Wpis z mikrobloga

/4/ "Piractwo, przełom i ...".

Poprzednie wpisy:
/1/ https://www.wykop.pl/wpis/65537315/stellaris-majogra-tlo-zaczelo-sie-niewinnie-z-ufno/
/2/ https://www.wykop.pl/wpis/65544577/stellaris-majogra-paradox-strategie-poprzedni-wpis/
/3/ https://www.wykop.pl/wpis/65590465/stellaris-majogra-paradox-strategie-poprzednie-wpi/

Wiele frakcji wykorzystuje naszą destabilizację. Na rubieżach pojawili się piraci. Zwą się pasiarzami. Nie są znane ich motywy. Zaczęli nękać nasze statki handlowe przewożące rudę. Przewodzi im człowiek niejaki Roberto Fazio - prawdopodobnie to fałszywe dane. Zastanawiającym jest fakt skąd mają statki kosmiczne? Z raportów wynika, że są na pierwszy rzut oka, identyczne jak nasze. Mam nadzieję, że uda się przechwycić i zbadać jakąś jednostkę. Nie wiem jak można tak żerować na swoich...

Stacja górnicza w sektorze Menga przestała nadawać. Nie jest to pierwsza taka sytuacja ,były też inne stacje, lecz w tej sprawie mamy teorię. Kilka tygodni wcześniej piraci w tym sektorze byli nazbyt aktywni. Zapewne Fazio postanowił zaatakować coś grubszego niż kilka statków handlowych i transportowych. "Najwyższy" zdecydował się po naciskach jak najszybciej ukrócić ten proceder. Nie wiem czy będzie to takie łatwe. Tych statków nie mogli zdobyć tak sobie. Musiały w tym maczać macki obce ścierwa, bądź ... a może to zdrada?. Jakby nie było to chyba najgorszy moment na takie problemy.

Od autora:" Sam pomysł piractwa zawsze mi się podobał, lecz wykonanie tego jest od samego początku jakieś koślawe. Brakuje w tym jakieś duszy coś jak pasiarze z the expanse (serial). Tutaj pojawiają, coś rozwalą i tyle. Jak się nie pojawią to są tylko wskaźnikiem. Słabe.

Posterunek AZ-1245 położony przy granicy "pustki" (nie ma w okolicach tych sektorów żadnych planet nadających się do życia, nie ma żadnej z jakąś fauną. Wszystko wydaje się martwe) przestał nadawać. Wysłaliśmy ekipę remontową z którą po pewnym czasie również utraciliśmy kontakt. Korweta MSS-4 dotarła na miejsce. To co opisuje raport dowódcy mrozi mi do dziś krew w żyłach. Posterunek został doszczętnie zniszczony. Statek naprawczy o dziwo nie był wcale uszkodzony z zewnątrz. Jednak to co było w środku to już czysta masakra. Z całej załogi remontowej, a była to 30 osobowa ekipa, przeżył tylko jeden technik. Wszędzie rozczłonkowane ciała, pełno krwi... Coś niesamowicie brutalnego wkroczyło na pokład. Zwłoki wyglądały jakby niedźwiedź się do nich dobierał. Do tego wszystkiego gdzieniegdzie były dziwne, nigdy nie widziane, wypalenia plazmowe. To musi być jakaś wyjątkowo silna broń do użytku osobistego. Przeżarło nawet wewnętrzny panel z amelinium - a jak wiemy stop ten jest cholernie mocny. Sam ocalały totalnie odleciał. Powtarza tylko w kółko jedne słowa: "Nie chcemy tu was. Zginiecie."

Od autora: nie zauważyłem, że uśpione imperium to ksenofobie i izolacjoniści. pa pa mój posterunek.

Na Alpha Centauri zlikwidowaliśmy komórkę wroga. Przy rutynowej kontroli jeden z obywateli zaczął uciekać. Milicja zastrzeliła go na miejscu. Po przeszukaniu jego mieszkania i sprawdzeniu jego cheapa szybko zlokalizowaliśmy kolejnych wywrotowców. Nie mamy konkretnych dowodów, ale wszystko wskazuje na działania "szaraków".

Od autora: Zaczęły się obce infiltracje.

Nasi naukowcy znajdując szereg pozostałości po ufokach żyjących tysiące lat temu w końcu znaleźli jakieś ciekawe informacje. W jednej z placówek obcych ścierw widniały w jeszcze działającym komputerze (swoją drogą trzeba tym łajzom przyznać, że sprzęt mają zacny skoro przeżył ich samych) nieznane koordynaty. Co ciekawego znajdują się one w naszych strefach wpływu! Naukowcy próbują rozwikłać znaczenie reszty danych, ale nie jest to takie proste. Cały projekt jest ściśle tajny i nadzorowany na każdym kroku. Nie może nic się przedostać do opinii publicznej. Na miejsce zostały wysłane statki obserwacyjne, naukowe i wojskowe.

Od autora: Główne, bo tak ją nazywam, misje badawcze to zarazem coś fajnego jak i nie do końca. Coś ci tam wylosuje, 7 anomalii i główna baza/świat. Powtarzające i bez większego wyrazu.

Oczaki dalej się z nami nie kontaktują. Przypadkiem kilkudziesięciu więźniów poślizgnęło się na schodach. Nasi naukowcy badają te ścierwa i do końca tygodnia mam mieć raport z budowy biologicznej tych kloców. To niespotykana okazja. W końcu możemy się dowiedzieć coś więcej o naszych ciemiężycielach!

*Nawiązano połączenie*
-Przepraszam, że przeszkadzam...
-Jak śmiesz łączyć się o tak nieludzkiej godzinie?!

-Mam ważną wiadomość.
-Mów, że w końcu!

-Najwyższy Hana Ishak nie żyje.
-O żesz kur$$ japier^#$$! Zaraz będę.

Od autora: Nie zamierzam się rozwodzić nad każdym atakiem i akcją. Jednak uznałem, że na początku sympatycznie będzie się to komponować z ową historią. Takie powiedzmy małe wprowadzenia. Postaram się jednak w kolejnych wpisach bardziej iść w stronę jednak AAR niż lania wody. Swoje dygresje i formę zapisu jednak zostawię. Mile widziany feedback.
Zapraszam też na tag: #majogra

#stellaris #majogra #paradox #strategie
Pobierz MajoZZ - /4/ "Piractwo, przełom i ...".

Poprzednie wpisy:
/1/ https://www.wykop.p...
źródło: comment_1652722240B8uDQlVp04iuAcLPo7s4Zj.jpg
  • 1