Wpis z mikrobloga

@vikop-ru: z autopsji? praca kelnera (umowa zlecenie) 18zł/h na łape, 168h do wyrobienia na umowie, lecz za nadgodziny płacił... 10zł na łape (nadgodzin ponad 100h w miesiącu). #!$%@? i odpowiedzialność w szczycie wakacji niesamowita. Tylko dzięki napiwkom zostałem.

Druga sytuacja (ten sam kołchoz) januszex potrafił się spiąć, że w pracy byłem o dosłownie jedną minutę spóźniony xd
I na umowie miał napisane, że nieusprawiedliwione spóźnienie 15min = 1000zł kary, mógł od
źródło: comment_1652632204J7cqv47w22x8OmnPKDVAGs.jpg
@miczuu: Nie no wiadomo po co płacić komuś cywilizowane pieniądze. Jeszcze się studenciak wzbogaci i nie daj boże będzie zadowolony z roboty ( ͡° ͜ʖ ͡°)()
Dzienny utarg przy głównym chodniku takiego sklepiku (~20m2) wynosi od tysiąca szekli i daleeko w górę. Wiadomo dochodzą koszta zaopatrzenia tego sklepiku, pensje dla pracowników i oprócz tego codziennie przychodzi gościu po "haracz" tj. 20zł od kilku
Druga sytuacja (ten sam kołchoz) januszex potrafił się spiąć, że w pracy byłem o dosłownie jedną minutę spóźniony xd

I na umowie miał napisane, że nieusprawiedliwione spóźnienie 15min = 1000zł kary, mógł od razu napisać 10000zł kary.


@szybkinick: Najgłupszy zapis na umowie bo nie ma żadnych podstaw prawnych, jesteś na zleceniu i możesz rozpocząć pracę o której chcesz, każde wymuszenie godziny ma już znamiona umowy o pracę ( ͡° ͜
@szybkinick Dlatego żeby właściciel mógł zarobić na cały rok, przez te parę miesięcy musi wycisnąć ile się da. Na Mazurach, jedna pani powiedziała nam, że wydzierżawiła od gminy 40 arów przystani nad niezbyt popularnym jeziorem. Czynsz to 28 tys złotych rocznie, gdzie w sumie prawie nic nie ma z infrastruktury. Więc ile czynszu muszą płacić w bardziej popularnych miejscach?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@kuroszczur: Ile masz lat? W 2022 roku tak, to jest mało biorąc pod uwagę, że praca od rana do wieczora, pracodawcą jest typowy januszex z krwi i kości. dalej nie chce mi się pisac
2/10 bo odpisałem
@szybkinick: ja jebe nikt nikogo nie zmusza do takiej pracy. 13zl/h w pracy gdzie nie trzeba ŻADNEJ wiedzy i umiejętności, ale będzie narzekac.
Może zamiast narzekać warto ten czas wykorzystać na naukę, żeby
@Aventadorrre:

nom xD widzę że dalej 0 konkretnych argumentów. Idź być nieudacznikiem gdzie indziej

ja jebe nikt nikogo nie zmusza do takiej pracy. 13zl/h w pracy gdzie nie trzeba ŻADNEJ wiedzy i umiejętności, ale będzie narzekac.


Idąc tym tokiem rozumowania najlepiej niech janusz płaci 5zł/h albo jeszcze lepiej niech płaci 0 zł/h bo przecież jak praca nie wymaga doświadczenia i wiedzy to pracownikowi nie należą się cywilizowane pieniądze. (
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@szybkinick: sam sobie na wszystko odpowiedziałeś. Praca dorywcza żeby coś zarobić. Oczekujesz że w takiej pracy zarobisz 100k w miesiąc?
No i dla twojej wiadomości pracowałem za 8zl /h na studiach i nie narzekałem, bo właśnie to była praca dorywcza żeby cokolwiek zarobić. Baitem to jest ten post, bo wygląda jakby go jakąś madka pisała żeby państwo dopłacało do #!$%@? pracy. Leć na czarno psie
@szybkinick: akat kilka sezonów przepracowałem. Tak, te oferty są tragiczne z punktu widzenia dorosłego człowieka
Twój post nie zawiera informacji o czymś, co jest standardem przy zatrudnieniu na pracy sezonowej - mianowicie zakwaterowanie, a nie rzadko również wyżywienie ( częściej w horeca niż pamiątkach). Jest to jakby nie patrzeć dodatkowy dochód pracownika.

A teraz spójrzmy na taką ofertę z punktu licealisty przed pierwszym rokiem studiów
Będąc młodym jedziesz do pracy nad
@Aventadorrre:

No i dla twojej wiadomości pracowałem za 8zl /h na studiach i nie narzekałem


Dla mnie to i możesz i pracować za darmo skoro sprawia ci to przyjemność. Pewnie jeszcze brałeś darmowe nadgodziny żeby januszex złego słowa o tobie nie powiedział. Pracowanie dla samej ideologii pracowania śmiechu warte pożal się boże.

Oczekujesz że w takiej pracy zarobisz 100k w miesiąc?


Oczywiście, że nie lecz nie oszukujmy się, że 13zł/h to
Ale słysząc historie od różnych osób to też nie jest zbyt kolorowo z tym zakwaterowaniem jakby mogło się wydawać.


@szybkinick: to już zależy od Janusza do którego się trafi ( ͡° ͜ʖ ͡°) sam miałem pokoik 3x3 z typem, a znajomi mieli cały kamperek z dla siebie.
@cloudymango: no i właśnie zależy na jakiego trafisz współlokatora. A jak wiemy na sezon przyjeżdżają serio najróżniejsi ludzie. Też zależy na jakiego właściciela tych zakwaterowań trafisz. Miałem nawet taką sytuację, że jak chciałem kogoś (pozdrawiam tego wykopka ( ͡° ͜ʖ ͡°)) odwiedzić, to musiałem się skradać jak jakiś #!$%@? złodziej a żeby pożal się boże właściciel zakwaterowań mnie nie usłyszał bo inaczej mógłby być przypał xd
@Bloodaxis1:

to co pokazales, ta kartke za spoznienia- ja bym mu ja chyba w morde wlozyl.


to jest nie tylko zwykła kartka, a fragment umowy zlecenie xd

Przysiegam- Januszex pelna geba. Spadaj stamtad co sil w nogach.


Już od dawna tam nie pracuję.
@szybkinick: ale co, że na czarno ta robota? Czy już odliczyłeś z brutto do netto?

Bo jak pierwsze to #!$%@?.
A jak drugie to do takiej roboty raczej pójdzie ktoś, kto nie ma 26 lat i wyjdzie mu prawie 20pln za godzinę. A za taką robotę dla debila to nic.

#!$%@? i odpowiedzialność w szczycie wakacji niesamowita


@szybkinick: xDDD zajebista odpowiedzialność w pracy kelnera. No już mnie nie rozśmieszaj
to jest nie tylko zwykła kartka, a fragment umowy zlecenie xd


@szybkinick: i takie coś jest legalne?
Mógł tam napisać przecież, że jeśli nie będziesz się uśmiechał to 2mln kary i mógłby zamknąć biznes jeśli się nie śmiejesz