Wpis z mikrobloga

Od dwóch tygodni myślę nad rowerem elektrycznym. Cały czas myślałem nad fullem jednak budżet jakim dysponuje (20k) szybko mnie zweryfikował. O wiele łatwiej coś sensownego znaleźć w tej cenie w hardtailach. Nigdy nie miałem fulla. Mieszkam w Katowicach więc często gęsto jestem w Beskidach i chodzę po górach. Zdarzyło mi się już kilka razy wypożyczyć rower (full) i stwierdziłem ze jeżdzenie jest lepsze niż chodzenie. Jednak rower ma byc uniwersalny, także pewnie dosyć często będę nim jechal do pracy. Tak sobie właśnie myślę czy full nie będzie przesadzonym wyborem i czy nie lepiej zainwestować w lepszego hardtaila? Jakie są Wasze doświadczenia jeżeli chodzi o rowery elektryczne? Co byście wzięli na moim miejscu?

#ebike #rower #rowery #rowerelektryczny
  • 7
@PiotrokeJ znajomy ujeżdża Kross Soil Boost w górach od paru miesięcy. Ja już też po jeździe próbnej i chyba będę brał takiego samego.
Teraz jeszcze wyszedł NS Bikes Efine. Mega fajny rower też.
@PiotrokeJ Jeśli ma być uniwersalny to moim zdaniem hardtail, koła 29" na grubszych kapciach. Chyba, że większość czasu będziesz spędzał w górach i większość kilometrów będziesz nakręcał w terenie. Sam w zeszłym roku szukałem elektryka i raczej myślałem o full suspension. Trafiłem okazyjnie hardtail z przebiegiem 6km, dość rzadki model. Po pierwszej jeździe w lesie szybka decyzja o wymianie sztycy siodła. Pomogło, jest lepiej, ale jednak przy większych korzeniach full wygrywa (porównuje
@MtEverest: Jestem już blisko, mam 3-4 typy. Zwiększyłem budżet i nie wiem co wybrać.

1. Kross Soil Boost 2.0 2021 - wszystko spoko tylko ten silnik E8000. Jednak zostanie troche hajsu na rozwój. Osprzęt też całkiem fajny, w tej cenie 0 konkurencji. Boje się że będę sobie pluć w brodę że wziąłem tak stary silnik.
https://allegro.pl/oferta/kross-soil-boost-2-0-630-2021-rower-trail-19-12111895131
2. Focus JAM ALBO SAM 6.9 - fajny osprzęt, silnik Boscha też spoko, cena troche