Wpis z mikrobloga

No kogo pytać jak nie Mirabelki i Mirków ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Planuję kilkudniowy urlop (prawdopodobnie 5 dni) w okolicy Jeleniej Góry.

Gdzie wyjątkowo nie polecacie spać, co warto odwiedzić gdzie iść, na co szkoda czasu, gdzie koniecznie zjeść i wypić. Ja wiem, że w internetach coś piszą na ten temat, ale zdanie mirko-podróżników więcej warte ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#jeleniagora #karpacz #turystyka #podrozujzwykopem
  • 11
@avangarda: Kobe, I love italia, Szary piec, Cytrynowy pieprz i nie wiem czy dalej sa czynni ale Odnova - u chłopaków w Piechowicach. Co do zwiedzania to Cieplice na spacerek, a tak to zapora w Pilchowicach (obok slynny most co go mieli wysadzic na potrzeby "Mission Imposible"), prawie po drodze masz góre szybowcowa i widok na cala kotline(polecam po zmroku), z drugiej strony jg masz zalew sosnowka, zamek Chojnik i Zamek
@avangarda: jedzenie w JG Kobe i nawet nie kombinuj nic innego, w Karpaczu Oro Cavallo (btw to knajpa jednego Mirka). Do zwiedzenia to wiadomo: kościół Wang i wejście na Śnieżkę. W Kowarach są sztolnie uranowe Jelenia Struga. Jeśli masz chwilę to w Świeradowie jest fajna wieża widokowa Sky Walk, jest tam też przejście graniczne do normalnego kraju, gdzie 3 minuty jazdy od granicy chlewu w Nowym Mieście na rynku jest wspaniała
@avangarda: jedzenie to Kobe albo trójka -> I love Italy / Pasta / Pizza (3 fajne knajpki, ale ta pierwsza najbardziej wymyślne włoskie potrawy jeśli lubisz). Z dalszej okolicy to sprawdź sobie Monteverde w Świeradowie, bo dosyć świeża restauracja, a jedzenie mega dobre. W samym Świeradowie też omawiana wieża SkyWalk albo lepiej - bez tłumów - wieża na Młynicy / Smrku albo na Czerniawskiej Kopie ;) Na rowery na singletracki (łatwe,
@avangarda: wracają do samej Jeleniej, to warto zobaczyć Grzybka i szlak przez Borowy Jar przez Trafalgar do Perły Zachodu, a wrócić sobie drugą stroną (nie asfaltem) taką fajną ścieżką wzdłuż Bobru. Można też odbić na Górę Gapy - skała i widoczki mega. Góra Szybowcowa wiadomo też - niby mała, ale widok powala i dużo ciekawostek lotniczych. W samej Jeleniej to masz też Cieplice z lajtowymi spacerami po parkach zdrojowych, zamek Chojnik