Wpis z mikrobloga

@Wlasciciel_prawakow: zara przyjdzie taki l3stko i powie, że w Andorze przecież 100% obywateli ma broń i nie ma strzelanin, pomijając oczywiście to, że Andora ma tyle mieszkańców, że niektóre miasta w Polsce mają mniej, a podejście i kultura obycia z bronią jest kompletnie inne niż w USA czy tym bardziej w Polsce

Ja się dopiero ostatnio dowiedziałem, że w USA to nie ma jakiegoś powszechnego background checku i sprzedadzą ci broń
@Wlasciciel_prawakow: Gdybyśmy wszyscy byli uzbrojeni to by nas pinokio z kaczorem ani ich poprzednicy / następcy nie dymali bez mydła bo już dawno jakiś #!$%@? człowiek który upadł przez lockdowny i miał ochotę się zabić to zabrałby paru tych śmieci ze sobą. Władza się boi uzbrojonych ludzi bo chcą mieć posłuszne bydło. A prawda jest taka że za to co robią to powinno się ich publicznie ścinać.
@Adolf_HODLer: XDDDDDDDDDD Tak tak, tymczasem w tym najbardziej uzbrojonym kraju na świecie władza wyruchała obywateli bez mydła w 2008, bailując banki i nie pomagając obywatelom ( ͡° ͜ʖ ͡°) Władza w ameryce bardzo sie boi swoich obywateli xD Tak bardzo, że niektórzy republikanie na początku covida sprzedali swoje akcje, gdzie potem wprowadzili prawo i ceny tych akcji spadły XDD
Wspaniale sobie radzą ( ͡° ͜ʖ
@Mezomorfix: jasne że się nie da, ale jednak cały proces przyznania prawa do broni, jak badania, testy, rozmowy z policją, wywiad środowiskowy sam w sobie zniechęca ponad 90% psycholi.
Ja tam nie rozumiem tego narzekania na prawo do posiadania broni w Polsce, przecież jak ktoś chce to ogarnia to w podobnym czasie albo szybciej jak prawo jazdy.
Owszem, można się przyczepić do prawa decyzji komendanta policji na zasadzie "bo tak", ale