Wpis z mikrobloga

Na prośbę mirków podsumowanie: Dofinansowanie na koparkę kryptowalut - sytuacja po 10 miesiącach.

TL;DR: Tak, opłaca się. Dofinansowanie dostałem z Urzędu Pracy na rozpoczęcie własnej działalności. ! Dostałem masę wiadomości na priv od mirków, sporo osób jest zainteresowanych, ale nie wie czy warto i jak zacząć, więc postanowiłem zrobić konkretne podsumowanie mojego dofinansowania.

1. Jak to możliwe - dofinansowanie jest możliwe, a jego warunki w zasadzie są bardzo proste: rejestracja w Urzędzie Pracy i złożenie dobrego wniosku z biznesplanem. We wniosku ubiegamy się o założenie firmy informatycznej i pozyskanie serwera obliczeniowego na ten cel.

2. Jak złożyć wniosek - ja korzystałem z usług jednej firmy z OLX i współpracę oceniam na dobrą. Na początku obawiałem się, bo na pierwszy rzut oka sam temat (dofinansowania na koparkę kryptowalut) brzmiał lekko scamem, ale okazało się, że działaliśmy w oparciu o regulamin Urzędu i do wniosku z biznesplanem, który otrzymałem od wspomnianej firmy nikt nie miał zastrzeżeń, a sam projekt został dobrze oceniony przez komisję i w konsekwencji otrzymałem dotację.

3. Ile można dostać? Kiedy składałem maksem było ok. 30 000 zł, ale teraz ze względu na podniesione płace maks do otrzymania to 39 000 zł. Osobiście dostałem 28k i w tej cenie złożyłem całkiem spoko maszynkę opartą głównie na RTX 3060 ti.

4. Czy to opłacalne? Tak, jednak wiele zależy od kursu kopanej krypto. Tak jak większość kopię ETH. Miałem miesiące z zyskiem ok. 4000-5000 zł w skali miesiąca, w chwili obecnej po odjęciu kosztów (prąd ok. 400 zł + ZUS ok. 500 zł) w skali miesiąca mam ponad 2000 zł. Zimą reinwestowałem również zyski do powiększania mocy kopalni i tym sposobem mam już 9x RTX 3060 ti. Docelowo zatrzymam się na 12 kartach (tyle mam slotów w płycie głównej).

5. Jak kupiłeś koparkę?Po podpisaniu umowy z Urzędem dostałem przelew na konto i miałem 60 dni na wydanie środków. Na rynku jest sporo firm, które składają tego typu urządzenia. Zleciłem całą budowę firmie zewnętrznej, lista części serwera była w kosztorysie wniosku, dostałem gotowy sprzęt na fakturę. Faktura wysłana do urzędu w celu pokazania, że środki wydane zgodnie z kosztorysem i gitara. Więcej pytań czy kontroli nie miałem.

6. Dotacja i co dalej? W dużym skrócie - utrzymać firmę 12 miesięcy, czyli opłacać ZUS przez 12 miesięcy. Jeśli ktoś zaczyna jak ja, czyli to jego 1 firma płacimy najmniejsze składki + ulga przez 6 miesięcy. Po 12 miesiącach sprzęt przechodzi na moją własność, a firma wg umowy z UP może zostać zamknięta lub prowadzona już dalej bez żadnego związku z urzędem.

Dwa słowa od autora na koniec: wszystkich z pewnością interesuje jak zwykle czy się opłaca ten interes. Tak, opłaca się, ale to nie jest działalność dla wszystkich. Pomimo globalnej adopcji krypto i zauważalnemu coraz większemu zainteresowaniu nowymi grupami społeczymi tym tematem - nadal widać dużą dozę niepewności, no bo jak można otrzymać "maszynkę do robienia pieniędzy z dotacji"? Pierwszy był mój przyjaciel, który otrzymał 27k, następnie ja, a co się stało w kolejnych miesiącach to głowa mała. Przyjaciele, znajomi, rodzina - każdy chciał się za to zabrać i każdy miał 100 pytań. Większość z tych osób zadawała tylko pytania czy uda się jej przez 12 miesięcy dotacji utrzymać firmę, czyli opłacić ZUS. Ani ja, ani kolega nie byliśmy pod kreską przez ten okres, a nawet w sytuacji krachu na krypto mamy sprzęt o znacznej wartości, który po zakończeniu dotacji mamy na swoją własność. Kto chce czekać niech czeka dalej, ale proszę pamiętać, że pociąg odjechał. Widzę w tym duży sens, reinwestuje zysk w powiększenie mocy obliczeniowej, będę też próbował otrzymać wsparcie na rozwój firmy z funduszy europejskich (oczywiście na rozbudowę istniejącej serwerowni). W dobie kryzysu, inflacji i wszechobecnego KYC możemy otrzymać sprzęt, który produkuje "czyste" ETH możliwe do spieniężenia od razu, a sam sprzęt może pracować przynajmniej 3-4 lata. Więc niech każdy sam odpowie czy warto! Dziękuję za uwagę Mirasy! ( ͜͡ʖ ͡€)

#kryptowaluty #gielda #bitcoin #inwestycje #chwalesie #pieniadze
ktokiedy82 - Na prośbę mirków podsumowanie: Dofinansowanie na koparkę kryptowalut - s...

źródło: comment_1653219467p4nt26uiNVuX14kYvNKRFI.jpg

Pobierz
  • 199