Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Tenczlowiektutaj: jeszcze raz. Mirku to że kierowcy robią tak czy siak i długość Twojego materiału z tego jak jeżdżą ujowo, w żadnym stopniu nie świadczy o tym czy rowerzyści znają czy nie znają przepisów. To są dwie różne sprawy. Do rowerzystów nic nie mam, natomiast tag rower na wykopie to top 10 najbardziej rakowych tagów i #!$%@?. Po tym jak bronili #!$%@? rowerzysty który wpadł na auto źle zaparkowane, zdania nie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 10
@Profil_Internetowy: no ale takie są fakty misiu. 2/3 czynnych rowerzystów ma prawo jazdy, więc argument o znajomości przepisów jest często z dupy. Kierowcy samochodów też powinni znać przepisy, mają blachy i ubezpieczenie, ale jednak nie brakuje kompilacji stop chamz wypadków, kolizji itd.

Koleś złamał przepisy i tyle, nie ma co się rozwodzić czym jechał, nikt go nie broni, ale ty już sobie coś uroiłeś xD

Dobrze, że wyjechałem z tego chlewu
via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@Tenczlowiektutaj: wcale nie stworzył zagrożenia. Widziałem wiele przypadków kiedy szlabany się otworzyły nie zgasły światła i znów się zamknęły. Co do osobówek masz rację bardzo dużo osób ignoruję światła po otwarciu i jedzie. Tak samo stoją w korku na przejazdach to potrafią stanąć za szlabanami. Niestety w Polsce ludzie nie zauważają zagrożenia z przejazdami kolejowymi. Ja dla bezpieczeństwa wolę przeczekać jak światła zgasną jak po drugiej stronie będę miał miejsce to
@Profil_Internetowy: no ale takie są fakty misiu. 2/3 czynnych rowerzystów ma prawo jazdy, więc argument o znajomości przepisów jest często z dupy.


@geuze: myślę że więcej. 70% dorosłych w Polsce ma prawo jazdy (koło 23 miliony jak pamiętam). A wśród rowerzystów na pewno nadreprezentatywna jest grupa mężczyzn w wieku 20-50, gdzie ten odsetek (+ to że są czynnymi kierowcami) jest większy
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@cult_of_luna: jezus, no to #!$%@?, a ten widocznie nie wiedział, zapomniał, miał pecha, myślicie że jakby przed nim przejechała osobówka to bym się tym przejmował? Napisałbym, że chodzi o zerową wiedzę większości kierowców odnośnie przepisów ruchu drogowego. I skis z typa, trudno miał pecha, będzie pamiętał następny razem. I nikt nie dawał by o to #!$%@? xd I tu i tu bym się nie pomylił. Proszę nie wołajcie już mnie.
@Tenczlowiektutaj: wystarczy popatrzeć na filmiki z kolizji, gdzie połowy zdarzeń można uniknąć, no ale kamerkowiec miał pierwszeństwo, więc trzeba jebnąć, bo będzie nagranie, a tracebie czasu i samochodu jest tego warte. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Groźne sytuacje z rowerzystami znam głównie z memow i zdjęć podnieconych wykopków, którzy nie moga znieść ich istnienia, a rzeczywistość jest trochę inna XD

Największa patologia jest na ścieżkach rowerowych, gdzie piesi
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@cult_of_luna: też myślę, że więcej, ale jest tylko jedno badanie tego typu. No i na rowerze jest też dużo młodzieży poniżej 18 roku życia, którzy siła rzeczy nie mogą mieć prawa jazdy.

Naprawdę ta nagonka na rowerzystów internetowych napinaczy jest komiczna. Dzbanów na dwóch kółkach nie brakuje, ale ta wojenka to jest iks de.