Wpis z mikrobloga

Mirki jaki kupić bardzo niezawodny samochód, ?
Chciałbym benzynę bo mam tylko 30 min jazdy do pracy, ale okazjonalnie będę jechał po te 100 km na wycieczkę tu i tam.
Zależy mi na tych rzeczach:
-Fajnie jak by był automat, czy jest sens w to iść jeśli tak to które modele warto rozważyć a które nie? W pracy na tirach mam automaty i sporo się nachodzę więc chcę sobie odpocząć nogami na dojazdach do pracy.
-tempomat
-szyberdach
-tanie i proste w naprawie,
-malo pali, nie zależy mi na osiągach
-nie szukam mikro śmiesznych samochodów typu citroen C1, jak przywalę o coś to chcę żeby było co zgniatać.

-wszytstko tylko nie vaxhuall i Multipla

Zastanawiam się nad Toyota Auris,Corolla roczniki 2008-2015. Ktoś może ma i podzieli się wrażeniami?
Budżet max 2000-3000£
Silnik może być nawet 1.6 że względu na ubezpieczenie.

#motoryzacja
#uk
#samochody
#auto
#pracbaza
#pytanie
#porady
#poradadnia
#logikarozowychpaskow
#logikaniebieskichpaskow
  • 22
@adamsowaanon: Brat ma rację, mam Japończyka z 2010 100% robiony w Japonii i oprócz normalnych kosztów eksploatacji, jeden sterowniki się zepsuł - $20 używany i dzisiaj kończę kawałek rury przy wydechu wymieniać. Teraz kupiłem drugiego też z tego samego roku i nikt przy nim nic nie musiał dłubać. Tylko trzeba patrzeć skąd jest silnik i skrzynia, bo czasami były przeszczepy - na Wikipedii znajdziesz info. Raz tak się naciąłem, gdzie silnik
@paniczhrabi: Nie wiem jak w UK, u mnie importowane JDMy nie mogą być młodsze niż 15 lat. Mam jednego importera plus warsztat po sąsiedzku, więc stoi pełno JDMów bez rządnej zgniluchy. Ale to jest tylko pomysł, ponieważ z doświadczenia wiem, że ludzie często zmieniają zdanie i budżet.