Wpis z mikrobloga

Mirki i Mirabelki z #poznan, które jeżdżą #rower ami: O co chodzi z tymi miejscami oznaczonymi znakiem zapytania? W tym pierwszym, rowerzysta może po prostu stanąć przed autami na światłach? Czy to przejazd na drugą stronę ścieżki rowerowej?

O co chodzi z tym drugim i trzecim znakiem zapytania, który dotyczy tego samego miejsca? Ścieżka rowerowa w tym miejscu zaczyna lub kończy się w bardzo dziwny sposób. Co ja, jako rowerzysta, mam w tym fragmencie zrobić?
Pobierz klocus - Mirki i Mirabelki z #poznan, które jeżdżą #rower ami: O co chodzi z tymi mie...
źródło: comment_1652776560eohBy5OMwqGoV2qEOYMkP5.jpg
  • 14
@klocus: 1. Jest to miejsce do ustawienia się do lewoskrętu rowerem. Ten pas rozciąga się na cała szerokość pasa żebyś mógł z prawej krawędzi dojechać do lewej na czerwonym świetle jak chcesz skręcić. Jak masz zielone to jedziesz normalnie tj. pasem do skrętu w lewo. To jest skręt na Solacz z tego co kojarzę z Pulaskiego 2. Pewnie wcześniejszy fragment chodnika to ścieżka pieszo-rowerowa i dalszy fragment jest tylko dla pieszych
@klocus: 1- śluza, wjeżdżasz tam z pasa rowerowego, bo za skrzyżowaniem go nie ma.
2,3 - początek pasa rowerowego, który jest na krótkim kawałku do Poznańskiej
@klocus: częściej jeżdżę od Cytadeli i wtedy na zielonym na przejeździe włączam się do ruchu w stronę Roosvelta. W drugą stronę zrobiłbym tak samo - przez przejazd i tory na DDR. Z zastrzeżeniem, że być może będziesz miał czerwone przez torowisko.
@klocus: Ustawilbym się przy prawej krawędzi,
Pokazał ręka że skręcasz (pas do skrętu w prawo) i zjechał na ścieżkę rowerowa jeżeli masz zielone światło. Problem jest taki, że musisz uwazac wtedy na czerwone światło na przejściu przez torowisko i ogólnie na tramwaj który tam szybko jedzie. Jak masz czerwone to jest trochę niezręcznie w takich sytuacjach, ale zdrowy rozsądek nakazywałby przepuścić pieszych i wtedy zjechać przez przejście dla pieszych na ścieżkę
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Xinnoth: @kuraku: @Wycu91: Panowie, a może będziecie skłonni doradzić mi w innym miejscu tej samej ulicy. Jak w tym przypadku powinienem wjechać na ścieżkę rowerową? Czy zjazd z jezdni na ścieżkę opisują jakieś przepisy ruchu drogowego? Czy może powinienem przejechać przez pasy dla pieszych (co wydaje mi się trochę dziwne i niewłaściwie)? Link do Google Maps.
@klocus:

A powiedzcie wy mnie jak tu wykonać lewoskręt jadąc po ścieżce?
Pobierz FocentDiutt - @Xinnoth: @kuraku: @Wycu91: Panowie, a może będziecie skłonni doradzić ...
źródło: comment_16527811383LLoRDnxQ78Vo9DxvPWqOU.jpg
@FocentDiutt: W tym przypadku imo należy wcześniej zjechać z pasa dla rowerów żeby wjechać na pas do skrętu w lewo. Ryzykowne.
Ja bym cyrklował tak żeby trafić na czerwone i skorzystać ze śluzy ( ͡° ͜ʖ ͡°)