Wpis z mikrobloga

Zakładałam w zeszłym tygodniu firmę i całość zajęła 20 minut przed kompem. Pamiętam jak kiedyś wszyscy jojczyli jak to ciężko w Polsce coś takiego zrobić, w przeciwieństwie do UK, gdzie wszystko można ogarnąć w "jednym okienku". Powód do narzekań zniknął, a nikt nawet nie zauważył kiedy xD #jdg #firma
  • 12
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kaspil: kiedy ja zakładałem to samego załatwiania było kilka dni, bo trzeba było jechać do bodaj trzech urzędów. Najgorzej było z regonem, bo trzeba było jechać do miasta wojewódzkiego i stać w ogromnej kolejce. Potem jeszcze wymiana pism z US, bo wmawiali mi że muszę mieć konto firmowe mając JDG. A potem kolejne problemy, gdy musiałem przejść na VAT, bo osiągnąłem graniczny przychód, ale nie chcieli mnie zarejestrować, przyłazili mi do
@kaspil: Jest tak od dawna. ale to tylko jest złożenie wniosków.

Jak nie miałaś NIPu to czekasz na jego nadanie.
Jak chcesz odlicza VAT to czekasz kilka dni, albo i więcej, spodziewaj się że ktoś pod Twój adres przyjedzie zweryfikować czy nie jesteś słupem.

@Jonn: Konto bankowe teraz jes obowiązkowe, co lepsze musisz je zgłosić na białą listę
@Jonn: Widzę że masz rację co do kwestii czy jest obowiązkowe.

Nie jest obowiązkowe, przy B2C i B2B przy kwotach poniżej 15k nic nie tracisz. (w tym roku chyba ten limit zmniejszyli)

Jednak powyżej kwoty nie możesz transakcji gotówkowych wykonywać.
@Jonn: o koncie firmowym nie mówiłem ani słowa. mowa była o koncie bankowym.

Nee musisz podawać owszem, ale powiedz co miesiąc będziesz na pocztę latał i robił przekaz do US i ZUS?