Wpis z mikrobloga

Jest maj a ceny styropianu spadają. Ale jak to, mówili że tanio już było i będzie tylko drożej?
A może liczba chętnych drastycznie spada, potencjalnych przyszłych też coraz mniej z powodu drogich kredytów i producenci i hurtownicy chcą się pozbyć gorącego ziemniaka w postaci zachomikowanego styropianu?
Skoro mimo inflacji, drastycznego wzrostu cen energii, środka sezonu, ceny spadają to wniosek jest jeden, a właściwie dwa - z tymi niedoborami to #!$%@? oraz marże były #!$%@? w kosmos.
Najbardziej mnie śmieszy jeden gość od styro co pisze swoje mądrości, ale niewiele się z tego sprawdza a ten potem pisze że tak właśnie przewidział ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#budowadomu #budownictwo
  • 17
@lobo: Ja też. Daje sobie czas do połowy lipca i kupuje. Mam nadzieję na dalszy znaczący spadek. Obok mnie trzy działki z pozwoleniami na budowę i wszyscy wstrzymali się z budową. Będzie duża podaż materiałów
@lobo: patrząc na wieloletnie trendy, to powinieneś celować w lipiec-sierpień. Latem zawsze było najtaniej. Problem w tym, że teraz jest tak #!$%@? sytuacja na całym świecie, że nie ma pewności czy wieloletnie trendy się powtórzą.
@Gundo: czekam na wyceny bo dopiero się za to wziąłem i tak sie zastanawiam czy jeszcze z 6-8 miesiecy nie za wczesnie bo jestem ciekaw co sie bedzie dzialo zimą 2023. Swoją drogą jak zaklepią odbudowe ukrainy to różnie moze byc z cenami. Jestem troche w kropce
@xdrcftvgy: ''Różnie może być z cenami'' ale robót czy materiałów. Jeżeli cena robocizny, to czy naprawde myślicie że jakikolwiek budowlaniec wyjedzie na Ukrainę. Nie sądzę. Ci co mieli chęć wyjechać siedzą na zachodzie. A co wy o tym sądzicie?