Wpis z mikrobloga

Chciałbym skumać jak w województwie lubelskim wygląda albo będzie wyglądać perspektywa wymiany starych pieców do końca 2023r przez mieszkańców tych wiosek, gdzie w wielu przypadkach wielu ludzi może być zadłużonych i nawet mieć egzekucje komornicze a trzeba będzie wybulić pewnie najbidniej 20 tys. zł na tą inwestycję. Albo na tyle mało zarabiają że nie mają szans na kredyt a co dopiero wymienić za własną kasę. Już widzę tych różnych domokrążców co będą proponować piece, powołując się na terminy i uchwały. Dziś miałem takiego który proponował mi audyt dachu na fotowoltaikę i pewnie jakąś pompę ciepła, bo pytał czy złożyłem deklarację na ogrzewanie. To mi się kompletnie nie mieści w głowie, bo uchwała jest, są konkretne przepisy i konkretne terminy. Nie będę nawet wspominał o możliwych wzrostach cen kotłów, robocizny i wreszcie opału, w tym gazu i prądu.

#czystepowietrze #ogrzewanie #lubelskie
  • 7
@daro1: Weź #!$%@?, państwo z kartonu. Gdyby to była Holandia tudzież Hiszpania, to przy uchwaleniu takiego prawa jasne by było, że jeśli jest gospodarstwo domowe niezdolne do poniesienia takich kosztów, to obowiązek spada na gminę.
@Cozzie: Tylko że z instalacjami solarnymi do ogrzewania wody jakoś nie było tego problemu. Prawie każdy w mojej wsi i okolicznych taką ma. Dwie sąsiednie gminy wzięły jeden większy kredyt, z tego co pamiętam wkładem własnym płaciłem bodajże 1000 zł a resztę pokryła gmina. Jak im się to zwróciło, nie mam pojęcia, bo chyba nie w podatkach. Jakoś nie zauważyłem większego wzrostu podatku rolnego. Z tym że instalacja to pewnie chińszczyzna,