Wpis z mikrobloga

Nie umiem w modę. Jakoś mam wywalone na to, co jest obecnie "trendy". Może przez to wychodzę na zacofaną (a i przez to w pracy mogą mnie brać za wsiura ( ͡° ʖ̯ ͡°) ) ale uważam, że jeśli ma się ubrania w dobrym stanie, to co za różnica, że były modne 5 lat temu? Obecnie moda zmienia się szybko, rok XYZ i jest szał na jakieś szale, rok XYZ + 1 i nagle kto założy taki szal ten wychodzi na debila xD moda to nic innego jak spisek koncernów wmawiającym ludziom pozbawionym własnego zdania, że mają nosić to i to, bo wtedy będą super, będą się wyróżniać (taaak, jak wszyscy założą to samo to będą się zayebiście wyróżniać xD atak klonów xD), sugerując im, czego mają potrzebować, by to kupowali, a potem za rok muszą to wyrzucić, bo już modne jest co innego i znów trzeba bedzie kupować xD
Ja tam zawsze patrzę na wygodę oraz na to, czy dany ciuch jest w dobrym stanie, niezniszczony praniem. Do dziś używam niektórych swetrów i spodni z liceum czyli sprzed 10 lat ¯\_(ツ)_/¯

Nie wiem co jest modne, a gdy wchodzę do sklepu przejrzeć asortyment, to i tak nie ma na czym ona zawiesić, modne ubrania nie trafiają w mój gust.

Chciałabym aby ludzie mogli stawiać na dowolność i ubierali się w to co im się podoba, a nie musieli zmieniać co roku garderobę, by się przypodobać społeczeństwu baranów.

#przemyslenia #rozkminy #moda #gownowpis #zalesie #rozowepaski #niebieskiepaski
  • 34
@kidi1: pomijając fakt że mnie zakupy frustrują - jak chciałam kupić ładne buty do pracy, jakieś takie z tych z obcasem, to w modzie są te obrzydliwe z czubkiem z przodu xD przecież mi się tam palce nie mieszczą, to jak to można nosić? A takie z zaokrąglonym noskiem nie są modne i w sklepie takich nie ma ew dla starych bab ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@frow: musiałabym zobaczyć, na oko bluzki z jednej warstwy materiału, gdzie przy kołnierzu gdzie powinien być grubszy materiał jest jedną warstwa, przecież to się podrze. Buty na obcasie z czubkiem jak u elfów świętego Mikołaja ( ͡° ͜ʖ ͡°) sztywne kiecki z dekoltem pod samą szyją (które są dla mnie za ciasne ze względu na biust ( ͡° ͜ʖ ͡°) ) i chyba
@AlienFromWenus: Według mnie moda to syf. Zwykłe kopiuj + wklej. A jeszcze bardziej syfiaste w mojej opinii jest dowalanie komuś za to, że nie ubiera się modnie i ocenianie kogoś po tym jaki jest na zewnątrz. Niestety ludzie są jacy są i oceniają ludzi po wyglądzie i po pojemności ich portfela. Tacy ludzie zazwyczaj kierują się też zasadą, że zepsute rzeczy się wyrzuca, a nie naprawia.
Też mam sporo ubrań które
@AlienFromWenus: jak tak patrzę po kobietach, to często noszą sportowe buty, jakieś obcisłe spodnie, a góra to chyba faktycznie bluzka jak mówisz + jakaś kurtka, bo babom zawsze zimno ( ͡° ͜ʖ ͡°). No albo sukienki, ale to zawsze fajnie wygląda :P

Z obecnej kobiecej mody nie podobają mi się dżinsowe za szerokie spodnie, jak po starszym bracie czy coś, ale jak komuś wygodnie to też spoko.
@AlienFromWenus: Uwaga ludzie w tych czasach stawiają na dowolność, co więcej marki reklamują się na zasadzie ,,noś co chcesz” ,,bądź sobą” i takie tam. Wiesz, szafiarki z insta, licealistki czy modne mamuśki itp. zawsze będą (generalizując i uogólniając bo wiadomix) dorośli ludzie chodzą w tym w czym im wygodnie ¯_(ツ)_/¯
@AlienFromWenus: o nie różowa, która nie poddaje się modzie, its over for świat xD , żarty, zgadzam się w 100% z wpisem (szczególnie z tym że moda się zmienia po to żeby wciągać hajs i jest sterowana) czasami sobie żartuję w towarzystwie, że jak przyjdzie moda na chodzenie z wiadrem na głowie to ludzie będą zakładać wiadra..., ostatnio chciałem sobie kupić pantofle (wpadła 3 z przodu czas przestać się ubierać jak
@goferek: ja też nie kupują jasnych podeszw, ale jak przejrzysz obecne buty to dużo ma albo miałę podeszwy, albo gumę na około, która też zaraz jest #!$%@?.
Chciałabym aby ludzie mogli stawiać na dowolność i ubierali się w to co im się podoba, a nie musieli zmieniać co roku garderobę, by się przypodobać społeczeństwu baranów.


@AlienFromWenus: Przecież teraz tak jest. Niby na topie są spodnie z szerokimi nogawkami i dzwony, i nosi je sporo młodych dziewczyn, ale jednocześnie mnóstwo kobiet nosi i proste spodnie, i rurki, i mom jeans. I z innymi elementami ubioru jest tak samo, każdy