Wpis z mikrobloga

Idę sobie ostatnio z ptyniem na spacer, wchodzimy na chodnik, którego całą szerokość zajmują dwie starsze panie, co w sumie nie jest dziwne, bo chodnik wąski. Problem, że starsze panie, jak to starsze panie mają w zwyczaju, poruszają się ultra powolnie, a ja wprost proporcjonalnie przeciwnie, więc odwracam się za siebie, żeby minąć je ulicą, jednocześnie nie wpadając pod samochód.
I oto w tym momencie jedna z pań zwalnia, robiąc mi przestrzeń, więc puszczam psa przodem, mijając je gęsiego, bo wciąż ciasno, rzucam 'dziękuję' i idę dalej.
Wtedy słyszę za sobą stękanie drugiej z pań:
"coś takiego, żeby pies był ważniejszy od człowieka" i dalsze jakieś #!$%@?, którego już nie usłyszałam.

Otóż szanowna pani prukwo, mój pies jest ważniejszy od jakiegokolwiek człowieka, zwłaszcza takiego, który wywyższa siebie, umniejszając tym samym innym. Zwłaszcza zwierzętom ()

I na dzisiaj piesek, który wyszedł jakby miał kartofla zamiast głowy, ale i tak go kocham, tego piemska ʕʔ

#psy #pokazpsa #pieseklenek #fotografia #mojezdjecie i #dziendobry bo kultura musi być ( ͠° °)
matra - Idę sobie ostatnio z ptyniem na spacer, wchodzimy na chodnik, którego całą sz...

źródło: comment_16535448479rF5osnYSQSDCxGHJtoRsq.jpg

Pobierz
  • 88
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@matra: no popatrz, ale to nie ja użyłem epitetu "#!$%@?" i "aspoleczna". Choć chyba powinienem, bo chodzisz z agresywną rasą w miejscach publicznych.
@Ogniwo_Paliwowe: to jest staffik, protoplasta amstaffa ;)
TTB to nie są rasy o szczególnie zwiększonym ryzyku chorób stawów, ale trzeba uważać na więzadła. Jeśli chodzi o choroby genetyczne, każda rasa ma swoje obciążenia, ale TTB nie są zbyt chorowite. W kwestii więzadeł, polecam wypytać hodowcę (dyskretnie) o problemy tarczycowe rodziców, ewentualnie dziadków - niedoczynność tarczycy koreluje z ryzykiem zerwania więzadeł. Poza tym sprawność stawów u psa to składowa Twojego dbania o
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@matra: Śliczny psiur () Jedna z ulubionych ras psów (razem z amstaffem), zaraz po dogu kanaryjskim.