Wpis z mikrobloga

#bitcoin
Dlaczego inwestorzy w #kryptowaluty zwracają uwagę na to co FED powie, I na to co Wall Stret zrobi? Bo myślałem że to wszystko miało być niezależne od tej przestarzałej i skorumpowanej gospodarki?
Krypto miało być czymś nowym, czymś co zrewolucjonizouje świat. A tu teraz czytam że #krypto spadło bo FED coś tam powiedział?
Czy krypto stało się po prostu jednym z wielu assetow dostępnych na rynku? Nothing special?
  • 19
@DanteTooMayCry: jeśli nie jest randomowe to czemu nie możesz mi powiedzieć co zrobi za godzinę? Jutro? Za tydzień?
Dla mnie ospowiedz: będzie wyżej, albo niżej, albo tylesamo, znaczy że to jest randomowe
@laporte: Jak krypto się odłączy od giełdy to będzie wtedy "decoupling" Żymianie do tego nie chcą dopuścić ,ale jak to się stanie (mam nadzieję w następnym cyklu) to będziemy mieli znowu superwzrosty po kilkanaście X. Inaczej tego nie widzę. Oczywiście pewnie się to zgra z halvingiem (o ile jeszcze można o tej cykliczności mówić) Natomiast to rozłączenie się z giełdą będzie momentem w którym krypto nabierze i ustabilizuje swoją prawdziwą wartość.
bo to stara i zgniła ekonomia, ale krypto miało być czyms innym, niezależne od starego systemu


@laporte: jak ma byc niezależne od pieniądza coś, co kupujesz za pieniądze i sprzedajesz za pieniądze xD? Jak Ty #!$%@? doszedłes do tego wniosku xD? W oderwaniu od ekonomii wszystko się zgadza: jeden bitkojn równa się jeden bitkojn od samego początku... wiec musisz zdecydowac - czy porównujesz bitkojna do pieniedzy czy nie. Bo wycenianie go
@mazaken: bo dawniej, z rok temu to słyszałem że bitcoin zastąpi wszystkie fiaty z całego swiata, było obiecane że wszystkie transakcje będą na blockchainie. Miałem tłumaczone ze to dla tego wartość bitcoina ma rosnąć w nieskończoność. A ile było radości jak El Salvador przyjął go jako narodową walutę!
A teraz fakt ze krypto bros czekają na opinie FEDa burzy mi ten obraz. To tak jakby teraz mi mówicie ze bitcoin nie
@laporte: dalej nic nie rozumiem. Dodrukowal ktos btc? Zcentralizowal? Czy co sie z nim stało? Trzyma wartosć zblizoną do dolara? Bo mozna dyskutowac o różnych kwestiach i ja tam nie jestem slepym maksymalistą, ale wydaje mis ie, ze bitkojn caly czas jest warty bitkojn, nadal nikt nie jest w stanie ich drukowac, nadal działa, nadal jest deflacyjny i nadal rosnie liczba jego uzytkownikow... no ale moge sie mylic... moze wcale nie
Pobierz
źródło: comment_1653577430OoC6hOyBnSJa1YEYrUaEa2.jpg
@mazaken: jedyna kwestia pozostaje: jak wpadles na pomysl, ze cos co przeliczasz na wartosc w dolarach, nie bedzie mialo zmiennej wartosci w dolarach w zaleznosci od dolara? Bo o ile kierunek na powyzszym wykresie chyba jest dosc wyrazny (no chyba ze dla kogos bie, to ok), to jak #!$%@? ma byv niezalezny od dolara xD? Powiem wiecej: jak to mozliwe w takim razie, ze inaczej bedzie wyglądał powyzszy wykres w stosunku
@mazaken: mi chodzi o ogólne nastawienie społeczności krypto. Dawniej czytajac tu komentarze wydawało się ze to jest grupa dreamerów, swiat był piękny, przyszłość świetlana, wszyscy żałowali tych głupców którzy tego nie rozumieli.
A teraz to jest jak grupa ciułaczy, którzy marzą żeby chociaż wyjść na zero, a 10% zysku to by był świetny rok.
Gdzie się podziali tamci marzyciele i ich radość i czekanie na ATH?
Gdzie się podziali tamci marzyciele i ich radość i czekanie na ATH?


@laporte: zrealizowali zyski pod koniec roku, czego nie zdążyli zrealizowac i kiszą, to zamrozili, a teraz powoli zaczynają skupowac dalej i sie ciesza z dobrej ceny.