Wpis z mikrobloga

@AlezPanieMecenasie: np. dyrektor działu prawnego Coca-coli, Tomasz Krzyżewski ma bodajże 31 lat. Spójrz sobie na ranking Risingstars autorstwa Wolters Kluwers, tam są prawnicy poniżej 35 roku życia i wielu to dyrektorzy działów prawnych. Dodatkowo jest sporo partnerów korpokancy którzy są w okolicach 30.

@oskar_oskarewicz: Jest jeżeli nie masz życia i pracujesz po 250h miesięcznie w jakiejś korpokancy to jest to osiągalne (vide mój szef xd) pytanie czy warto.
@oskar_oskarewicz: I może uzupełniając - "realne" zarobki w wieku 30 lat, takie bez mieszkania w pracy, robocie po znajomości albo posiadaniu jakiś nieziemskich talentów sprzedażowych to od 12k do 25k, przy założeniu posiadania uprawnień.

@wojtas2409: No co kto woli. Ja już i tak za dużo pracuje, ale jakbym miał się zarzynać jak mój przełożony to bym po pół roku samobójstwo popełnił. Co z tego że sobie co rok kupuje za
Prawników z uprawnieniami? W zdecydowanej większości dużych kanc w Wawie (mówię tu o firmach zatrudniających więcej niż 10 prawników) stawka po egzaminie to min. 12k. Mowa tu oczywiście o stawkach plus VAT bo to B2B


@Celinka95:
@PorzeraczParuwek: polecam podcast Legal Business. W którymś z odcinków kilka miesięcy temu było kilku headhunterów i np. w praktykach M&A i rynkach kapitałowych jest teraz w Warszawie taka dziura, że była przytoczona anegdota o
praktykach M&A i rynkach kapitałowych


@MH_00: A weź nie mów, ale razy sobie o tym myślę to narzekam że powinienem robić corporate zamiast liti. Z miejsca potrafią dawać stawki 2 razy wyższe niż moja, a kancelarie zabijają się o prawników.

Znajomemu oferowali ostatnio 14k + VAT na 3 roku aplikacji i odrzucił, bo stawka za niska
potrącenia za obsługę biurową


@jakub131: W sensie? Nie spotkałem się, żeby komukolwiek coś potrącano - sam pracuje w kancelarii na B2B i mi nikt nic nie potrąca.

Żeby była jasność - od stawki którą podaje czyli np. 10k + VAT należy zapłacić podatek PIT oraz ZUS (po nowym wale ta zdrowotna 9% to sporo).