Wpis z mikrobloga

Z dniem dzisiejszym definitywnie odpuszczam kupowanie dołków w sektorze energetycznym, oto powód ;

Po sześciu tygodniach spadków z rzędu, amerykański rynek akcji jest gotowy do ożywienia, ponieważ zyski przedsiębiorstw nadal rosną, powiedział kwantowy guru JPMorgan Marko Kolanovic w poniedziałkowym komunikacie.

Uważa, że giełda wycenia za duże ryzyko
recesji i że akcje mogą w dużym stopniu odrobić straty. Wydaje się to realną możliwością, biorąc pod uwagę, że zyski za pierwszy kwartał nadal rosną i wydają się zdrowe, zgodnie z notatką.(co za kretyn, kogo On chce oszukać? Wydają się być zdrowe hehe)

„Akcje mogą odzyskać siły, jeśli nie dojdzie do recesji, biorąc pod uwagę już i tak znaczne wielokrotne obniżenie ratingu, ograniczone pozycjonowanie i gorsze nastroje” – powiedział Kolanovic.

„Rynki akcji wyceniają zbyt duże ryzyko recesji”, powiedział Kolanovic, podkreślając, że amerykański rynek akcji wycenia obecnie 70% szans na recesję w najbliższym czasie.
A jeśli Rezerwa Federalna
osiągnągnie szczytowy poziom jastrzębi wraz ze wzrostem stóp procentowych i zaostrzeniem się warunków finansowych, co również może wspierać wzrost aktywów ryzykownych.

Kolanvoic zaleca inwestorom posiadanie akcji z rynków wschodzących i pozostawanie nad Chinami.
Ponadto spodziewa się kontynuacji wzrostu cen akcji ropy i energii, a każdy spadek wykorzystałby jako okazję do wykupienia dołka.
Raczej optymistyczny pogląd Kolanovic na akcje jest sprzeczny z ostatnimi notatkami Goldman Sachs i Morgan Stanley. Obie firmy widzą większą szansę na recesję gospodarczą, która może spowodować spadek S&P 500 do zaledwie 3400, co stanowi potencjalny spadek o 15% w stosunku do obecnych poziomów.

Już półtora miesiąca temu pisałem, że 81% doroslych Amerykanów obawia się recesji jeszcze w tym roku.Minęło dosłownie kilkadziesiąt dni i pewnie ten procent jest dużo większy

Coś mi się wydaje, że jesteśmy o krok od recesji
Jedno wiem, z dniem kedy będzie zwala na oleju napędowy to witamy w recesji

O kolanovicu pisałem 2 miesięcy temu, żeby go nie słuchać,polecal kupować spadki.... Od tego zaliczony mega spadek akcji.. Tu moje argumenty

"https://www.wykop.pl/wpis/64438333/naglowki-artykulow-i-co-o-tym-mysle-wiekszosc-inwe/"

Temat recesji też brałem na poważnie i to już jakiś czas temu

"https://www.wykop.pl/wpis/64923873/jak-to-jest-mozliwe-ze-gadam-o-recesji-gdy-mamy-na/"

Link do artykułu

https://markets.businessinsider.com/news/stocks/stock-market-outlook-recession-priced-in-rally-imminent-marko-kolanovic-2022-5

#gielda #inwestycje #inflacja #recenzja #swiat #pieniadze #ekonomia
  • 13
@Byku_of_wall_street: Myślę, że patrzysz na jego wypowiedzi ze złej perspektywy.
Przede wszystkim - on ma swoją grupę docelową. Ludzi, do których chce trafić i do których ten styl wypowiedzi trafia, a cała reszta niech się buja. Portfolia value, które generalnie omijały sektor tech i covidowych czempionów jak na razie ledwo odczuły ostatnich kilka tygodni. Może i ten rok nie zaczął się najlepiej, ale póki co nie ma powodów do paniki.
Następnie
@lsh:
Ale wyczerpującą odpowiedź, super bo trzeba bombardzowac kontr-argumentami czyjeś pomysły...

Jak dla mnie to gość jest odklejony od rzeczywistości pier... oli glupoty
On jeszcze ma cicha nadzieję, że recesji nie będzie, a ja mam zupełnie inne zdanie
Jeśli chodzi o budowlankę, materiały do budowy, domu to ja będę w to wbijał dopiero jak się oficjalnie zacznie recesja, bo wtedy będzie to tanie
Inwestorzy, właśnie w tym czasie rzuca się na
@widmo82:
Kumpel nie zrozumiałeś mnie
Absolutnie nie będę się lądował na samej górce
Z jego wypowiedzi wychodzi, że będzie spadać i żeby dokupować dołki....(w trakcie spadków sektora energetycznego)

Także jak się zaczną spadki, to nawet nie dotykam, bo już nie urośnie, jak wczoraj, czy w piątek zeszłego tygodnia

Myślę, czy od razu nie shortowac teraz jak jest na górze
Jak dla mnie to gość jest odklejony od rzeczywistości pier... oli glupoty

(...)

I właśnie jak dla mnie to On chce, aby dawcy kupowali te spadki,Tylko, że jak zacznie już spadać to Juz będziemy w recesji i nie będzie odbicia tak jak teraz, w obecnym czasie


@Byku_of_wall_street: Patrząc na swoje szefostwo nawet bym się zgodził, ale koleś jednak stoi trochę za wysoko, aby mu się opłacało pleść trzy po trzy ;)
@lsh:
Rozmieim każdy postrzega przyszłość w swoich barwach
Jak dla mnie nie ma możliwości, żeby nie skończyło się przynajmniej recesja

Ponieważ jesteśmy w takim punkcie (komuś na tym zleżało, stąd ta retoryka będzie cacy, inflacja jest tymczasowa )
Albo wpędzi nas w nią rosnąca inflacja, albo agresywne podnoszenie stop procentowych
Nie ma mowy o soft landing, jak to mówi Jerome

https://www.afr.com/policy/economy/a-soft-landing-in-the-us-is-almost-impossible-20220511-p5aka3

Nie widzę niczego na horyzoncie co mogłoby sprawić, aby było
@lsh:
I czy by mu się opłacało pleść 3 po 3?
Jak najbardziej. Już 2 miesiące temu mówił, aby dokupować dołki na giełdzie

Od czasu jego wypowiedzi to zanurkowało bardzo gleboko

To są takie same typy jak Jim cramer, Cathie wodd i inni guru
Oni mają zarobić a nie tłum

Ostatnio Cathie sprzedała akcje tesli i weszła w gm,, to od razu gm shortowalem i opłaciło się
Jak z resztą masę
@mistejk:
Dobrze zrozumiałeś
Dla mnie to drugi Jim cramer
Kiedyś się pomylił? Czy z premedytacją nakręcał?
Skoro ja wiedziałem o bear market, myślisz że On i jego koledzy nie mieli, pojęcia?
Oczywiscie, że wiedzieli i to dużo wcześniej niż ja...
A mimo wszystko buy the dip