Wpis z mikrobloga

Zaczyna mnie już #!$%@?ć ta cała Ukraina
Wojna dzieje się na max 1/4 terytorium kraju i to spowoduje głód na świecie?
Zboża z portów nie da się wywieźć samochodami ciężarowymi i pociągami? W 2022 r. to problem logistyczny? Nawet nie próbują? Na co oni czekają? A może czekają aż cenę wywali w kosmos i wtedy nagle się okaże, że można wywieźć?
Do tej pory się śmiałem z szurów covidowych, ale do śmiechu mi coraz mniej jak widzę co się dzieje
#rolnictwo #wojna #gospodarka #ukraina
Pobierz pawelgie - Zaczyna mnie już #!$%@?ć ta cała Ukraina
Wojna dzieje się na max 1/4 tery...
źródło: comment_1653116008eEVKV4mqxWmC1dPfHiUNIF.jpg
  • 30
@pawelgie: Happy?

Ciężarówki

Fala rosyjskich ataków rakietowych, które tym razem za cel wybrały składy paliwa na Ukrainie.
Syreny alarmowe wyły między innymi w Łucku w północno-zachodniej części Ukrainy, a także w Charkowie, Żytomierzu, Równem i Kijowie. W każdym z tych miast agresor atakował składy paliw.
https://polskatimes.pl/ataki-rakietowe-na-sklady-paliwa-agresor-chce-zniszczyc-ukrainskie-rezerwy-benzyny-i-ropy-wideo/ar/c1-16123009

Pociągi

Polskie porty przeładowują coraz więcej żywności z Ukrainy, która trafia do nich kolejami. Jednak transport zakłócany jest prze rosyjskie ataki na kolejową infrastrukturę Ukrainy.
@pawelgie: tak tak

Tego dnia Borys, dziennikarz z jednego z powiatowych miast zachodniej Ukrainy, wstał wcześnie. Liczył, że gdy stanie z rana w kolejce na pobliskiej stacji benzynowej – gdzie, jak słyszał, mieli rzucić paliwo – uda mu się wreszcie kupić choćby te limitowane 10 litrów, które teraz może jednorazowo zatankować prywatna osoba (w niektórych sieciach z kartą klienta można kupić nieco więcej). Nie udało się: Borys odstał wiele godzin, aby
@pawelgie: Ukraina ma do wywiezienia ok. 30 mln ton zboża, do wojny odbywało się to frachtem z Odessy. Teraz to niemożliwe, bo transport morski jest blokowany.

Gdyby próbować transportować drogą lądową, poprzez sprzyjające kraje jak Polska, Rumunia, to maksymalnie uda się wywieźć ok. 2 mln ton zboża a i transport byłby znacznie droższy niż fracht.

Przypominam, że w przypadku transportu kolejowego Ukraina ma inny szerszy rozstaw torów niż Polska, więc to
@pawelgie: Nie da się. 25 ton zboża idzie na jednego Tira. 300 ton na jeden wagon(ale tu mamy terminale przeładunkowe,inny rozstaw torów itd) Uproszczając na tira wchodzi jeden kontener . Na statek - największe mieszczą ich 20 tysięcy. Biorąc pod uwagę mniejszy statek - 2 tysiące(by wpłynał do portu na jakimś zadupiu). Wyobraź sobie załadunek i podróż 2 tysięcy Tirów. A to ładunek mniejszego kontenerowca.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Togira_Ikonoka: najgorsze, że to nawet nie jest ruski troll tylko po prostu debil, który wszędzie musi widzieć spisek, bo inaczej jego światopogląd legnie w gruzach. Jak to może być, że coś jest bardziej skomplikowane niż to, że cwany żyd chce zarobić XD