Wpis z mikrobloga

#emerytura #pieklomezczyzn #pieklokobiet #pis #ekonomia trochę #gielda

Odnośnie 14 emerytury. Jest to kolejny program, którego beneficjentem są głównie kobiety. Będzie wypłacana emerytom (głównie emerytkom) z uwagi na to, że przysługuje jeżeli świadczenie wynosi nie więcej niż 2800 zł brutto.
Mężczyzna pracujący solidnie do 65 roku życia nie ma szans na otrzymanie świadczenia. Kobiety często nie wypracowują nawet kapitału pod minimalną dostaną dodatkowe świadczenie.
Oczywiście, beneficjentami będą także rolnicy, których składki są żenujące.

Mężczyzna solidnie pracujący odkładający na emeryturę także w III filarze jest zwykłym betabankomatem systemu.
  • 67
@literacyfra123: Z drugiej strony każdy ma matkę a nikt nie był aniołkiem ( ͡° ͜ʖ ͡°). Ale z tymi 13/14 to ostro powalone, nie dość że to łamie chyba nawet konstytucje to dostaniesz tylko jeśli dożyjesz, zus lubi to.
@literacyfra123: Hmm, ciekawe czemu obecne emerytki często wypracowywały mniej. Może dlatego, że siedziały w gówniakami w domu, który jeszcze ogarniały? Spójrz na mamę, ciotki, babcie i zastanów się czy miały szansę na to by iść do pracy zamiast ich partnerów, nawet jakby chciały przez wiele czasu. Teraz sytuacja się trochę zmienia przez feministki i to faceci mogą zostać w domu. I to bez poczucia utraty męskości, co często powodują inni mężczyźni.
@literacyfra123: W ogóle nie odniosłeś się do mojego komentarza. Jakie przywileje dla kobiet? Jest w ustawie, że tylko kobiety dostaną tę emeryturę?
Wyjdź czasem z domu albo spróbuj obiektywnie spojrzeć na życie kobiet w Twoim otoczeniu, a nie żyj urojeniami z wykopu. Bo tu taki obraz kobiety, że tylko robią dzieci z obcokrajowcami, wrabiają w ojcostwo biednych Polaków, za alimenty robią paznokcie, a facetom jeszcze utrudniają kontakt z tym ich, nie
@philosophy

ciekawe czemu obecne emerytki często wypracowywały mniej.

Bo pracowały krócej.

Może dlatego, że siedziały w gówniakami w domu, który jeszcze ogarniały? Spójrz na mamę, ciotki, babcie i zastanów się czy miały szansę na to by iść do pracy zamiast ich partnerów, nawet jakby chciały przez wiele czasu.

I dlatego wiek emerytalny dla kobiet jest niższy?

Teraz sytuacja się trochę zmienia przez feministki

Czad.

Kolejna sprawa - coś nie słyszę kwiku, że
@TotalDisaster: IT, IT. Nie wszystkich jara IT. Ja też pracuję zdalnie, a mam wykształcenie medyczne. Nie dałabym rady pracować w zawodzie, bo bym się zamęczyła. Jednak coraz więcej kobiet wybiera to IT. Czemu uważasz, że to ma być magiczne bum? Tu jest więcej czynników takich jak środowisko, przekonania. Jakaś Alinka wychowywana w przekonaniu, że kobiety do garów i że faceci są mądrzejsi na pewno nagle zostanie oświecona. Tu potrzeba trochę czasu
@philosophy: odbieram dziecko z przedszkola i zajmuje się tyle samo co
żona, dziadkowie nie zajmowali się w ogóle dzieckiem bo wcześniej chodziło do żłobka. Żona nie rezygnowała z pracy. Opowiadasz mity o rezygnacji z kariery, moje koleżanki z pracy tez maja dzieci i pracują normalnie, wiele kobiet nie
ma dzieci.
Żyjemy w czasach, gdzie normalnie rodzice dzieła się wychowywaniem oraz nikt nie rezygnuje z pracy z tego powodu.