Wpis z mikrobloga

Nawiązując do tego wpisu -> link na temat odpowiedzialnej decyzji w życiu - kupna 24 letniego kabrioleta, z 5 litrową V8 i przebiegiem 160k, SL 500.

Historia się zaczyna, niemal 3 tygodnie jeździł świetnie, złapał pierwsze promienie słońca, pokonane 1500 km, dziś na środku skrzyżowania widzę w lusterku że coś się leje za mną, poszedł wężyk do chłodnicy. Niestety do domu daleko, zaliczona pierwsza laweta (nie chciało mi się ryzykować czy coś więcej), historia gruzu buduje się na moich oczach ( ͡º ͜ʖ͡º)

#samochody #motoryzacja #mechanikasamochodowa #mercedes #przygodyzsl500
  • 12
@Rogi_: to duży i prymitywny silnik, nie jakoś specjalnie mocny bo katalogowo tylko ponad 300 KM i ponad 6 sekund do 100km/h. Na światłach jakiś współczesny hatchback z dobrym silnikiem bez problemu będzie szybszy. Skrzynia też się zastanawia długo. Nie jeżdżę nim specjalnie szybko bo kabriolet raczej służy mi do przyjemności. Udało mi się jechać koło 160km/h ale jak to kabriolet do stówki jest świetnie później wiatr robi sobie. Dynamicznie ruszam
@devones: Silnik jest fajny mercedesa.Nie jest wolny wcale.Weź pod uwagę ze to auto z poprzedniego stulecia i gdy wyszedł , był szybki.Dziś również jest szybszy od wielu nowych aut.Skrzynia faktycznie jak to w Mercedesie, zastanawia się.W nowszych konstrukcjach wcale nie jest lepiej.Tak samo myśli, zmienia biegi ospale.Ta mercedesowska skrzynie można przyspieszyć i będzie pracowała szybciej.Co do jazdy to jeździ się fajnie bez dachu i 200 km/h tylko trzeba założyć windstopper. https://www.amazon.pl/GermanTuningParts-Windschott-Mercedesa-R129-1989-2001/dp/B0799KGQJ3/ref=asc_df_B0799KGQJ3/?tag=plshogostdsp-21&linkCode=df0&hvadid=504415735911&hvpos=&hvnetw=g&hvrand=2184771002238136114&hvpone=&hvptwo=&hvqmt=&hvdev=m&hvdvcmdl=&hvlocint=&hvlocphy=9061070&hvtargid=pla-650870540384&psc=1
onajedna17 - @devones: Silnik jest fajny mercedesa.Nie jest wolny wcale.Weź pod uwagę...

źródło: comment_1653745654reCOZQxBWhVq0fe0INnIpl.jpg

Pobierz
Wiesz ze jeździła r129 księżna Diana?


@onajedna17: ciekawy fakt - ogólnie też trochę udało się obejrzeć 5 i 6 generacją SL i jakoś klimat mnie nie przekonał. 3 generacja nie trafia w mój gust wizualnie. 1 i 2 generacja a szczególnie ta pierwsza są piękne ale to raczej portfel potrzebny na kompletnie innym poziomie.

4 generacja zarówno wizualnie zewnętrznie jak i tak piękna analogowa prymitywność wnętrza najbardziej mi odpowiada - sam