Wpis z mikrobloga

@Techn9cian: nie ma za bardzo co źle ustawić, jak mierzysz bezpośrednio do onu wpięty i na speedteście tyle wychodzi to dzwoń do nich. Na początku pewnie pościemniają i koniec końców poproszą o test uke. Chociaż jesteś nowym klientem to może sobie odpuszczą
@Techn9cian: Pierwsza zasada internetow: nie korzystaj z Netia. Jak działa to ok. Jak nie to Cię olewają.
Np z UPC dostałem protokół z parametrami (nie wnikałem bo hula elegancko) ale zanim to dostałem to chłop latał po skrzynkach, kable jakieś wymieniał i nie skończył póki wg niego było ok. Później ja sobie sprawdziłem, było ok i podpisałem.
@HaPPe: @keton22: @Mirxar: @FLAC: router to Huawei optiXstar hg8245x6-10, światło chyba bezpośrednio do routera. Mierzyłem teraz na Pro speed test i wyszło 860 mb/s na kablu xD to którym wynikiem się sugerować i skąd taka rozbieżność między pro speed test a innymi stronami?
Huawei optiXstar hg8245x6-10,


@Techn9cian: ja bym jednak dobrze posprawdzał bo w 95% przypadków wkurzeni ludzie dzwonią do ISP i okazuje się że na laptopie i kablu technika wszystko śmiga i się należy za przyjazd bez powodu. Gigabit to jest serious biznes i musisz mieć wszystko po drodze przygotowane czyli router, kable, kartę w kompie i samego kompa. CPU może być wąskim gardłem choćby jeżeli karta nie obsługuje fast path.

Prędkość sprawdzaj
@Techn9cian raczej mało prawdopodobne żeby problem był po stronie opa bo przy zamykaniu zlecenia montażu wykonuje się pomiar + na światłowodzie musi się zgadzać tłumienność (max -27dB). Sprawdź u siebie, może na innym sprzęcie, a jeżeli chodzi o wifi to połącz się z siecią 5ghz bo router pewnie nadaje 2.4 i 5
@Techn9cian: Rozne speedtesty pokazuja rozne predkosci, sprawdz speedtest ookla w sieci operatora czy test certyfikowany a swoja droga predkosc speedtestu nie oznacza predkosci internetu tylko wlasnie predkosc speedtesta :).
@keton22: Daj spokoj podpinac sie mozna ale nie od razu takim kablem, dobry kabel moze miec do 100 metrow (chyba, ze przez kable w scianie wtedy sumarycznie 100 metrow), moze byc cat5e do gigabita. Steam potrafi obnizac predkosc przy slabym procesorze
@krzywy_kanister: siem zgodzem ale jak nic nie działa i nikt nie wie dlaczego to debugowanie na 'za dobrym' jest użyteczną praktyką a taki fabrycznie zarobiony pigtail to ~5 pln na popularnym serwisie aukcyjnym. Nie zaszkodzi.
@Techn9cian: zaloguj sie na netiaonline i pisz zgłoszenie. W ciągu paru min odpowiadają. Zapewne będziesz musiał zrobić 2 testy ceertyfikowane. Możesz je przygotować wcześniej https://pro.speedtest.pl/
Sprawe przekazali do technika przy wynikach ok 650 Mb/s, a wg umowy minimalna predkosc 180, zwykle dostepna 640, max 1000 Mb/.s
Koniec końców to wina była mojego leciwego laptopa. Na xboxie nie schodzi mi predkosc ponizej 900 Mb/s