Wpis z mikrobloga

Nigdy wcześniej nie grałem w żadną grę From Software, teraz chcę nadrobić zaległości. Która gra będzie najlepsza na początek, żeby nie odbić się od specyficznej mechaniki? Gram na Xboxie, więc Bloodborne odpada. Zastanawiam się między Dark Souls 3 a Elden Ring. Soulsy teoretycznie mają Remake pierwszej części i dobrze byłoby zagrać chronologicznie, ale obawiam się, że odbiję się od wysokiego poziomu trudności.

#xbox #darksouls
  • 11
odbiję się od wysokiego poziomu trudności.


@Ganon: jeśli nie odstrasza Cię wizualnie DS1 to zacznij od tego, walka jest mniej dynamiczna, przez co łatwiej ogarnąć mechaniki i wyrobić sobie skilla, poza tym najlepiej zaczynać od początku, a w DS3 możesz dosłownie nie wyjść za tutorialowego bossa jak jesteś zielony ( ͡° ͜ʖ ͡°) ER choć jest bardzo przyjazna dla noobków to jednak wymaga znajomości mechanik z wcześniejszych
@Ganon: Powiem ci całkiem szczerze, że jeśli wcześniej nie mialeś doczynienia z 'soulslike'ami' proponowałbym miękki start w postaci np. Fallen Order. Sama gra jest super, jest na Game Pass i gładko wprowadza w mechaniki ktore później są utrapieniem w grach FS (punkty zapisu, utrata XP po smierci, walka z bossami, nauka movesetu przeciwników). Polecam na start!
musze strzelic z łuku 20 razy w zwisajacy gdzies z mostu ogon smoka, zeby dostac miecz.


@Klotzmann: nie musisz byku, to sekret i opcjonalna rzecz, no i możesz walczyć normalnie, poza tym to wywerna, a nie smok ( ͡° ͜ʖ ͡°)
PS. w DS1 jak coś jest duże i ma ogon, który utniesz przed zabiciem go, to zawsze dostajesz miecz
@Ganon: imho najbardziej przystępny będzie Elden, bo ma sporo ułatwień względem innych tytułów - nie bez powodu zrobił się całkiem popularny i mainstreamowy. Masz tam mapę, konika, otwarty świat, summony i inne takie. Jeśli dostajesz gdzieś łomot, wsiadasz na koniucha i idziesz ekspić w bardziej przystępnym miejscu. Z perspektywy czasu oceniam go jako takie Soulsy lite i jeśli nie przeszkadza ci recykling przeciwników, to instaluj śmiało.


DS1 nie jest najtrudniejsze z
@tarkaz: Wiem, ze opcjonalna, ale ten miecz jest bardzo dobry na tym etapie gry i znacznie ulatwia gre. w DS bardzo latwo przeczyc takie sekrety. Po za tym jest wiele lokacji od razu dostepnych, ale na poczatku nie da sie tam przezyc, wiec solucja pokazuje mi w jakiej kolejnosci przechodzic wszystkie lokacje i czego tam szukac. Nadal jest to trudna gra bo wrogowie sami sie nie ubija.
@Ganon: ja bym zaczął od ER. Z jedynką masz największe szanse na odbicie się - "brzydkie", walka drewniana, nie wiadomo o co chodzi itd. A od trójki zaczynać też dziwnie, tak od dupy strony. Zacznij sobie od eldena, jak ci się spodoba to w pozostałe części i tak zagrasz
@Ganon: ja zacząłem od chyba najlepiej graficznego aktulanie Souls czyli #demonssouls Remake i następnie grałem ze smakiem w jedyneczkę Dark Souls także grafika raczej nie stanowi bariery. Wręcz czułem w DS1 nostalgię z dzieciństwa, jakbym już w to kiedyś grał. Jak mówią mistrzowie że można w Eldena to można ale jak chcesz chronologicznie to od DS1 zacznij. Ja jeszcze na fabułę uwagi nie zacząłem zwracać. Mam zamiar przy następnym przejściu. W
@Ganon: Ciesze sie, ze pomogłem. Grajac w Fallen Order staraj sie trzymac caly czas wymagajacy dla ciebie poziom trudnosci, zwłaszcza przy cięższych walkach jest pokusa jego obniżenia ;) Ta gra wybacza jeszcze sporo błędów ale soulsy nie wybaczą ci żadnego :)