Wpis z mikrobloga

a masz jakieś rozwiazanie na problem braku dzialek dostępnych do budowy mieszkan w miastach?

Dziwisz deweloperom ze chcą maksymalny zysk wyciągnąć z jednej dzialki? Przeciez to są firmy prowadzone dla zysku nie charytatywnie.

I nie wiem skąd tagi prestiż i luksus? Ani to prestiz ani luksus tylko wygoda niedojeżdżania godziny spoza miasta i nie robienia za taksówkę dla dzieci żeby do szkoly i na zajęcia popołudniowe je zawieźć/przywieźć.

Więc nie rozumiem twojego
@aegispolis: Ale jakim sensie lepsze? Bo jeżeli rozchodzi się o odległość między budynkami to zakładam że jest taka sama czyli jezdnia i 2x chodnik. Nie wnikam tu w stan czy estetykę. W mieście trzeba budować inaczej (czytaj.gesciej) niż poza. Oczywiście nie usprawiedliwiam takiego budownictwa poza centrum.
Ale jakim sensie lepsze? Bo jeżeli rozchodzi się o odległość między budynkami to zakładam że jest taka sama czyli jezdnia i 2x chodnik.


@Rodri: Z jednej strony owszem, bo są to zabudowania przylegające do drogi, z resztą na ogół z lokalami usługowymi na parterze. Od podwórka jest już zupełnie co innego. Z resztą nadal z jednej strony ulicy na drugą jest dalej, niż nieraz między balkonami w nowym budownictwie.
@Rodri ja jednak obstaje przy starej zabudowie. Ulice niby w koło nie za szerokie ale takie mam podwórko. Jest może lekko zaniedbane ale przynajmniej zielone. Dodatkowo w promieniu kilkuset metrów mam żłobek, 3 przedszkola, 4 szkoły podstawowe, 3 licea, 2 przychodnie, od cholery różnych sklepów, targowisko, kilka aptek, 2 kościoły, szpital, duży plac zabaw, sporo różnych usług typu krawcowa, fryzjerzy, optycy, bank, weterynarz i coś by się tam jeszcze znalazło. Na osiedlu
Viking- - @Rodri ja jednak obstaje przy starej zabudowie. Ulice niby w koło nie za sz...

źródło: comment_1653404808GByDORTVfypJiFJszDg6ns.jpg

Pobierz
@igik1234: no to teraz taki przypadek: ten sam deweloper, z tą samą działką zdecydował wybudować prawilnie, żeby wykopki nie krzyczały o patodeweloperce.

Na tej samej działce zmieściło się o połowe mniej mieszkań, deweloper żeby mieć dalej zysk z tej działki podnosi cene za metr kwadratowy do 25k zł. Co krzyczą wykopki?

Nie wiem ale się domyślam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Grunty są ograniczone i nie da się budować z wielkimi przestrzeniami i terenami zielonymi bez znaczącego wzrostu cen i zwiększenia problemów komunikacyjnych.


@Herubin: Zapomniałeś dodać, że nie da się, jeżeli jednocześnie pozwalamy na spekulacje na rynku nieruchomości, oraz ogromną korupcję na szczeblu samorządowym.

Bo tak ogólnie, to da się zapewnić ludziom komfortowe warunki mieszkaniowe. Patrz, nawet PRL radził sobie z tym akurat lepiej, a było nas więcej ( ͡° ͜