Wpis z mikrobloga

@ShadyTalezz: Bazylia do rozrostu wystarczy że będzie miała 3 czynniki:
- Słońce
- wilgotność
- ludzki nawóz........ serio srałem do doniczki, a później miałem MEGAOBFITOŚĆ i generalnie dodaje cały czas do potraw listki juz ususzone ale onegdaj swieżutkie
@ShadyTalezz: Jak posadzisz roślinkę w żyzną glębe - czyli czarnoziem...... to ona Ci jeszcze kilkarazy wyrośnie. Ta roślina bardzo szybko odrasta, tylko trzeba ją delikatnie podszczypywać. A na co bazyli potrzebujesz?
@ShadyTalezz: ale nie czekasz aż odrośnie, bo najprawdopodobniej nie odrośnie, ścinasz całą roślinę i na dwie osoby z tego pesto wyjdzie, resztę wyrzucasz, jak chcesz tak robić regularnie to kupujesz 5 roślinek, jedną ścinasz, resztę podlewasz, serio, nie musisz wpierdzielać tej ziemi z doniczki, on tego nie sprawdzają XD
@pyczasty: no tak jak napisałem - chce sobię pesto robić do makaronu i kilka razy w tygodniu na obiad szamać
@rtgdgdrttdgcxgstrgdxxgst: no sęk w tym, że nie wiem czy i 5 roślinek mi wystarczy i też nie miałbym gdzie tylu za bardzo postawić. Na jadno danie bym sobie pakował ze 3-4 małe łyżeczki, ze 3 razy w tygodniu przynajmniej, nie wiem czy roślinki by wyrobiły.

Dlatego taka opcja 500g z
@ShadyTalezz: nie wiem jak ty pesto robisz i jakiej wielkości są te bazylie u ciebie w sklepie, ale jak dodasz trochę sera, orzechy, oliwę, to spokojnie z jednej średniej roślinki wyjdzie pesto na co najmniej dwie porcje, a podejrzewam, że i na trzy, jak to nie jakaś popierdółka. Biorąc pod uwagę, że innej opcji na razie nie masz to sam przetestuj.
@ShadyTalezz: To zrób tak jak i ja robie.... Podstawa to mięta. Liście mięty muszą pachnieć . Potem warto byś w swych zbiorach posiadał oregano, bazylię oraz rozmaryn. Ja uwielbiam zioła... możesz dodać szałwię lub cząber. Czosnek i koperek.......