Wpis z mikrobloga

Co w nim takiego #!$%@?? Uzywam od 2007 roku i jest wszystko ok. No chyba, że ktoś jest mało bystry i nie umie się niczego nauczyc


@The_Joker: Szanuję swój czas, nie zamierzam wertować internetu przy każdej #!$%@?. Po wielu latach odstawki od linuxa postanowiłem dać mu szanse. Postawiłem Ubuntu, wyłożyłem się na pierwszej rzeczy, nie byłem w stanie w normalny sposób zainstalować Chrome. Oczywiście jakiś błąd i szukanie rozwiązania. To nie
@yupitr: ściągam paczkę, klikam instaluj, ma działać. Nie działa. Tak przerasta mnie to, że nawet najprostszej rzeczy, na czystym systemie operacyjnym nie dało się zrobić. Linux ma wiele zastosowań, jako system na desktopie, tylko dla hobbistów.
Co do mojego problemu z chrome, udało się, trzeba było odpalić terminal, coś dociągnąć i potem działało. Tak nie powinno być.
@WypadlemZKajaka: jest wiele przykładów rzeczy, które na Linuxie będzie zrobić trudniej niż na Windowsie typowemu normikowi, ale dlaczego ludzie najczęściej podają jako przykład instalowanie programów skoro jest wręcz przeciwnie?
We wszystkich systemach poza Windowsem (android, iOS, linux, chromeOS, macOS(?)) programy instaluje się w jednakowy sposób ze sklepu/repozytorium. Wystarczy wyszukać i zainstalować. Nic trudnego. Tylko na windowsie jest tak, że trzeba szukać na jakichś stronach, jeszcze jak pobierzesz nie ze strony prodcenta
@WypadlemZKajaka: Ja cię rozumiem, bo używałeś Windowsa i masz złe nawyki. Linux jako chyba w ogóle pierwszy system na świecie wprowadził "sklepy" z aplikacjami. Chociaż instalacja jakiś paczek z neta jest możliwa, jest ona silnie niezalecana.