Wpis z mikrobloga

Mircy, waham się pomiędzy rowerem #canyon Ultimate a Endurace. To ma być mój drugi rower szosowy (posiadany aktualnie Giant Contend AR 2 2021 sprzedam). Giant jest spoko, to jest taki all-rounder, na oponach 32 ale zdecydowanie bardziej wolę asfalt i szybkość niż szuter czy bedroża i czasami brakuje mi na nim szybkości. Nie przepadam też za jeżdżeniem po mieście. Lubię regularnie robić trasy szosowe ok 100 km, planuję raz na jakiś czas zrobić 200 km. Trochę boję się, że na ultimate będzie zbyt "agresywny" i niewygodny. #canyon #wykopcanyonclub #szosa #rower

Który rower Canyona kupić?

  • Ultimate 41.5% (17)
  • Endurace 58.5% (24)

Oddanych głosów: 41

  • 7
@skinny_pete: Poczytaj sobie reddita, mnóstwo takich postów tam było. Jeśli dobrze pamietam sporo ludzi mówi ze jest to w miarę wygodny rowerek. Zreszta tez mam ten sam problem bo jestem na pograniczu rozmiarów S/M. Kalkulator canyon i fitter mówi, ze brać S, chce jeszcze zrobić przymiarkę u fittera czy będzie okej. Tak jak w Twoim wcześniejszym poście wspomniałem, Endu podobno mniej responsywny, większy stack, a reach se dopasujesz zintegrowana kierownica za
@skinny_pete:

Pamiętaj, że na „agresywniejszej” pozycji zaoszczędzisz czas dzięki czemu np. więcej go spędzisz z rodziną


@Poemat: Po co komu szybki rower jak nie wie po co jest szybki rower?