Wpis z mikrobloga

Szukam mieszkania w Warszawie o metrażu 60m+
Mam następujące spostrzeżenia:
- jest coraz więcej ogłoszeń
- coraz więcej ogłoszeń wisi ponad 3 miesiące, niektóre ponad 6msc
- jak już decyduję się coś obejrzeć to każdy sprzedający jest skory do negocjacji.

Od większości cen ofertowych średnio można wynegocjować -10%, a pewnie będzie wiecej.

Ogólnie dla mnie sytuacja coraz bardziej korzystna bo nie oczekuję na jakieś ogromne spadki (12k/m, budownictwo 2000+, winda, metro lub tramwaj mnie zadowoli) ale największym plusem tej sytuacji jest to, że coraz bardziej mam z czego wybierać. Mogę oglądać mieszkania. Porównać do innych, targować się.

#nieruchomosci #kredythipoteczny
  • 15
@random123xdxd: a to ciekawe bo od trzech tygodni codziennie sprawdzam mieszkania w Warszawie z filtrem 3 pokoje od 55m2 i cały czas stoi około 5900 ofert bez żadnej zmiany praktycznie
@lostproperty: Ta w pko to jest na 1msc więc idealna opcja jak ktoś ma krótki horyzont czasowy. Plus pomimo czasu oczekiwania to polecam założyć IKO w toyocie, bo może się okazać najlepszą ofertą w lipcu jak aktualizacja % wleci

@KakaowyTaboret: no to gratuluję, ale w 2020 to pewnie był wyjatek od reguły a dzisiaj negocjacje są mozliwe przy kazdej ofercie.

@Ktore_to_juz_konto: no ja mam taką samą taktykę :)