Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mircy, mam kredyt hipoteczny na dwie osoby, udziały po 50%, pozostały kapitał 400k. Chciałbym nadpłacić 100k ale nie wiem jak później się rozliczać, do tej pory było prosto, wszystko 50/50. Jakieś pomysły?
#kredythipoteczny

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #628c7b37ccb4ea0d78179bd4
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 5
@AnonimoweMirkoWyznania Jeżeli chodzi o umowny udział w spłacie rat to proste - dzielisz obecny kapitał na pół i od swojej połowy odejmujesz 100k zł. Ta różnica to będzie Twój pozostały kapitał do spłaty a druga osoba ma więcej do spłaty o 100k zł. Od tej pory spłacanym kapitałem w racie dzielicie się na pół ale odsetkami inaczej, jeżeli teraz jest równo 400k zł a będzie równo 300k zł to 1/3 odsetek w
@AnonimoweMirkoWyznania Dobrze zrozumiałem, chodziło o rozliczenia między sobą? Bo jak z bankiem to nie obchodzi go który z kredytobiorcow nadplaca jak pisze @joolekk - możesz nawet Ty spłacić dziś cały kredyt, banku to nie interesuje.

Jeżeli sumy nie są okrągłe to obecny kapitał do splaty/2 minus nadplata i wynik dzielisz przez obecny kapitał do spłaty a potem wynik mnożysz przez sumę odsetek w racie i masz jaką część odsetek powinieneś zapłacić. Kapitał