Wpis z mikrobloga

@Nie_znany: do słuchawek nie mam żadnej apki - paruje z telefonem i grają. Używałem ich z androidem i nie robiły nic złego więc strzelałem ze to iphon wywołuje takie gowno
@lsrrdc: w ustawieniach systemowych powinieneś mieć jeszcze ustawienia do słuchawek. Jak masz połączone z telefonem to wejdź w ustawienia bluetooth i kliknij (i) przy słuchawkach. Tam przynajmniej do airpodsów są ustawienia
@pekak: da się jakoś wyłączyć dostęp do mikrofonu bez jailbreak? Przed chwilą zadzwoniło do typa co się z nim ostatnio trochę posprzeczałem xD przejechałem 300m i zatrzymało mi muzykę 4 razy bo chciało coś zrobić
@pekak: słuchawki były pierwsze przed iPhonem to dałem szanse. Teraz próbuje to wywołać dotykając ekranu albo coś do nich mówiąc i nie da się tego menu wywołać.
Zadzwoniłem na infolinię xiaomi, to że słuchawek i nie da się tego wyłączyć. Jak wrócę do domu to mam zrobić reset do fabrycznych ustawień, może pomoze.

"Xiaomi lepsze"
@lsrrdc: Spróbuj tak: Ustawienia > Dostępność > Przycisk boczny, jak masz tam wybrane Klasyczne sterowanie głosowe, to przełącz na Wyłączone.

@xgre: mam tam wszystko wyłączone. Zadzwoniłem na infolinie xiaomi. Facet powiedział że może słuchawki straciły ustawienia i same to włączają (najlepiej włącza to jazda pod wiatr na rowerze albo zjazd z krawężnika). Nie da się tego wyłączyć, po prostu nie i #!$%@?.

Xiaomi mi tw earphones basic 2. Nie kupujcie tego pod żadnym pozorem jeśli lubicie spokój.
Ciekawe że iOS nie pozwala na żadne nakładki typu dymki messengera albo Yanosika a
@lsrrdc: To mam inny pomysł. Najpierw włącz z powrotem Siri zamiast tego. Pisałeś, że miałeś tak wcześniej, że słuchawki aktywowały Siri, więc włącz Siri z powrotem. I teraz Ustawienia > Siri i wyszukiwanie > wyłącz dostęp do Siri przy blokadzie ekranu. Wtedy Siri nie będzie się włączać, dopóki nie odblokujesz telefonu przez Face ID. Więc jak słuchawki spróbują włączyć Siri, to przy zablokowanym ekranie w kieszeni Siri się nie włączy. Teoretycznie.
@xgre: sprobuje ale pamiętam że wyłączyłem siri właśnie przez słuchawki które ciągle je uruchamiały właśnie przy zablokowanym ekranie. Wyłączę ta opcje i sprawdzę choć nie mam ochoty brać tego badziewia do rąk.