Wpis z mikrobloga

Mirki, nie jestem majsterkowiczem, więc nie wymagam wiele od sprzętu plus szkoda mi wydawać kilku stówek na coś co użyję kilka razy, ale czy takie coś ma sens? Potrzebuję sprzętu do skręcenia kilku mebli - szafa, łóżko czy jakaś komoda i to w sumie tyle, więc raczej pózniej będzie leżała w szafie.

Ewentualnie coś w miarę ok możecie polecić nie kosztującego więcej jak te 200 zł?

O i ewentualnie zrobieniu otworów na wieszak w płycie KG jak tylko da radę i nie padnie

link

#remontujzwykopem #majsterkowanie
  • 13
@sked: taki tani sprzęt jest bardzo słaby. W zasadzie nawet przy skręcaniu szafek moze zabraknąć momentu i wkrętarka zacznie terkotać w miejscu. To już lepiej popytać somsiadów czy któryś nie pożyczy. A co do robienia dziur wkrętarką - nie próbowałem.
@DrN_25: Mówimy tu o tym z lidla, bo widzę że tam mają @NPC_358034: tak, wiem że świata z tym nie zwojuję, ale myślałem że jakoś da radę, pożyczyć mogę, raz czy dwa, ale u mnie część mebli będzie kupowana w dosyć długim okresie, więc takie ciągłe latanie i pożyczanie może być mało komfortowe. To taka z średniej półki ile może kosztować?
@NPC_358034: wcale nie musi byc słabe, problemem jest to, że jakosc tego to loteria. Ja mam wkretarke CMI z obi chyba i juz 6 lat działa, wkręca wierci, nie do zajechania, a komus innemu sie po kilku wkretach spali xd. Pamietam, jak odnioslem szlifierke cmi na gwarancje to mi pan od razu powiedzial, ze oddadzom pieniadze bo one sie szybko rozjebujom i nie ma co wymieniac xd.
@sked: do podobnego użytku kupiłem rok temu w Juli coś w podobnym budżecie. Skręcanie mebli ogarnęło, zrobiłem tym szafę z płyty osb i wciąż działa ok. Jak masz tego używać od święta to nie widzę sensu kupowania czegoś droższego, szczególnie ze mi trafiła sie promka i mam na wkrętarkę 3 lata gwarancji. A i tak jak się podda to po prostu kupię nową.
@sked: szczerze - nie mam pojęcia bo sam mam tylko takie budżetowe więc jedyne co mogę zrobić to ostrzec przed stawianiem im wygórowanych oczekiwań. Gdy wkrętarce brakuje momentu po prostu dokręcam do końca krzyżakiem i tyle. No ale jakbym miał już coś brać, to raczej zwykłą wiertarkę z kablem, jak dokupisz specjalne bity z dłuższym trzonkiem to też się sprawdzi jako wkrętarka. No ale sprzęt który oferuje te 30-40nM i faktycznie
wkrętarka zacznie terkotać w miejscu.


@NPC_358034: To znaczy, że sprzęgło się załącza. Musisz obrócić pierścień z cyframi na wyższą wartość. Jeśli nie starcza momentu silnikowi to staje w miejscu i tyle.
@sked: Jeśli masz zamiar od wielkiego dzwonu skręcić jeden mebel, to daruj sobie zakup elektronarzędzi. Ręcznie też można skręcić meble, na dodatek z wyczuciem i nic nie uszkodzisz. Już lepiej kup sobie zwykła wiertarkę udarową, prędzej ci się przyda do wiercenia otworów w ścianach.