Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Prosiłbym o zostawienie plusa, gdybym przypadkiem po 30 latach nie trafil na jakiś głupi filmik to bym się nie dowiedział, że mam #adhd. Co bardzo ważne, ADHD nie zawsze wygląda tak, że chcesz chodzić po ścianach, jak zwykło mówić społeczeństwo.

To jak społeczeństwo traktuje ludzi z #adhd jest ultra idiotyczne. Rodzice robią wszystko byleby nikt nie postawił diagnozy, mi całe życie ktoś wmawiał że jestem leniwy albo po prostu ich nie lubie bo nigdy ich nie słucham, a to i masa innych problemów wynikała tylko i wyłącznie z ADHD, którego diagnoze dostałem w zeszłym tygodniu.

Zostawiam niżej listę małych rzeczy, o których miesiąc temu powiedziałbym, że wynikają z mojego lenistwa, a nie właśnie z ADHD. I nie diagnozujcie się online, wydajcie te kilka stów na wizyte o psychiatry, wypełnijcie test DIVA, bo serio, będzie Wam łatwiej w życiu. Nie musicie nikomu od razu mówić - łatwiej rozplanować sobie wtedy życie i pracę.
- Syndrom impostera - ciągłe myślenie, że nasza ciężka praca i sukcesy w życiu są wynikiem ciągłego oszukiwania, a nie ciężkiej pracy.
- Ciągły syf na biurku i podłodze
- Notoryczne gubienie portfela, kluczy, telefonu, zapominanie o urodzinach, spotkaniach
- Umiejętność hiperfiksacji na czymś - np. napisania całej magisterki w ciągu jednego dnia, a z drugiej strony paraliż zadaniowy - gdzie przez 2 tygodnie nie potrafie sie w żaden sposób zmusić do rozpoczęcia nawet prostego zadania
- Fakt że kreatywne, trudne zadania które mnie interesują zaczynam i kończę łatwiej niż proste, paro minutowe zadania które wiszą mi przez x dni i generują mi konsekwencje
- Dość dosłownie wyłączanie się w trakcie rozmowy, nieintencjonalne
- Nagła fiksacja na punkcie jakiegoś hobby, żeby równie nagle je znienawidzić po jakimś czasie
- Bardzo zła albo wyjątkowo dobra (samouwielbienie) samoocena, nigdy nic pomiędzy
- Wchodzenie do pokoju by w momencie wejścia zapomniec po co się wchodziło (jest na to hack - wystarczy zrobić to samo co przed wejściem i faktycznie się przypomina xD)
- Wchodzenie ludziom w słowo w trakcie rozmowy, dokańczanie zdań za nich
- Wybuchy złości z wydaje się głupich rzeczy, jak np. wtedy, gdy coś spadło z szafy którą sie otwiera, albo dlatego że skończył się cukier - ogólnie rzeczy z powodu których normalny których normalny człowiek by się w ogóle nie przejął
- Często jedzenie jednej i tej samej rzeczy w kółko, non stop, by nagle któregoś dnia przestać
- Zapominanie o piciu wody, a czasem i o jedzeniu
- Uczucie jakby w głowie cały czas było odpalone radio, milion myśli przelatujących przez głowę cały dzień
- Potrzeba dzielenia się wszystkim (swoim życiem) częściej niż inni
- Branie wszystkiego do siebie
- Nagłe skoki energii, no dosłownie człowiek idzie i nagle dostaje motorka w dupie - u mnie jest to delirka jak po 5 energetykach wypitych na raz, tyle, że żadnej kofeiny nie piłem przez 3 dni
- Chęć spania po kawie / energetyku XD
- Oficjalnie niby ludzie z ADHD mają problem z wielozadaniowością - ja mam zupełnie na odwrót i potrafie skupić się na kilku rzeczach jednocześnie
- Odnajdywanie się w chaotycznych sytuacjach
- Szybkie podejmowanie decyzji (niekoniecznie dobrych XD)
- Opowiadanie o jednej rzeczy kończy się dodawaniem wątków w trakcie rozmowy jak w modzie na sukces XD
- Częste i szybkie zmienianie priorytetów i opinii

I dużo, dużo więcej. Jeśli część z tych pasuje do Was, a już szczególnie, jeśli kojarzycie je aż z dzieciństwa, to warto to sprawdzić.

#psychiatria #psychologia #depresja #adhd

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #628a1982828651de0c4e5386
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Wesprzyj projekt
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Prosiłbym o zostawienie plusa, gdyb...

źródło: comment_1653218910zwJpjTVlcNqv5VIqqWOxtO.jpg

Pobierz
  • 16
@towbie: nie zamierzam stać i klaskać jak wszystko wrzuca się pod parasol jednego typu neuroatypowości.
- Syndrom impostera - Dotyczy niemal wszystkich zawodów kreatywnych - jak rozumiem 100% it ma adhd
- Ciągły syf na biurku i podłodze - większość ludzi uwielbia czyścić swoje biurka xD
- Fakt że kreatywne, trudne zadania które mnie interesują zaczynam i kończę łatwiej niż proste, paro minutowe zadania które wiszą mi przez x dni i
SzczęśliwaOślica: Ok... Mam pytanie. To wszystko co wymieniłeś to zdarza się innym normalnym ludziom też? Bo zawsze wydawało mi się że to wszystko co opisałeś to jest normalne u wszystkich?
Bo jeżeli życie normalnych osób tak nie wyglada to znaczy że ja na 200% mam ADHD bo każdy punkt jest o mnie. Każdy. Nawet ta grafika pod postem

Zaakceptował: karmelkowa
OP: @agresywnyzielony: @Pozytywny_gosc: @callver34:

Przecież wyraźnie napisałem

wydajcie te kilka stów na wizyte o psychiatry, wypełnijcie test DIVA

warto to sprawdzić.


nigdzie nie napisałem że masz ADHD, tylko żeby na wszelki wypadek pójść i odwiedzić lekarza. ADHD kilka razy prawie rozwaliło mi kariere - jestem tu gdzie jestem tylko dlatego, że jednak robiłem to co lubie, a tylko część zadań była nużąca i nigdy nie dopinana bo nie
SystematycznyCzubek: To jakbym o sobie czytała. Kropka w kropkę, a od paru miesięcy sama podejrzewam u siebie to zaburzenie (27 lvl here) i rozmawiałam nawet z psycholog, która stwierdziła, że warto podjąć się diagnostyce. U mnie oversharing i nietakt to głównie problemy, ale od paru lat pracy z ludźmi - i wieloma sytuacjami, w których byłam o to upominana - staram się to maskować jak się da i nawet się udaje.