Wpis z mikrobloga

Górskie Mirki i Mirabele, pomóżcie proszę. Szukam dla siebie butów trekkingowych.

teren: Pieniny, Beskidy, niższe Tatry i tego typu szlaki
sezon: wiosna/ lato/ jesień
budżet: 500/600zł maks
Umiejętności: po tego typu szlakach jak wspomniałem wyżej łażę regularnie od kilkunastu lat, kiedyś o wiele więcej, przez pandemię o wiele mniej.
Szukam buta w miarę lekkiego w tym budżecie, o podeszwie na tyle elastycznej by nie walczyć z nią przy włażeniu na te moje niewielkie szczyty, ale też żeby nie była zbyt miękka co by stopa nie czuła kamieni po 15/20km marszu

Znalazłem coś takiego:
Buty Jack Wolfskin Refugio Texapore

Co uważacie, warte swojej ceny czy lepiej coś innego?

#gory #buty
Elessar - Górskie Mirki i Mirabele, pomóżcie proszę. Szukam dla siebie butów trekking...

źródło: comment_1653305707J7zP6YZzyofb5AYrdieIYv.jpg

Pobierz
  • 5
@Elessar: A po co ci takie kloce za kostkę na chodzenie po niższych górach? Za 6 stówek to złapiesz już może jakieś podejściówki z goretexem albo i bez, ale będą na pewno lekkie i wygodne. Zerknij sobie na 8a albo skalnik.
@metalfacee: dlatego właśnie zapytuję bo miałem himountain sondar i były strasznie klocowate na wchodzenie, ale na dalekie marsze zarąbiste, teraz skusiłem się na tanie Merrell Crosslander z Decathlona i bardzo żałuję bo są do niczego. Sprawdzę sklepy, które podesłałeś, dziękuję.
@Elessar: Po latach wróciłem do niższych butów, czyli nie wszędzie polecanych "za kostkę". I uważam że zdecydowanie lepiej mi się chodzi.

Za kostkę są owszem dobre ale na śliskim i / lub gdy targasz naprawdę olbrzymi ciężar na plecach.

PS. Oczywiście jak nie czujesz się komfortowo, lub kondycja nie ta to lepiej pozostać przy "za kostkę" by sobie krzywdy nie zrobić.
@Elessar: Te Terrexy do dupy, to taki but, gdzie możesz w nim iść na miasto i do lasu xd Najlepiej jakbyś miał gdzieś w okolicy sklep, gdzie mógłbyś sobie poprzymierzać górskie obuwie. Ja akurat jestem zwolennikiem niskich butów, jeśli mówimy o trekkingu, gdy śniegu już nie ma. Kostka o wiele lepiej mi pracuje, gdy nie mam jej usztywnionej wysokim butem, a komfort po kilku godzinach chodzenia jednak wyższy. Jak wiesz, że