po Twoim komentarzu, że po prostu jesteś burakiem, więc Twoja postawa w sklepie jest zrozumiała.

•  

@IceBeast: pracowalem tam w trakcie studiow zeby dorobic :) teraz juz pracuje w zawodzie

•  

@nobrain: wpisz sobie w google pozniej pisz idioto

•  

@kotbehemoth: Sam jesteś cringe. Po co mam po sklepie nosić własną torbę i koszyk jednocześnie? Przecież to w cholerę niewygodne.

•  

•  

@DooBeeDooBee: złóż skargę.. bardzo sprawnie odpowiadają i to działa. Kiedyś wysłałem skargę na jedną żabkę że od ponad tygodnia nie można płacić kartą.. szyba odpowiedź i szybko to naprawili... jakiś frajer nie będzie dotykał i się wydziarał przecież na Ciebie.

•  

@Pablo9940: idioto? daj mi przepis, ktory mowi, ze policja moze cokolwiek przeszukac bez powodu, prewencyjnie. nie dasz rady bo taki przepis nie istnieje. ale lepiej sie powyzywac :-)

•  

•  

@DooBeeDooBee: No faktycznie trudne do zrozumienia. Koszyk zostawiasz w sklepie, więc musisz z niego wszystko wyciągnąć. Torby nie zostawiasz, więc skąd pewność, że wyciągnąłeś wszystko (czy za wszystko zapłaciłeś?). Żyjemy w kraju, w którym jest masa złodziei i trzeba się zabezpieczać na wszelkie możliwe sposoby. Kiedyś chodziłam do biblioteki i do czytelni jak ktoś chciał wnieść jakieś rzeczy (np. zeszyt i długopis, żeby sobie notatki porobić) to albo w rękach, albo w przezroczystej torbie. Nawet używane książki ludzie kradną.

•  

@Ledlea: @Ledlea: Od naciskow na rządy są ludzie, a nie korporqcje bo to ludzie rzady wybierają. Rob jak uwazasz, kiedys bedziesz miala nieprzyjemnosci bo bedziesz sie gdzies spieszyla, a ochroniarz wezwie policje i jak przyjedzie dwoch policjantow to Cie na komisariat zabiora bo przeszukanie moze zrobic tylko kobieta kobiecie. Pozniej wypuszcza Cie po 3 godzinach nic ne ujawnią ochroniarz nic z tego nie bedzie mial, zdarza sie pomylic. Ogolnie to pracuje w sluzbach i prowadze sprawy ze zlodziejami codziennie, wlasne torby to cringe i to ze ludzie maja na tym bzika wykorzystuja zlodzieje, ktorzy we wlasnych torbach maja ukryte kieszenie lub torby z magnesami ktore wyłączają dzialanie bramek antykradziezowych. Jesli nie chcecie byc na celowniku ochroniarza i byc tym fajnym klientem co robi zakupy, pomoc im w pracy bo tez pracuja dla was w waszych spozywczakach to po prostu kupcie torby siatki materialowe przez ktore wszystko widac lub pakujcie to koszyka.

•  

@DooBeeDooBee: pakuj do kieszeni, będzie wygodniej ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@Pablo9940: podziękuję, od nacisków są korporacje, rządy nie słuchają się ludzi, nie strasz takimi pierdołami, bo to tylko na opóźnione dzieci może działać, nie tak działa to na żywo do tej pory, tak może być tylko jak trafisz na debila ochroniarza i debili policjantów, a sklep dostałby po tyłku od klienta, jest na to moc, ochroniarz rykoszetem

•  

@AugustinTarrou: w pracy się nudzę to odpisuję.

Dzięki za logiczno-moralne uzasadnienie swojej opinii, mister nie-burak xD

•  

@nobrain: poczytaj sobie ustawe o policji art 15 wszystkie punkty znajdziesz tam kontrole osobistą, powodzenia :) ja Cie edukowac nie mam zamiaru, baw sie sam.

•  
      AugustinTarrou

+2

@orekZmajorek: Ile jeszcze razy odpiszesz, żeby udowodnić, że Ci nie zależy XD?

•  

@kotbehemoth: zgadzam się. Ludzie potem wyciągają z tego tak długo że ja pierdole

•  

@Ledlea: rob jak uwazasz to tylko zalezy od kultury osobistej, nie chcesz innym ulatwiac pracy bo liczy sie dla Ciebie tylko Twoja wygoda, Twoja sprawa. Nie mam zamiaru dyskutowac na taki temat bo kazdy ma inne poczucie moralności, empatii, kultury.

•  

@DooBeeDooBee: serio wykopki mnie zaskakują za każdym razem i to ile plusów mają te durne komentarze xD
      I ok, jak są koszyki to z nich korzystam ale tylko dlatego, że mi jest wygodniej i tyle.
      Prośba kasjera była z dupy, a do tego jeśli faktycznie Twój opis sytuacji jest prawdziwy to tym bardziej cringem jest kasjer, a nie pakowanie do torby.

•  

@chrominancja: Jeśli op ma nieprześwitującą torbę no to akurat może "zapomnieć" wyciągnąć z niej batonika czy coś do skasowania. Tak jak ktoś już wyżej napisał, część ludzi jest popierdolona i bez godności xD

Ja za to nie rozumiem, jak można ludziom z handlu jeszcze utrudniać życie. Na codzień muszą się użerać z żulami, starymi wrednymi dziadami, niemiłymi chujkami itd. Oni często mają jakieś zasady z dupy narzucone z góry i muszą się do nich stosować, bo może się akurat trafić tajemniczy klient. Tak trudno się do próśb zastosować? Nigdy tego nie ogarnę.

•  

•  

•  

@Anthermil: tak trudno powiedzieć o co chodzi? Przecież ten sprzedawca zamiast powiedzieć "sorry, mamy w regulaminie, że trzeba używać koszyka" pieprzył coś o tym, że mu niewygodnie tak skanować. No to OP by nie być uciążliwym poszedł do kasy samoobsługowej. Nie zrobił nic wbrew temu o co prosił go sprzedawca.
      Tak ciężko jest mówić wprost i trzeba kazać wszystkim się domyślać?

•  

@AugustinTarrou Czemu odrzuciło płatność? Dlaczego nie miał jak zapłacić?

Przecież otwarcie butelki nie powoduje możliwości skasowania towaru

Jeśli skaner nie sczytuje kodu to kasjer przepisuje ten kod pod spodem. Jeśli kod jest zatarty, zamazany to idzie po drugi taki sam produkt i odbija kod. To może się zdarzyć nawet jak nie otworzysz tej butelki

Z pączkami/bułkami to faktycznie przesada.

Masz rację. Trochę się zagalopowałem. Bardziej to kwestia zwyczaju, aprobaty że strony sprzedawcy. Kiedyś czytałem artykuł który to opisywał w bardziej optymistyczny sposób.

•  

@DooBeeDooBee: ja tam regularnie jak wpadam na szybkie i niewielkie zakupy do Biedr to wszystko pakuję do swojej torby.

•  

@DooBeeDooBee: dziadku to nie tutaj się wpisuje

•  

chodzę na zakupy ze swoją torbą, pakuję zakupy do swojej torby, przy kasie wyjmuję wszystko na taśmę i składam torbę na mały kwadacik, żeby było widać że nic w środku nie zostało.

•  

@kotbehemoth: koszyki są mniej poręczne - twarde, kanciaste, a torba poręczniejsza. Zazwyczaj robię male zakupy, więc zawsze pakuję do własnej torby.

•  

@DooBeeDooBee: same here, wole pakować to mojej torby bo wiem ile mi się zmieści i nie będę musiała dokupywać siatek ¯\_(ツ)_/¯

•  

@DooBeeDooBee: niestety w kraju gdzie każdy patrzy co by tu ukraść nie ma co chodzić bez koszyka... jak widzisz ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@kotbehemoth: chuj ci do tego dzbanie
      akurat jest to bardzo sensowne, bo raz, że w sklepach koszyki to są myte chyba tylko raz na rok, a dwa pakując do torby widze dokładnie ile mi zakupy zajmą miejsca i wiem, że się w tej torbie zmieszczę
      gamoniu

•  

@DooBeeDooBee: Wykopki klasycznie się przysrają o wszystko XD w każdym cywilizowanym kraju, pakowanie zakupów do własnej torby to norma, ale widać na Polskę to za szybko XD

•  

@jamnig: no tak bo w koszyku nie jesteś w stanie ocenić czy masz za dużo rzeczy. Wiadomo że koszyk lżejszy bo ma dziurki

•  
      AugustinTarrou

0

Czemu odrzuciło płatność? Dlaczego nie miał jak zapłacić?

@nosacz_ninja: Nie wiem, możliwe, że problemy z bankiem. W każdym razie jakaś dziewczyna za nim zapłaciła mu za tę wodę. Chciałem po prostu pokazać, że takie rzeczy jak samoobsługowe sklepy działają, bo większość ludzi zachowuje się tak, żeby właściciel rzeczywiście mógł wpuścić kilka, kilkanaście osób do środka i bez problemu przeprowadzić ten typ handlu.

•  

@sruba_m3: poczekaj aż ci powiem ile osób przed tobą macało twój produkt, przez produkcję, magazyn, hurtownie, magazyn sklepowy i na końcu na półce ( ͡° ͜ʖ ͡°) znalazł się higienista

•  

@Pablo9940: ale to nie jest żadna kwestia kultury osobistej, ja nikomu krzywdy nie robię i nie robię nic nielegalnego, to że ty masz własne widzi mi się to nie jest moja sprawa, róbcie naciski na zarządy i właścicieli i działajcie razem przeciwko rządowi, nas jako klientów nie powinna interesować tego typu wasza wygoda, tak jak waszych właścicieli nie interesuje odprowadzanie prawdziwych podatków w Polsce

•  

a w Indiach srają na ulicy

@kotbehemoth co? XD Zawsze tak robię, w różnych sklepach, marketach i nikt nigdy nie miał do mnie o to problemu xD

@Agemaker: aha ( ಠ_ಠ)

•  

@DooBeeDooBee: Daj żyć sprzedawcom, pakuj te zakupy w koszyk i nie stresuj ich że coś wynosisz bez płacenia. Bądźmy dla siebie ludźmi a nie ciągle robienie na przekór wszystkim, bo przecież to nie jest zabronione.

•  

@Ledlea: Jest to kwestia empatii, kultury, dobrego wychowania. Napisałaś na początku, że nie jest to kwestia kultury, a na końcu, że nie interesuje Cię wygoda innych ludzi. Jeśli mój mały gest może komuś polepszyć życie, pracę to go wykonam, Ty jesteś człowiekiem, który myśli o własnej wygodzie ponad wszystko bo Ci wolno i tyle. Mnie interesuje to co czują inni ludzie i czy mogę sprawić małym gestem, że ich praca będzie lżejsza. Ten argument o podatkach naprawdę żałosny, jakby Ci ludzie którzy po prostu chcą mieć pracę i utrzymać rodziny mieli jakikolwiek wpływ na to. Wpływ na handel mają klienci. Jeśli nie pasuje Ci, że ktoś nie płaci podatków w Polsce czy coś innego to po co robisz tam zakupy i dajesz mu zarobić.

•  

•  

@Pablo9940: człowieku ale to działa też w drugą stronę - kwestią kultury, empatii, dobrego wychowania powinna być dla pracownika wygoda klienta, nie będziemy tutaj licytować się która wygoda jest ważniejsza, bo dla każdego z nas jest nasza własna

co do argumentu o podatkach to jest idealny, wyboru nie mam gdzie robić zakupy bo wszyscy kierujemy się ceną, promocjami oraz dostępem do towaru, a jak wiadomo to w sieciówkach te rzeczy są najlepsze

co do pracowników to pracownicy w sklepach nie sprawiają, że moje życie jest lżejsze poprzez wiele czynników - np. złe wydawanie reszty, które jest częste, złe nabijanie promocji do systemu, wystawianie zepsutych produktów, czy też nie usuwanie ze sklepu produktów z przeterminowaną datą ważności

co do wpływu pracowników, to nie bez powodu wspomniałam o tym byście się zorganizowali skoro wam to tak przeszkadza, wtedy robi się nacisk na zarządy i nacisk na właścicieli, a oni robią nacisk na rządy, zwykli ludzie mają gdzieś takie problemy, bo nie mają jakiegokolwiek znaczenia w życiu codziennym, to wasza sprawa

nie pisz już do mnie więcej, bo odlatujesz coraz bardziej

•  

@NexciaK: Jestem bardzo zadowolony ze swojej pracy i uważam, że łapanie złodziei i tałatajstwa to bardzo ważna rzecz w społeczeństwie. Napisanie takiej rzeczy jak napisałeś jest niekulturalne. Na takich ludzi jak Ty jest prosta zasada, dzwoni się od razu na Policję i tyle. Pokazuje się nagranie dla Policji gdzie tam się wydaje "że ukradles, schowałes" oni oceniają, jeśli maja podejrzenie to proszą Cie o wydanie przedmiotów, jeśli nie wydajesz to sami Cie sprawdzą.

•  

@Pablo9940: czytalem art 15 i nie ma tam nic o bezpodstawnej, prewencyjnej kontroli osobistej. radze uwazniej czytac artykuly.

•  
      AugustinTarrou

0

kwestią kultury, empatii, dobrego wychowania powinna być dla pracownika wygoda klienta, nie będziemy tutaj licytować się która wygoda jest ważniejsza, bo dla każdego z nas jest nasza własna

@Ledlea: To nawet nie chodzi o wygodę, ale o to, że te sklepy samoobsługowe funkcjonują, bo większość ludzi w tych sklepach zachowuje się tak, żeby właściciel w ogóle mógł prowadzić ten model handlu.

•  

•  

@Ledlea: Oczywiście, że masz rację dlatego sprzedawca, czy ochroniarz powinni odnosić się do Ciebie z szacunkiem, pomagać Ci w wyborze produktów, pomagać Ci w każdym aspekcie z kulturą, a Ty powinnaś wykazać się kulturą wobec nich i ułatwiać im prace małymi gestami. Proste.

To co napisałaś o argumencie o podatkach jest bez sensu. Nie pasuje Ci jak działąją wielkie korporacje, więć wyżywasz się na Panu Gieniu, który ledwo się utrzymuje z tej pensji i po rpostu chce pracować. Super rób tak dalej, na pewno to jest prawidłowe zachowanie, a jednocześnie pchasz kapuche do kieszeni tej korporacji robiąc u niej zakupy.

Raz na pół roku zdarza mi się, że ktoś mi źle wyda resztę, a naprawdę jeden grosz raz na 3 miesiące nie robi mi problemu i tak za ten grosz nic nie kupię, jak do końca życia z takich sytuacji uzbierałoby się 3 zł to nie żałowałbym tego, że 300 razy nie robiłem inby o groszówkę niż mieć za to kitkata.

Nie wiem ile masz lat, ale pracownicy szarzy na froncie co najwyżej mogą zmienić pracę, a nie robić nacisk na prezesa, nie wiem w jakim świecie żyjesz. To klienci moga wywrzeć nacisk na sklepy i już wiele razy było to udowadniane bo to klienci dają korporacjom pieniądze, bez klientów nie ma pieniędzy, a pracownika można zmienić.

•  

@nobrain: "Kradzież jest jednym z głównych przestępstw gdzie dokonuje się przeszukania w celu odnalezienia rzeczy pochodzących z przestępstwa." Cytat z forum prawnego opis odnośnika Znam ludzi, którzy robią to codziennie bo pracują jako policjanci, więc naprawdę nie błaźnij się. Prewencyjne sprawdzenie, czy kontrolę osobistą lub przeszukanie można podpiąć pod wiele rzeczy wskazanych w ustawach, wystarczy, że dobrze to uargumentują w notatce jeśli będą musieli.

•  

@Pablo9940 chyba w służbach specjalnej troski robisz XD i nie strasz takimi pierdołami, bo i tak ci nikt nie uwierzy.

•  

@asap_srasap: Idź ukradnij coś w sklepie najlepiej powyżej 500 zł, zebyś miał większą nauczkę i wtedy sam się przekonasz, tylko pamiętaj, powiedz policjantom, że nie masz zamiaru tych przedmiotów wyjąć :) sam wtedy sprawdzisz kto miał rację i dyskusja będzie zbędna.

•  

@NexciaK: Ochroniarze najczęśćiej pracują w kilku jeden jest na kamerach, a drugi przy przekroczeniu bramek i dają sobie info lub ochroniarz widział coś na kamerach i idzie pod bramki. Nigdy nie słyszałem, żeby ochroniarz łapał ludzi losowo.

•  

@DooBeeDooBee: Dla mnie używanie własnej torby w sklepie jest kiepskim pomysłem. Jaką pewność ma sprzedawca,że nie schowałeś czegoś w jakiejś kieszeni czy ukrytym schowku? Przy koszyku czy wózku sklepowym łatwo widać, że jest pusty. Do własnej torby powinno się pakować dopiero po zakupach.

•  

@Pablo9940: zeby kogos przeszukac musisz miec podstawe prawna. o podstawach podjecia interwencji informuje art 14 a nie 15, ale to szczegol. jak sie wczytasz to zrozumiesz, ze nie ma czegos takiego jak prewencja w polsce. i nie wiem na jaki chuj wklejasz mi przeszukanie po kradziezy, rozmawiamy o prewencji. i nie ma opcji, ze ktos cos sobie uatgumentuje - nie ma wykroczeni nie ma przeszukania.

•  

@DooBeeDooBee: Ale aldi czy lidl ma ochronę i bramki przy wyjściu.
      W żabce raz na moich oczach przyszedł gosc zapakował cały plecak słodyczy w ciągu 20sekund i wyszedł i nikt go nie zauważył oprócz mnie a było 6 osób w sklepie i 2 pracowników.
      Powiedziałem ,,ze gosc ich właśnie okradł” to jak sprzedawca wyskoczył ze sklepu długa za nim, to wrócił z plecakiem towaru, ale bez złodziejaszka.

•  

@DooBeeDooBee: W Niemczech jak leży torba w wózku sklepowym często kasjerka prosi aby ja podnieść, czy czegoś nie wynosisz z sklepu wiec nie mów jak to tylko w Polsce źle a w Niemczech tak pięknie

•  

no tak bo w koszyku nie jesteś w stanie ocenić czy masz za dużo rzeczy. Wiadomo że koszyk lżejszy bo ma dziurki

@DrMiranda: co? Nie pamiętam kiedy ostatni raz widziałem w markecie taki koszyk do noszenia w ręce O_o. Mam na oko szacować co ile waży?

•  

@Pablo9940 XDDDDD tyle mam ci do powiedzenia, panie wanna be stróżu prawa. Nie każdy jest złodziejem i nikt z nas się nie da tak traktować, bo jakiś niedorozwój nie zrobił kariery i jest cieciem. Aha... też na mniejsze zakupy biorę własną torbę i do niej wkładam zakupy i mam w dupie, co jaśnie pan cieć o tym myśli. Płacę za nie i mam głęboko czy jakiś ochroniarz weźmie mnie za złodzieja, bo jeśli każdego klienta tak traktuje, to powinien się leczyć z nerwicy natręctw.

+: Marianv
    •  

@nobrain: art 15 par 1 pkt 5a
      1.
      Policjanci wykonując czynności, o których mowa w art. 14, mają prawo:
      5 dokonywania kontroli osobistej, a także przeglądania zawartości bagaży i sprawdzania ładunków w portach i na dworcach oraz w środkach transportu lądowego, powietrznego i wodnego:
      a)
      w razie istnienia uzasadnionego podejrzenia popełnienia czynu zabronionego pod groźbą kary lub

Tyle wystarczy żeby sprawdzić ubrania i wszystko co tam w rękach trzymasz :)

•  

@asap_srasap: To co napisałeś świadczy o Tobie i podejściu do innych ludzi. Dobrze, że ludzie bez dobrego wychowania i myślący tylko o sobie oznaczaja się sami.

•  

@Pablo9940 o moją kulturę się nie martw, bo nie ma o co. Bardziej się martwię, że takie zaburzone osoby jak ty, chcą dyktować co jest 'kultura i moralnością'. Nie jestem złodziejem i nie dam się tak traktować, bo komuś piórko w dupie przeszkadza.

•  

@asap_srasap: to sie nie dawaj tak traktować, jeśli coś będzie wyglądało na mało legitne i będzie uzasadnione podejrzenie to i tak Cie tak potraktują bo tak jak Ty masz prawo wsadzić sobie wafelka w kieszeń czy do torby i nie jest to kradzież dopóki nie wyjdziesz ze sklepu to oni mają prawo jesli mają uzasadnione podejrzenie sprawdzić Ci łachy i zobaczyć co tam trzymasz. Proste jak budowa cepa.

•  

@asap_srasap: Rozumiem, że nie jesteś złodziejem i nie robisz tego w złym zamiarze, ale wielu ludzi robi tak samo jak Ty ze złymi zamiarami i są złodziejami stąd właśnie przepisy dające możliwość ujawnienia kto jest kim jeśli już dojdzie do ujęcia i jest uzasadnione podejrzenie. Jakoś trzeba oddzielać zairno od plew.

•  

@kotbehemoth: lol co? mam brac ten okichany osliniony koszyk? ble, nie rozumiem ludzi co za problem miec swoja torbe?

•  

@Pablo9940: "wyżywam się" bo zamiast koszyka używam własną torbę XD

jesteś chory człowieku

•  

@sheilacooper: Żaden problem Ty masz swoją problem więc liczysz się z tym, że ktoś Cie moze poprosić za kasami o pokazanie czy na pewno wszystko wyjełaś, lub mieć torbę z siatki materiałowej wielokrotnego użytku w której wszystko widać.

•  

@Ledlea: Upraszczasz wszystkie aspekty o których rozmawialiśmy.
      Noś swoją torbę, ale się później nie dziw, że z kamer może wynikać podejrzenie, że coś zajebałaś. Robisz coś jak Ty chcesz i się nie dziw, że ktoś dobrze wykonuje swoją prace i łapie złodziei jeśli został do tego zatrudniony. On musi odsiać ziarno od plew.

•  

@Pablo9940: tylko w PL wszystkich sie podejrzewa o kradziez ( ͡° ͜ʖ ͡°) w sumie robie tak od lat i nikt mnie nie zapytal ani nie zwrocil uwagi

•  

@sheilacooper: W każdym kraju tak jest, bo wszędzie kradną bez znaczenia jest narodowość. Nie miałaś problemów bo widocznie nie było żadnych podejrzeń i tyle. To są jednostkowe przypadki, przecież za kasami nie stoi ochroniarz i nie sprawdza każdego, robi to tylko jak ma podejrzenie uzasadnione.

•  

@DooBeeDooBee: dodatkowo wkurwiasz ochroniarza na monitoringu, bo potem nie wiadomo czy wszystko wyjąłeś z tej torby

•  

@sheilacooper: Co wy macie z tym oslinionym koszykiem xD Wiesz ze jest cos takiego jak mycie rak? Przeanalizuj swoj przecietny dzien i zastanow sie jak zesto mozesz dotykac powierzcni wczesniej obmacanych przez ludzi niemyjacych rak po sraniu xD najlepiej z domu nie wychodz xD Ale nie kurde koszyk be, lepiej wkurwiac obsluge i ochroniarzy.

•  

@Anthermil: zastanow sie moze nie wychodze ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@sheilacooper: No do sklepu to ty chyba wychodzisz lol

•  

@kotbehemoth: w sumie czemu? Ja, szczególnie w Paryżu, gdzie jest ogrom brudasów, po prostu nie chce dotykać ich gowna, które zostało na raczkach.

•  

@hipokryzjawkutos: @kotbehemoth: Co za posłuszne dzbany. Możesz pakować w co chcesz do czasu aż za to zapłacisz przed opuszczeniem sklepu.

To że handel poszedł na wygodę i zamiast pani za ladą sam kupiec musi chodzić i zbierać produkty nigdzie nie wymusza tego, bym latał z koszykiem jak mam swoją siatkę i robię małe zakupy.
      To czy ktoś wynosi to już nie mój problem a sklepu. Chodząc z koszykiem też przecież ktoś może ładować sobie kieszenie rzeczami za które nie zapłaci.

•  

•  

@DooBeeDooBee: w żabkach zatrudniają głównie dziwolongów, karyny i sebixów, gosc miał jakies problemy osobiste i mu odjebało

•  

@Pablo9940: uzasadnione podejrzenie to uzasadnione podejrzenie. to dalej nie nosi znamiona prewencji. zaby wykonywac czynnosci o ktorych piszesz, ze maja prawo musza zaistniec uzasadnione przeslanki. a zaczelismy dyskusje od prewencji, ktora odbywa sie bez zadnych podejrzen.

•  

@DooBeeDooBee: slowo klucz "w Niemczech". Polska to niestety kraj kurtyzan i zlodziei

•  

@DooBeeDooBee: Ja też staram się nosić ze sobą własne torby, ale nie przyszło mi do głowy, by nie używać koszyka... Dopiero po skanowaniu produktów wyjmuję reklamówkę z kieszeni i pakuję.

Pewnie chodziło typowi o to, że jak nosisz w torbie to trudniej namierzyć moment ewentualnej kradzieży, ale głupio, że nie powiedział tego wprost, bo przecież każda uczciwa osoba by to zrozumiała i po dobroci się zastosowała + darcie ryja w momencie gdy nawet nie wytłumaczył dobrze z czym ma problem to zachowanie godne troglody...

A tak BTW to trochę Ci się dziwię, bo koszyki są dużo wygodniejsze niż kitranie od razu do torby + jak się rozmyślisz łatwiej odłożyć.

+: Rga79
    •  

@kotbehemoth: chyba, że koszyki to te szurające plastikowe gówna z kółkami xd

•  

@nobrain: w momencie ujecia przez ochroniarza jak zadzwoni na policje i przedstawi im sytuacje i zawsze pokazuje monitoring, to juz wtedy jesli policjanci tez widza, ze cos jest nie tak to wlasnie uzasadnione podejrzenie. Czlowieku mowie Ci, ze znam to bo sam to kiedys dawno temu robilem codziennie, a Ty nadal swoje. Jak zlecasz komus spawanie to pewnie tez zawsze zrobilbys lepiej xD jak ja nienawidze takich przemadrzalych ludzi, ktorzy zawsze wiedza lepiej od tych ktprzy zajmuja sie tym na codzien.

•  

@kotbehemoth: @Pantegram: @Faraluch: @Bakuaku: @hipokryzjawkutos: czyli jak sklepy nawet dają takie opcje (Carrefour, Scan&Go) to też cringe? XD Skanuje wszystko po kolei, wrzucam do siatek które mam w koszyku, podchodzę do kasy, nic nie muszę wyciągać, jeden skan i fajrant. Do domu. XD

•  

@DooBeeDooBee: Mnie nigdy nie przyszło do głowy żeby pakować od razu rzeczy do torby. Z punktu widzenia ochrony wyglądałoby to dość dziwnie. Od tego właśnie są koszyki - widać kto już zapłacił, a kto jeszcze nie.

•  

@hipokryzjawkutos: bzdura, dopóki nie przekroczysz linii kas to nie mają prawa Cię zatrzymać, mój facet pracował na kamerach, póki ludzie wsadzali sobie to gdzieś przed kasami to nie mógł zadzwonić na alarm, dopiero przy przekraczaniu kasy, bywało, że złodzieje zmieniali zdanie

•  

Mnie nigdy nie przyszło do głowy żeby pakować od razu rzeczy do torby.

@zjadlbymbanana: Mi też, ale kiedyś spotkałem kumpla w sklepie i on wszystko ładował do plecaka. Więc pomyślałem, o tak też można i też zacząłem chować rzeczy do plecaka. Oczywiście, jeżeli nie mam tak zakupów z innych sklepów. No i robię tak od paru lat i lidl i biedronka, nikt nigdy mi uwagi nie zwrócił.

•  
      smiejesiezeswiata

0

•  

WTF xD? Wejdź sobie kiedyś do Lida

@DooBeeDooBee: ale ty w poscie piszesz o żabce to co wyjeżdżasz mi tu z lidlem. Jakby nie porównywałbym osiedlowego monopolowego do dużych sklepów sieciowych.

•  

@Pablo9940: nie wiem jak ty trafiles z tymi spawaczami, ale trafiles ;-) nie poprawiam ich bo nie umiem spawac. monitoring sklepu to uzasadnione podejrzenie do zatrzymania i przeszukania. tutaj sie zgadzamy. nie zgadzamy sie przy slowie prewencja bo ta w polsce nie istnieje.

•  

@shitty_support: Jeden problem - pracownik go nie poprosił o nie używanie torby a powiedział że mu z tym niewygodnie skanować. Nie umiał jasno zakomunikować i się zesrał o to.

•  

@kotbehemoth:
      Teraz to dojebałeś, wszędzie pakuję do swojej torby i wyjebane. Przy kasie i tak opróżniam całą.
      Jeszcze że każdy brudas wyciera się w te koszyki.

Niech sobie zamontują monitoring a nie dupę zawracają, chuj ekspedientów obchodzi w co ja sobie pakuję zakupy xD

1k plusów jeszcze wtf

•  

@WarmWeather: Nie twierdziłam nigdzie, że to cringe, tylko że koszyki są wygodne

•  

@hipokryzjawkutos: Dlatego zatrzymanie dopiero po przejściu bramek. Inaczej by się powiedziało, że do kasy idę.

•  

@kotbehemoth: Cringe to dotykanie czegoś co dotykało wcześniej setki osób wśród których napewno były osoby które drapały się po dupie gołą ręką zanim wzięły koszyk do reki XD Zawsze biorę albo w swoją torbę albo w karton po jakichś produktach i tak tez zawożę do domu. Za granica nikt nie ma z tym problemu ale w Polsce każdy jest podejrzany wiec rączki na widoku. Nie jest to cringe gdy jesteś z góry traktowany jak złodziej?

•  

@Axoi ale to niczego nie zmienia - bo jedno z nich nie było wystarczająco dosadne, ale drugie nie skomunikowało się wcale, że zrobi na odwrót i obaj się dziwią, skąd nieporozumienie ¯\_(ツ)_/¯

•  

@kotbehemoth: jak w pandemii połapałem się, że te koszyki absolutnie nigdy nie są myte - zacząłem chodzić z własną torba. Nikt nigdy mi nie zwrócił uwagi.

•  

@nobrain: https://sip.lex.pl/akty-prawne/dzu-dziennik-ustaw/policja-16793593/art-15-g
      Na komie jestem i net mi muli nie moge wcisnac zeby oznaczalo jako link, wrzuc w przeglądarke a sie przekonasz, ze jest takie cos jak prewencyjne sprawdzenie

•  

@kotbehemoth: dlaczego niby? Możesz sobie do kieszeni chować nawet, masz jedynie wyciągnąć przy kasie

•  

@Pablo9940: ja nie wiem czy ty mnie trollujesz ;-)

Art. 15. [Uprawnienia policjantów]
      1.
      Policjanci wykonując czynności, o których mowa w art. 14

do tego odnosi sie sprawdzanie prewencyjne. i jasne, jesli podejrzewaja cie o przestepstwo albo je popelniles to moga cie przetrzepac. ale jesli nie jestes o nic podejrzany ani nie lamiesz prawa to nie zastosowania art 14 a tym samym art 15.

•  

@kotbehemoth: W Polsce jak w lesie xD

Gorące dyskusje ostatnie 12h

Hej,

Robimy #rozdajo legalnie dostępnej, alternatywy dla medycznej marihuany! Tak, dobrze czytacie - produkty Green Out® są polecane przez coraz większą ilość klinik konopnych w Polsce, jako alternatywa w stosowaniu, w przypadku problemów z dostępnością marihuany w aptekach! Powiecie, przecież CBD nie działa, THC jest nielegalne, więc ten cały Green Out to kolejny pic na wodę, sok dla gimbusów. Otóż nie tym razem.

Należy zauważyć, że dopuszczalna ilość THC w produktach konopnych w Polsce, to 0.2%. W przypadku suszu, wydaje się to skrajnie mało, natomiast w przypadku ekstraktów takich jak Green Out, przy takim stężeniu (legalne 0,2%), otrzymujemy nawet do ~200mg THC w 100 ml produktu. Czy 200mg to dużo? To tyle co w 1 gramie medycznej marihuany bogatej w THC. Jako ciekawostka, warto zwrócić uwagę na badania, które często wskazują, iż spożywane kannabinoidy, przyswajają się ok 4x bardziej niż waporyzowane, przez to że mają inny szlak metaboliczny.

Produkty Green Out®, wzbogacone są dodatkowo profilami terpenowymi, tożsamymi z profilami ich rekreacyjnych, holenderskich i amerykańskich odmian, takimi jak Amnesia Haze, Lemon Haze, Critical czy Sour Diesel.

Z okazji ładnej pogody również robimy rozdajo, w którym 10 osób wygrywa darmowy Green Out Fresh Bomb Strong! Wystarczy zostawić plus przy wpisie. Wyniki dziś o polnocy.

Dodatkowo, dla tych, którzy nie chcą liczyć na łut szczęścia - kod promocyjny -22% na cały asortyment!

KOD RABATOWY: 22OFF

w sklepie https://dutchtherapy.pl

Jeśli chcesz być wołany do kolejnego rozdajo lub promocji w przyszłości zaobserwuj profil.

#greenout #wykopjointclub
    pokaż całość

odpowiedzi (98)

Może nie powinienem kopać leżącego, ale to przykre jak z piwnicowego Oskiego zmienił się w Martę Lempart, połączoną z technikiem informatykiem.

Widać wpływ proszków, terapii i toksycznych kobiet. Wygląda jak profanacja mężczyzny, bo zniszczyło go własne środowisko (niby takie empatyczne, poprawne i postępowe).

Chłopak potrzebuje pomocy innej niż antydepresanty, które zmieniają człowieka w spasionego zombie. Szkoda, że tego nie zrozumie i da się upodlić do końca.

Trzymaj się gargamel, jeżeli to czytasz.

#gargamel #blackpill #redpill #mgtow #pieklomezczyzn #bekazlewactwa #bekazgrubasow #psychoterapia #psychologia
    pokaż całość

odpowiedzi (85)

O co chodzi z tymi billboardami tej fundacji? Kto to sponsoruje i dlaczego widze to doslownie kurwa wszedzie?
    #polska #cotokurwajest #religia

odpowiedzi (74)