Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • avatar

  WIELKA WYKOPOWA BITWA AKTORSKA - EDYCJA 1!

  Tag do obserwacji lub czarnolistowania: #mirkoserial
  WYNIKI: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1lB5Mibb9dIyMa8kJXzzA8USzFSlc-fV-DJB8bYbM-7w/

  Zasady: Tym razem ocenimy żyjących aktorów. W ankietach głosujemy na najlepszego naszym zdaniem aktora, uwzględniając całokształt jego kariery. Głosowania trwają nie krócej niż 24 godziny.

  GŁOSOWANIE W KOMENTARZACH!

  Podoba Ci się co robię? Postaw mi kawę (buycoffee.to/mateusz). Pamiętajcie o plusiku dla zasięgu! Dziękuję! Miłej zabawy :)

  #glupiewykopowezabawy #ankieta #seriale #filmy
  pokaż całość

  odpowiedzi (15)

 • avatar

  Bunt w gabinecie Borisa Johnsona ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  BoJo walczy właśnie z buntem swoich ministrów. Rishi Sunak (kanclerz skarbu) i Sajid Javid (minister zdrowia) zrezygnowali ze stanowisk w rządzie i wezwali BoJo do podania się do dymisji. Na podobny ruch zdecydowało się także wielu członków rządu piastujących niższe stanowiska - łącznie z pracy w rządzie zrezygnowało 40 osób.

  Johnson jednak mówi że nie ustąpi i - jak twierdzi Jacob Rees-Mogg (Partia Konserwatywna) - Johnson ma zamiar podjąć walkę o utrzymanie fotelu premiera.

  O co chodzi? Tydzień temu, Chris Pincher, członek Partii Konserwatywnej, odpowiedzialny za dyscyplinę partyjną, będąc pod wpływem alkoholu, miał obmacywać dwóch mężczyzn w jednym z londyńskich klubów. Na jaw szybko wyszło, że to nie pierwszy taki eksces z udziałem posła Pinchera. ( ͡° ͜ʖ ͡°) W poprzednich latach miało być wiele skarg na zachowanie Pinchera, a w 2017 r. wewnętrzna komisja Partii Konserwatywnej badała nawet jeden z incydentów z udziałem Pinchera (ostatecznie oczyszczając go z zarzutów).

  Boris Johnson, który w 2019 r. powierzył Pincherowi stanowisko zastępcy whipa (odpowiedzialny za dyscyplinę partyjną), twierdził że nie wiedział o oskarżeniach wobec polityka. Jednak Simon McDonald (były sekretarz w brytyjskim MSZ, a obecnie członek Izby Lordów) potwierdził, że BoJo był informowany o oskarżeniach wobec Pinchera. Ostatecznie rzecznik Johnsona przyznał, że "premier wiedział, ale zapomniał". ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  To właśnie skandal związany z Pincherem wywołał bunt w rządzie i dymisje Sunaka i Javida (a oprócz nich wielu osób piastujących niższe stanowiska). BoJo ma problem, bo już w czerwcu ledwo uzyskał wotum zaufania - miesiąc temu z 358 konserwatywnych posłów tylko 211 głosowało za dalszym premierostwem BoJo a 148 posłów jego własnej partii chciało jego dymisji.

  Dzisiaj na Downing Steet 10 (w siedzibie premiera) pojawiło się kilka osób z Partii Konserwatywnej. Wśród nich była m.in. Priti Patel, minister spraw wewnętrznych. Patel miała ostrzegać Johnsona, że nie dysponuje już poparciem Torysów a dalsze trzymanie się fotela premiera może zakończyć się rozłamem w partii.

  EDIT: Z rządu poleciał też Michael Gove. Wezwał Johnsona do dymisji a ten go zwolnił.

  Na zdjęciu Johnson i Sunak

  pokaż spoiler Ah, ta brytyjska polityka, równie interesująca jak rozgrywki między Sadrem a ajatollahem Sistanim ( ͡° ͜ʖ ͡°)


  #uk #wielkabrytania #geopolityka #lagunacontent
  pokaż całość

  odpowiedzi (47)

 • avatar

  Czy to normalne że plytkarz życzy sobie żeby kupować otwornice/nóż do maszyny, pokrywać koszty wynajmu maszyny do cięcia i cięcia przez firmę?

  Podczas rozmowy nie wspominał nic nt. że koszt leży po mojej stronie itp. Łazienka na gotowo od stanu deweloperskiego.

  Na pytanie o kleje, fugi itp. to jasno było że koszty po mojej stronie. Kazał zawieść płytki do pocięcia i fazowania - koszt niby ok.70-80, zrobiło się jednak 300.

  To są normalne praktyki? Jak to rozwiązać z gościem?

  #plytki #glazurnik #remont #remontujzwykopem
  pokaż całość

  odpowiedzi (41)