Wpis z mikrobloga

Mirki potrzebuję porady... Z racji stanu wysokiego ulania i powziętych kroków aby zapobiec pogłebianiu się obżarstwa jestem w trakcie wycinania węgli i prób stabilizacji schematu jedzenia w ciągu dnia. Właściwie już udało mi się zejść do 2 duzych posiłków tak jak chciałem i jwst mi wygodnie (sniadanie ok godz 7-8, obiad 15-16) i ewentualnie drobnej przekąski pomiędzy (orzechy, kabanosy). Mam jedynie problem z komponowaniem drugiego posiłku gdyż spożywam go w pracy wiec musi to być coś typu zimny lunch box gdyż nie używam mikrofali (nie chcę i nie lubię). Do tej pory praktycznie gotowane jajka, dużo różnych warzyw z majonezem lub oliwą. Polecicie jakieś inne opcje na zimno żeby to było smaczne bez podgrzewania? Ewentualnie jakieś konkretne strony z pomyslami. Opcje całkowicie wege raczej odpadają bo szybko robię się głodny. Czy warto dorzucać ewentualnie kromkę chleba z pełnego ziarna (węgle w granicach) czy przy keto lepiej całkowicie odrzucić ziarna. Może więcej serów,?

#keto #lowcarb #dieta
  • 12
@luk04330: po prostu nie chciałem w każdym posiłku go jeść jeżeli rano jadam sporą porcję a po drugie do sałatek bardziej zawsze mi wędliny smakowały których już jadam mało a pieczone czy duszone mięsa wolę na ciepło
Mi jeszcze często dobrze wchodzą domowe smoothie/Shake/koktajl mrożone owoce, mleczko kokosowe, masło orzechowe, olej Mct, kolagen, słodzik i trochę zimnej wody lub lodu
@Quattron: sałatka z mięsem na zimno/w temp. pokojowej jest spoko, kurczak to tego jest bardzo wdzięczny, czasem, rzadziej podsmażony wędzony boczek albo chorizo (w biedronce jest bdb skład). Zresztą kwestia preferencji, bo mi nie przeszkadza grillowana/podsmażona cukinia z kawałkami kurczaka jedzone w temp. pokojowej, do tego zioła, oliwa, slonecznik, albo to samo tylko z fasolką szparagową i np odrobiną ciecierzycy do tego. fajnie pasuje też do oliwy olej z pestek dyni.