Wpis z mikrobloga

@KakaowyTaboret: ja place za wynajem 2x mniej niz obecnie wynosi rata kredytu za to mieszkanie przy zalozeniu 20% ekladu wlasnego. A wklad sobie na gieldzie zarabia.

Oprocz tego to wlasciciel z tej kwoty ktora mu daje odprowadza czynsz do wspolnoty.
Na razie w kwestii stawki cisza bo wlasciciel ma kredyt frankowy wiec go wibor nie obchodzi.
@dupasmoka

Serio. Koszt kredytu u mnie na mieszkanie to około 2200 z ubezpieczenia od utraty pracy (dwa razy do 6 miesięcy mogą mi spłacać kredyt jak stracę pracę) ubezpieczeniem lokalu.

Natomiast koszt wynajmu to około 2000-2400 oczywiście plus czynsz. A żadne z mieszkań nie miało kompletu: komórka lokatorska, piwnica, balkon ¯_(ツ)_/¯
Serio. Koszt kredytu u mnie na mieszkanie to około 2200 z ubezpieczenia od utraty pracy (dwa razy do 6 miesięcy mogą mi spłacać kredyt jak stracę pracę) ubezpieczeniem lokalu.

Natomiast koszt wynajmu to około 2000-2400 oczywiście plus czynsz. A żadne z mieszkań nie miało kompletu: komórka lokatorska, piwnica, balkon ¯\(ツ)/¯


@KakaowyTaboret: a wkład własny, wykończenie, notariusza, podatek pcc i ewentualnie pośrednika mama ci zafundowała, czy musiałeś sam za to zapłacić, że
Najem ma taką przewagę że podpisujesz umowę na ładne mieszkanie, mieszkasz ile chcesz, po jakimś czasie znudziło ci się wykończenie i wystrój? Nie musisz wkładać 50k w remont tylko wynajmujesz sobie nowe mieszkanko.
@mookie jakie wykończenie? Wszystko miałem by mieszkać xdddd a w jednym z mieszkań na wynajem nawet jednej szafki nie było xd

Notariusz i podatek to około 8000. Czyli kilkukrotnie mniej niż kapitału który spłaciłem od 2020
@dupasmoka mieszkanie 68 metrów piwnica balkon komórka.

W 2020 kupiłem za 300 000 do spłaty zostało mi teraz 200 000 na 13,5 roku. Koszt kredytu z ubezpieczeniem na życie nieruchomości od utraty pracy jakieś 2200.

Wynajem 2000-2400 gorszych mieszkań w moim mieście ¯_(ツ)_/¯ plus czynsz oczywiście.

Stawka referencyjna około 6,3.

Czyli wynajmując płaciłbym teraz więcej lub porównywalnie nie spłacając w ogóle kredytu i bojąc się że syn pomaluje ściany
@KakaowyTaboret: trochę się pogubiłeś w tych swoich bajeczkach. Co to za wiocha gdzie mieszkania w 2020 kosztowały 3 tys za m2 a teraz są wynajmowane po 2400?
I jeszcze w 2020 brałeś kredyt na 300 tys a teraz zostało ci 200 tys czyli co miesiąc płaciłeś 4200 zł SAMEGO KAPITAŁU. ale przecież ty płacisz ratę 2000 zł.
@konrado12

Tychy. Mieszkanie z rynku wtórnego.

I nie brałem kredytu na 300 000 a kupiłem za 300 000 mając 20 procent wkładu własnego.

Czyli od 2020 spłaciłem około 40 tysięcy kapitału.

Aha- wcześniej rata była o wiele niższa i zawierała sporo kapitału a i nadplacam kredyt.

Możesz mi powiedzieć gdzie niby kłamie wg Ciebie? Możesz sam poszukać na web archiwe ogłoszeń z 2020 a na OLX ogarnąc oferty wynajmu.

I w jaki
@KakaowyTaboret: Chłopie, weź ty lepiej zrewiduj koszt wynajmu albo swoją historię. U mnie wynajem 40m2 płacę 1300zł, a kredyt wyszedłby 1900zł odsetek w pierwszym roku. Mało nie zarabiam, więc większość wypłaty odkładam i za 2-3 lata kupię za gotówkę mieszkanie, które będzie w tej samej cenie co teraz. Na spadki nominalne nie liczę, ale jak się trafią to skorzystam.