Wpis z mikrobloga

@dominomosina: a bo miałem zapytać ale przez żal i piekącą dupę zapomniałem. Jak z wydajnością? Jakoś mocno odstaje od innych samolotów? Bo chyba go kupię.

A i rozumiem że radar pogodowy też nie działa bo Asobo nie dało jeszcze API, czy jakoś udało im się to obejść? Bo ze screenów wnioskuję że np. takie wycieraczki to działają i ścierają wodę z szyby - co PMDG tłumaczy że nie da się tego
@newerty niestety jest to dość ciężki samolot, latam w 4k, ryzen 5800X3D+rtx3080 10gb I mam w nim 35-45 fps, w fbw 320 55-60. W konfiguratorze można wybrać czy chcesz renderować ekrany z pomocą cpu czy gpu, więc może to jakoś pomóc z wydajnością. Radaru obecnie brak, wycieraczki działają bo widziałem na live u Flightdeck2sim - Fenix napisało swój własny kod na to nie polegając na sdk, więc nie mają takiej limitacji jak
niestety jest to dość ciężki samolot, latam w 4k, ryzen 5800X3D+rtx3080 10gb I mam w nim 35-45 fps, w fbw 320 55-60.


@dominomosina: na reddicie pisali, żeby usunąć pushback toolbar. Podobno daje to około 10fps. Podejrzewam, że jest to efekt jakiegoś konfliktu między addonami, bo EFB w fenix też daje możliwość przeprowadzenia pushback - oczywiście bez ustalenia trasy.
na reddicie pisali, żeby usunąć pushback toolbar. Podobno daje to około 10fps.


@KaiserBrotchen: ta z 737 od pmdg też obwiniają o wszystko ten addon, a sprawdzałem z/bez i w sumie nie ma różnicy. Szczególnie za migające ekrany obwiniają pushback toolbar a wystarczy ograniczyć ich fps'y w opcjach cdu i nagle nic nie miga, bo miganie występuje również bez tego addonu.
@Velsey: pewnie tak. Teoretycznie można pobrać malowania w 4k zamiast 8k, wyłączyć kabinę pasażerską i zmniejszyć jakość wyświetlaczy oraz renderować je na zintegrowanej karcie. Nie sądzę jednak by dużo to pomogło. Ewentualnie możesz pytać na ich discordzie czy ktoś już korzystał z tej karty