Wpis z mikrobloga

#motocykle jakie macie zdanie o motocyklach benelli?
Wiem ze trk x był polecany ale przez swoją wagę i małą moc najmniej biorę go pod uwagę.
Stylistycznie podoba mi się 502c, jeździ ktoś z was na tym?
#benelli
  • 23
@persona-dafta: Właśnie pisałem do ciebie na priv ale masz zablokowane :D

Hej :) widziałem, ze masz leoncino,
Mógłbym zapytać jakie były koszty tych pierwszych przeglądów serwisowych?
Czy miałeś jakieś usterki?
I jakiego jesteś wzrostu? Czy z 183 nie będę wyglądał jak na psie ( ͡° ʖ̯ ͡°)
I czy gdybys stał teraz przed wyborem motocykla, kupiłbyś go czy dozbieral do czegoś bardziej markowego
@mchmjszk: trail to wersja lekko uterenowiona (wioski i polne drogi ;) leoncino 500 (ma większe przednie koło, większy skok zawieszenia i przednie lagi ciut bardziej miękkie, kilka cm więcej prześwitu i wyżej kanapę, szprychowe koła, opony o charakterystyce "3/4 droga 1/4 drogi gruntowe"
@mchmjszk: pierwsze przeglądy (sama usługa przeglądu) coś w przedziale 300-400 + koszty płynów/części.

Usterki: pęknięta sprężyna nóżki i przepalona żarówka tablicy rejestracyjnej. Raz mi zgasł nagle w trasie (padniecie elektryki - okazało się, że przy grzebaniu musiałem naruszyć/nieodkręcić jakiejś obejmy kabli i coś zwierała, bo potem wypadła i elektryka działa znowu idelanie ;) ).

Wady modelu: b. często lekkie dzwonienie pod bakiem przy około 4,5k rpm (metalowa obejma o cewki -
@mchmjszk:
Opinie w necie są dobre. Jeśli chodzi o moją konkretną, osobistą opinię to musiałbyś trochę poczekać, jestem dopiero na ćwiartce docierania ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Co do obserwacji w trakcie badania opcji (najpierw TRK, potem C, na końcu Leoncino i wrażenie ogólne):

Ogólnie zgadzam się z tym że X jest niepotrzebną przeróbką, w terenie i tak nie poszalejesz z tą masą i środkiem ciężkości więc opony
@Aramil: @persona-dafta: dzięki za wasze opinie, co do wibracji, wbijania luzu i wygody aktualnie jeżdżę na bmw g310r i mam te same problemy ( N wbijam już automatycznie w systemie 2-1-n lub 2-1-2-N :D)
Jeżeli chodzi o wibracje to na grupie trk ktoś wgrał nową mapę i mówił, ze znacznie się poprawiła kultura pracy
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mchmjszk: po miesiącu posiadania trk 502 mam już zrobione 2000 km i powiem tak: wygodna kanapa i pozycja, fajnie się prowadzi, coś mi ostatnio zaczęło wpadać w wibracje przy około 2,5-3,5 tys. Obrotów i strasznie grzechocze, może dokręcenie śrub na plastikach pomoże. Oprócz tego brakuje mi stopki centralnej, przez co smarowanie łańcucha jest utrudnione. Mocy mi nie brakuje, jeżdżę spokojnie i sobie zwiedzam, więc mi nie potrzeba, ale to już indywidualna
@MrProfeska: W zasadzie jak się zastanawiałem to mi w 310r nie brakuje jakoś bardzo mocy ( przyspieszenie mają i tak podobne) chyba najbardziej przeszkadza mi waga motocykla bo na obwodnicy mną miota, pojadę do salonu przymierze leonicno 500, 502c i trk i zobaczę.
Szkoda jedynie, ze słabo z jazda testowa bo 500 została ostatnia
@mchmjszk: wg mnie trzeba się przejechać, bo tak jak już ktoś pisał to niestety 502c tworzy wg mnie złudne wrażenie wygody i przy przymiarkach 502c wydaje się o wiele wygodniejsze od trk 502, a po przejechaniu już 50 km więcej na każdym z nich okazuje się w mojej ocenie zupełnie na odwrót. Też celowałem w te 2 modele i właśnie to był jeden z powodów dla którego wybrałem trk 502. Leoncino
@MrProfeska: @persona-dafta: @Aramil: byłem dziś oglądać benelli, miały być wszystkie poza trail, były trk z i bez, leonicno 800 i cfmoto dużo :D
I teraz mam dylemat nowe trk x za 27990 lub moto z mojego miasta kupione w tym samym sklepie w 2018, 2500km przebiegu za 19 000
I jednak różnica prawie 10k kusi, tylko czy po faceliftingu rzeczywiście poprawiali jakies spawy czy tyko malowanie ramy i inne