Wpis z mikrobloga

Pytanie do grafików 3d i osób które potrafią coś z tych rzeczy. Mianowicie jestem modelarzem, robie to i owo z plastiku. Moim celem jest zrobienie modelu który będzie wyglądał jak prawdzimy. Myślałem o paru rozwiązaniach bo siedze w tym od ponad 15 lat. Chodzi o to, w jaki sposób zaimportować do programu 3D model jakiegoś pojazdu jak z WarThundera a potem, trwale zapisać wszystkie kolory powierzchni tak, żeby nie zmieniały się one w zależniości od ruchu kamery. Chce zobaczyć jak taki zamrożony model będzie wyglądał.

Jak zamrozić te wszystkie parametry? Albo jak to wykonać?


#grafika #grafik #modelarstwo #modele #programowanie #zdjecia #programista
gracilis - Pytanie do grafików 3d i osób które potrafią coś z tych rzeczy. Mianowicie...

źródło: comment_1652724718Tkuvbyy14ADhUj3Jr2Kiv7.jpg

Pobierz
  • 29
@xandra: jak tak na to patrzę to przychodzi mi pomysł na coraz bardziej odjechany pomysł z realizacją tego ale w jakimś zespole. Tzn, wydruki 3d, wydruki kalek właśnie po wcześniejszych pracach grafików i naklejenie ich.
Potem możnabyloby to wstawić na licytacje Wośp czy coś takiego.
@amisobad: jest preshiding i modulacja kolorów ale to dalej nie zbliża się do oryginału Problemem też jest jakość plastiku który nie jest tak gładki jak metal. Wszystko powinno być wykonane z blachy, wtedy byłoby inaczej.
Mam na tym punkcie troche zryty łeb xD
@xandra: Ciężko mi to opisać. Chodzi o to że model 3d w programie ma różne powierzchnie, i choć wszystkie pomalowane na ten sam kolor to każda z nich jest inna. Kolory miedzy powierzchniami różnią się ponieważ pada na nie światło pod różnym kątem. Jeżeli zacznę obracać model to kolory powierzchni będą się zmieniały bo bedzie na nich inny kąt padania światła. Mi chodzi o to że chce, te kolory zamrozić na
trwale zapisać wszystkie kolory powierzchni tak


@gracilis: nie da rady tego zrobić za pierwszym podejściem. Jak weźmiesz bazowy kolor z oryginalnego pojazdu w skalo 1:1 to w skali 1:35 będzie się wydawał znacznie ciemniejszy, jak dopasujesz odpowiednio jasny kolor żeby w skali 1/35 odpowiadał oryginałowi i pomalujesz tym model 1/72 to znowu będzie za ciemny względem 1/1. Metodą prób i błędów da się to zrobić, ale sporo roboty przed tobą
@dasfinaleresultat: Na modelu 3d chcę zobaczyć czy to w ogóle trzyma się kupy. Na razie mam na celu sprawdzenie tylko czy obracanie modelu na którym mimo obracania nie zmienia się kolor powierzchni nie będzie wprowadza dezorientacji albo jakiegoś innego nieciekawego wrażenia.

W figurkach istnieje technika NMM i świateł ale na czołgach i okrętach jeszcze nigdy jej nie widziałem
@gracilis z tego co czytam to masz dosc innowacyjny pomysl polegajacy na wydaniu modelu kartonowego z grafika opracowana komputerowo czyli cos co jest na rynku od 20 lat. Oprocz rodzimych wydawnictw modele z gry na papier przeniosl wargaming.

https://worldoftanks .ru/ru/media/10/
@Pieron: nic nie będę wydawał tylko robie to dla siebie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Btw dokładnie o coś takiego mi chodziło. Modele papierowe właśnie są tak robione i stąd ten pomysł. Problem papieru jest tylko taki że widać że to papier. z bliska robi się dziadostwo nawet jeżeli jest polakierowany. Faktury papieru nie oszukasz.
@gracilis: Nie wiem, czy do końca zrozumiałem o co Ci chodzi - chcesz odtworzyć model 3d czołgu, żeby potem wykorzystać go jako referencję przy malowaniu? Jeśli tak, to 1. imo szkoda czasu 2. mogę podzielić się swoimi przemyśleniami/efektami w tej kwestii