Wpis z mikrobloga

a tam przeorała, wielu wojna się podobała i uważali ją za przygodę życia.

Niemiec co wystrzelał sporą część desantu na Omaha Beach normalnie sobie żył do starości i nie miał z tym problemu. Człowiek jest stworzony do walki.


@ubranyGRUBAS: ludzie maja tendencje do gloryfikowania wojny. Ladnie to przedstawil Tolstoj w wojnie i pokoj, w postaci ksiecia Andrieja Bołkońskiego. Ktory znudzony zyciem, postanowil wyruszyc na wojne.
@kfiatek_na_parapecie: miała gigantyczny wpływ, bardziej chodziło mi że żołnierz nie zawszę wychodzi z wojny straumatyzowany do końca życia, a wręcz niektórzy po latach uważają to za najlepsze chwile (nawet jeśli siedział w okopach pod Ypres) co jest motywem we wspomnieniach z wielu wojen panie madralo
bardziej chodziło mi że żołnierz nie zawszę wychodzi z wojny straumatyzowany do końca życia, a wręcz niektórzy po latach uważają to za najlepsze chwile (nawet jeśli siedział w okopach pod Ypres) co jest motywem we wspomnieniach z wielu wojen panie madralo


@ubranyGRUBAS: no to juz ci odpisalem na ten argument, zawsze sie znajdzie jakis sadysta, ktoremu sie podobalo zabijanie ludzie¯\_(ツ)_/¯
niektorym niemcom tez sie podobalo jak gazowali zydow, ale co to
a tam przeorała, wielu wojna się podobała i uważali ją za przygodę życia.

Niemiec co wystrzelał sporą część desantu na Omaha Beach normalnie sobie żył do starości i nie miał z tym problemu. Człowiek jest stworzony do walki.


@ubranyGRUBAS: a moja prababcia paliła ramę fajek dziennie i piła od rana do nocy i dożyła 100 lat.

W USA więcej weteranów popełnia samobójstwo niż ginie żołnierzy w walce
a tam przeorała, wielu wojna się podobała i uważali ją za przygodę życia.

Niemiec co wystrzelał sporą część desantu na Omaha Beach normalnie sobie żył do starości i nie miał z tym problemu. Człowiek jest stworzony do walki.


@ubranyGRUBAS: fajnie, ale opisałeś tutaj psychopatów, a nie normalnych ludzi ¯\_(ツ)_/¯ taki gość, któremu wojna i strzelanie do ludzi sprawia frajdę powinien zostać odizolowany od społeczeństwa