Wpis z mikrobloga

Jak tam Agro Mirki, radzicie sobie jakoś z suszą w ogródkach? Ja w tej chwili zgromadziłem deszczówki na jakieś 3 tygodnie na swoje potrzeby, coś ok. 800l. Po dzisiejszych deszczach myślę że jeszcze drugie tyle się uda zebrać, niebo zakacapiło się dość konkretnie. Już wszystkie mniejsze i większe beczki, kalfasy i wiaderka ponapełniane, kobita się śmieje że niedługo za słoiki się wezmę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Też u was tyle mrówek wszędzie? U mnie plaga egipska, mrówki w domu, mrówki w ogródku, mrówki na podwórku... Ma ktoś jakiś dobry i sprawdzony sposób, albo środek do polecenia na te france?
#rolnictwo #ogrodnictwo #susza
  • 10
@dzieju41: > A na poważnie boraks

Dzięki, poczytam. Można to stosować w pobliżu warzyw? Pod domem i w domu to jakoś sobie z nimi radze, ale najgorzej kurfa w ogródku, a nie chce wokół warzyw walić jakichś proszków z dziwnym składem( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Heroina340: Dawka zrobiona by wytruć mrówki raczej nie zaszkodzi roślinom bo podajesz roztwór w spodeczku, który umieszczasz na trasie mrówek, one sobie to zaniosą do gniazda i już po nich.
Ogródek i kwiatki mama sobie podlewa. Ogródek mniej więcej 20m x 6m. Ale tak jak pisze, te 800-1000 litrów to tak na 3 tygodnie max. Na szczęście przedwczoraj i dzisiaj trochę popadało to stan się powiększył i podlewać też nie trzeba
( ͡° ͜ʖ ͡°)

@r3m0:
@Heroina340: Dzięki :) Sam mam zbiornik 10m3 i czasem mi nie wystarcza, ale woda idzie na podlewanie młodego ogrodu w tym trawnika (jakieś 700m2 samej trawy). Jak się człowiek zapomni to pół zbornika pójdzie w trawę.