Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Zwolnił się termin i idę jutro pierwszy raz w życiu do psychiatry. Jakieś wskazówki? Jestem tak zestresowana, że powiem coś nie tak albo powiem za dużo ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#depresja #fobiaspoleczna
  • 29
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Dzięki za odpowiedzi.
Jestem osobą dla której zrobienie zakupów jest problemem, dlatego przeżywam psychiatrę. Mam głupie myśli, że nie jestem chora tylko po prostu mam taki charakter, czy inne takie ( ͡° ʖ̯ ͡°) albo że powie mi, że powinnam iść do psychologa a nie do psychiatry
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@mbasasello: ehh ja tak roztrząsam wszystko, mam tyle obaw w głowie, a jedna z nich jest właśnie - a co, jeśli nie będzie dobry? Co, jeśli że stresu połowy nie powiem i źle mnie zdiagnozuje? A może nic mi nie jest, tylko wymyślam?
Dodatkowo olałam studia na ostatnim semestrze bo skończyło się zdalne, a ze strachu nie wychodzę już w ogóle, a do dziekanki chcą zaświadczenie od lekarza - wiesz może
@Upssy: nikt cię nie wyśle do psychiatryka. Poza tym leczenie bardzo często polega na tym, że ci coś przepisze ty bierzesz to przez miesiąc i po miesiącu kolejne spotkanie i mówisz czy pomogło czy były jakieś skutki uboczne itp. Jak coś jest nie tak to zmieniają i tak do skutku.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Upssy: spisz sobie na kartce wszystkie objawy lub to, co uważasz u siebie za niepokojące. Jeśli któryś tego wymaga, opisz go jednym zdaniem. Możesz to przeczytać lekarzowi. Spokojnie, to nie będzie głupie i on wie, że się stresujesz. Mając taki punkt zaczepienia lekarz już dalej pokieruje rozmową :)