Wpis z mikrobloga

Pierwszy raz zrobiłem większą (dla mnie) trasę ściężka rowerową - ok. 40km. Spodziewałem się tego, że niektórzy użytkownicy ddr to idioci, ale to co zobaczyłem przerosło moje oczekiwania.

Przejeżdzanie na czerwonym świetle to chyba standard, włącznie z numerem pod tytułem "wjadę na jezdnie, zawrócę i wjadę z powrotem na ddr z drugiej strony", tak jakby to zmieniało cokolwiek w tym że się wjeżdża na czerwonym dla rowerzystów...

Nie trzymanie się prawej strony to też chyba normalność, w dodatku niektórzy są nawet zdziwieni - jedna babka chciała wyprzedzić drugą, ta wyprzedzana postanowiła sobie zjechać na środek drogi i zdziwiona, że się otarły...

Chyba jednak największą żenadą było przejechanie przez skrzyżowanie w momencie gdy jechała karetka, bo #!$%@? tam, mam zielone to jadę... po prostu ręcę opadają...

I wiem, że nie wszyscy w tej grupie tak jeżdzą, ale z dzisiejszych obserwacji niestety mogę śmiało powiedzieć że większość.

Jadąc autem też można zauważyć głupie zachowania, ale chyba nie w takiej ilości. Niektórym nie dałbym do prowadzenia taczki, a co dopiero jakiegokolwiek pojazdu. Od dzisiaj jestem zwolennikiem prawa jazdy na rower, chyba że ktoś ma lepszy pomysł jak ukrócić taką patologię.

#rower #patologiazmiasta #sciezkarowerowa #samochody
  • 12
@package0x01: powiem tak, gdyby taki sam odsetek kierowców i rowerzystów zachowywał się jak idioci, to przy każdej jeździe autem do pracy otarłbym się o kilka kolizji, spora część kierowców próbowałaby mnie staranować jadąc na czołówkę i max jedno z napotkanych aut zasygnalizowałoby zamiar skrętu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
I wiem, że nie wszyscy w tej grupie tak jeżdzą, ale z dzisiejszych obserwacji niestety mogę śmiało powiedzieć że większość.


@package0x01: Zobaczyles kilka przypadkow i twierdzisz ze to wiekszosc. Albo nie do konca wiesz co piszesz albo z matematyka Ci tak nie do konca po drodze.

Jadąc autem też można zauważyć głupie zachowania, ale chyba nie w takiej ilości.


Ile km autem robisz miesiecznie? Ale tutaj z kolei twierdzisz ze idiotyczne
@goferek: ja tam dziś przejechałem samochodem 20 km i spotkałem dzbanice która wyprzedzała rowerzyste na tyle że nie zdążyłaby gdybym nie hamował
Następna która wyjechała połowa samochodu na mój pas bo przecież ona ma pierwszeństwo

A potem rowerem jak jechałem to aby na rondzie się prawie we mnie wpierdzielila samochodem
@package0x01: Zobaczyles kilka przypadkow i twierdzisz ze to wiekszosc. Albo nie do konca wiesz co piszesz albo z matematyka Ci tak nie do konca po drodze.


@gorzki99: odnoszę się do porównania z jeżdżeniem samochodem. Tak jak powiedział @goferek gdyby ludzie jeżdzili tak samo autami jak rowerami to co chwila byłaby jakaś kolizja.

Ile km autem robisz miesiecznie? Ale tutaj z kolei twierdzisz ze idiotyczne zachowania kierowcow to mniejszosc jak porownac
Jak widać ludzie nawet nie ogarniają prostej zasady trzymania się prawej strony.


@package0x01: To wez mi odpowiedz na pytanie co wolisz:

1-koles na rowerze przyklejony do prawej i "odbijajacy" co kratka kanalu burzowego itp
2-koles jadacy stale ten 1m od prawej

Zeby byla jasnosc - ja wole kolesia jadacego caly czas stabilnie i przewidywalnie niz kolesia co nie wiem kiedy mi odbije bo bedzie musial wyminac jakas kratke (a raczaj dziure
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@package0x01:
Sam ostatnio trochę jeżdżę i niestety potwierdzam.
Kilka przypadków:
- wjazd na pełnej #!$%@? na przejazd rowerowy, gdzie nie widać, czy coś jedzie, ani kierowca samochodu nie ma szans zobaczyć rowerzysty.

- przejeżdżanie na czerwonym

- ignorowanie znaków

-nie ustępowanie pierwszeństwa, zwłaszcza jak skrzyżowanie ścieżek ma kształt litery T (dla większości obowiązuje zasada jadę prosto, to mam pierwszeństwo); o czymś takim jak zasada prawej ręki chyba nie słyszeli

- i
@pcela: Warto dodać, że rowerzyści nagminnie nie zatrzymują się przed przejściami aby przepuścić pieszych. Robią to nagminnie nawet wtedy gdy jadące obok auta zatrzymały się i przepuszczają pieszych. Auta stoją, a rowerzyści na pelnej #!$%@? przejezdzaja przez pasy robiąc slalom pomiędzy idącymi ludźmi. Ja chyba stanę z kamerą w takim miejscu przez 30 min i to nagram, bo znajomi rowerzysci twierdzą, ze wyolbżymiam
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@jakub-iwanski:
Dużym problemem jest, że policja ma gdzieś wykroczenia popełniane przez rowerzystów. Ile to razy widziałem jak pedalarz przejeżdżał na czerwonym czy właśnie omijał pojazd który przepuszczał pieszych. Zero jakiejkolwiek reakcji.

Ps. Obecnie dla rowerzysty za ominięcie pojazdu który zatrzymał przed przejściem jest 1500 zł mandatu, ewentualnie od razu do sądu.

Ps2.
Zapomniałem o robieniu sobie sweetfoci czy kręceniu filmików w czasie jazdy. Zwłaszcza kobiety tak potrafią, że telefon w łapie