Wpis z mikrobloga

314 521 + 116 + 83 = 314 720

Bikepacking jest super. Może torby do bikepackingu są bardzo drogie ale za to można w nie mało zapakować, ciężko się zakłada i jest utrudniony dostęp do rzeczy ( ͡° ͜ʖ ͡°) A, i jeszcze trzeba oklejać ramę bo się rysuje.

W planach miałem przejechanie kawałkiem Trasy Pojezierzy Zachodnich i Starym Szlakiem Kolejowym. Niestety przez wiater i deszcz musiałem zredukować dystans. Oczywiście był wmordewind.

Pierwszy raz byłem w zachodniopomorskim i jestem pod mega wrażeniem. Super tereny (lasy, jeziora, pagórki) i mało ludzi.

dzień 1
116 km jak na taką pogodę to i tak spoko. Zmokłem tylko 7 razy. https://www.strava.com/activities/7180859017

dzień 2
83 km z wiatrem w plecy i słońcem. Jadąc z wiatrem czasami się czuje, że to oszustwo. Ale dzień wcześniej zasłużyłem :) https://www.strava.com/activities/7184440928

#rower #bikepacking #rowerowyrownik
Pobierz velomapa - 314 521 + 116 + 83 = 314 720

Bikepacking jest super. Może torby do bike...
źródło: comment_1653381915Haa68zFulR6xvhK6N9kbqO.jpg
  • 68
@Talarkowy: Tak jak napisałem wyżej, nic takiego nie zauważyłem ¯\_(ツ)_/¯ Przejechałem trochę kilometrów z sakwami na tylnim kole, na tylnim i przednim. Ostatnio jeżdżę jak na zdjęciach. Różnica co do sterowności jest zdecydowanie na plus obecnego zestawu. Rower jest ogólnie lżejszy i lepiej się prowadzi.

Ale ogólnie to mam mieszane uczucia co do bikepackingu. Drogie torby, mało miejsca, ciężko się pakuje.
@Talarkowy:

bagaż zdecydowanie lepiej mieć z tyłu.


dociążenie przewodniego koła to poprawa stabilnością - to naprawdę czuć np. w piasku, w zakrętach ect.
tyle że ja stosuje przednie sakwy a to jest nisko umieszczony środek ciężkości. - mniej więcej w okolicach osi koła.

@velomapa: coś mało w sumie szpeju. Miałeś jakieś noclegi czy to jakoś totalnie minimalistycznie?
@fimino: ale mówisz o sakwach czy torbach na widelcu ? Bo sakwy - tak wiem są bagażniki na widelec i potem sakwa na to. Ale mi chodzi o bardziej bikepackingowe podróże - bez bagażników ;)

No i nie każdy rower ma piny / miejsca montażowe na widelcu.
@velomapa: przejechałem tak dwa razy wisłe1200, szlak orlich gniazd oraz jeździłem tak po Izerach.

Nigdy więcej bagażu na przednim kole :)

A może to też związane jest z geometrią mojego roweru ? bo jeżdżę na przełaju, bo w moim odczuciu, gravele są dla mnie zdecydowanie za bardzo leniwe a pozycja za mało sportowa (za mało pochylona na kierownicę)
@Talarkowy: Najs, gratki. Może właśnie chodzi o geometrię ramy i ciężar jakoś inaczej się układa. Ja ważę około 90kg więc to może też ma jakiś wpływ :)

@PDCCH: Ale potem wstyd na ustawkach ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ja mam matowy lakier, który fajnie wygląda ale się strasznie rysuje. Wole sobie taśmą izolacyjną obkleić newralgiczne miejsca przed wyjazdem. Raz sobie zdarłem lakier do białego podkładu. Okropnie to